ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Ναι @doraf από κάτω προς τα πάνω πάει η αρίθμηση σε όλα τα γήπεδα του NBA.
@max1990 , δεν ξέρω για ποιον αγώνα κοιτάς αλλά γενικά σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια θα δώσεις πάνω από 60€. Και θα είσαι και στο θεό βέβαια, χωρίς αυτό να είναι απαραιτήτως κακό.
 

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
Ναι @doraf από κάτω προς τα πάνω πάει η αρίθμηση σε όλα τα γήπεδα του NBA.
@max1990 , δεν ξέρω για ποιον αγώνα κοιτάς αλλά γενικά σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια θα δώσεις πάνω από 60€. Και θα είσαι και στο θεό βέβαια, χωρίς αυτό να είναι απαραιτήτως κακό.
Το μόνο παιχνίδι που μπορώ να δω είναι το Μπρουκλυν εναντίον της Νέας Υόρκης.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
ναι από 73€ το βρίσκω και εγώ και κλείστο χτες γιατί δεν θα το βρεις... :shock:
στο viagogo έχουν μείνει δύο με αυτή την τιμή. Μετά πάμε 90+
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναι @doraf από κάτω προς τα πάνω πάει η αρίθμηση σε όλα τα γήπεδα του NBA.
Τότε γιατί σειρές με μεγαλύτερο αριθμό έχουν πιο ακριβά εισητηρια;; για το ίδιο διάζωμα πάντα.. όσο πιο κάτω δεν θα έπρεπε να είναι κ πιο ακριβά;;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Γήπεδο είναι, όχι θέατρο, οπότε ενδεχομένως θέσεις πιο ψηλά (και πιο μακριά από το παρκέ) μπορεί να είναι ακριβότερες. Μπορεί να εμποδίζουν οι πάγκοι, οι μπασκέτες κλπ. Δες το σχεδιάγραμμα του γηπέδου. Πάντως και εδώ υπάρχουν γήπεδα με θέσεις πιο κοντά στο παρκέ φθηνότερες από τις πιο πάνω.

Για τα εισιτήρια, θα πρότεινα να βρεις κάποιο επίσημο site πώλησης. Ψάξε είτε στο site του NBA είτε, όπως λέει και ο nikolakis12, στο επίσημο site της ομάδας. Παρακολούθα πότε πριν βγαίνουν τα εισιτήρια πριν από κάθε ματς και περίμενε να κλείσεις από εκεί, όταν έρθει η ώρα.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Δεν ξέρω αν ισχύει για κάθε διάζωμα αυτό, όσο πιο πάνω τόσο πιο ακριβά, σίγουρα για τα κάτω κάτω δεν θα ισχύει. Τώρα γιατί το κάνουν αυτό τι να σου πω... lets play the game
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Το μόνο παιχνίδι που μπορώ να δω είναι το Μπρουκλυν εναντίον της Νέας Υόρκης.
E μα για αυτό είναι ακριβό. Η Νέα Υόρκη είναι από τις πολύ εμπορικές ομάδες και συνεπώς τα εισιτήρια είναι ακριβά. Τον Μάρτη είδα δύο αγώνες. Μπρούκλιν Ιντιάνα στα 30$ ενώ υπήρχαν και εισιτήρια στα 20-25$ και Βοστόνη Ορλάντο στα 20$. Οι τιμές βέβαια αλλάζουν πάρα πολύ ανάλογα με τον αντίπαλο. Πχ Μπρούκλιν Κλίβελαντ το πιο φθηνό ήταν 60-70$.

Το Barclays δεν είναι στο Μανχάταν αλλά στο Μπρούκλιν. Ωστόσο υπάρχει κοντά στάση μετρό.

Τέλος, υπάρχουν και εισιτήρια από δεύτερο χέρι. Κάποιες φορές πιο φθηνά άλλες πιο ακριβά. Στο ticketmaster τα εμφανίζει. Το σημαντικότερο όμως για την διαθεσιμότητα αλλα και το κόστος των εισιτηρίων δεδομένου ότι πρόκειται για αγώνα της κανονικής διάρκειας είναι ο αντίπαλος.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα παιδιά
Στο top of the rock το εισιτήριο που βρίσκω από το site είναι μέχρι τον 70ό όροφο, υπάρχει και πιο πάνω;
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Στο top of the rock το εισιτήριο που βρίσκω από το site είναι μέχρι τον 70ό όροφο, υπάρχει και πιο πάνω;
Δεν ξέρω πόσους ορόφους έχει. Πάντως το observation deck για να δεις την θέα είναι στον 70ό.
 

George Takarounas

New Member
Μηνύματα
3
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
Να γυρίσω όλο τον κόσμο
ΕΠΤΕΛΟΥΣ θα ταξιδέψω στην άλλη άκρη του Ατλαντικού και συγκεκριμένα στην πόλη που ονειρεύομαι από τότε που με θυμάμαι.

Η Νεα Υόρκη κατά την άποψη μου είναι η Νο1 πόλη στον πλανήτη και θα πάω το Φλεβάρη

Το θέμα μου είναι ότι πρέπει να βάλω μια σειρά στο τι θα πρωτοδώ. Που θα πρωτοπάω.

Κάπως βοηθήθηκα από το Psifisto.gr και συγκεκριμένα από εδώ --> http://psifisto.gr/polls/kosmos-axiotheata/ti-na-dis-sti-nea-iorki-axiotheata/

Από εσάς που έχετε πάει τι έχετε να μου προτίνετε;

[Θα ανέβει ατελείωτο υλικό με το γυρισμό μου :) :) :) ]
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
25 Φεβρουαίου θα πάω κι εγώ!! Λοιπόν όρεξη να έχεις κ ξεκίνα το διαβασμα..έχει πολλές ιστορίες στο forum..εμένα με βοήθησαν πολύ (όπως πάντα).
Ρίξε μια ματιά κι εδώ www.tripomatic.com σου βγάζει ημερήσιο πρόγραμμα ανάλογα με τη διάρκεια του ταξιδιού υπολογίζοντας αποστάσεις κ το χρόνο που χρειάζεσαι στο καθένα αξιοθέατο..
άντε καλά να περάσουμε..!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom