Γενικά Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό!

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
και εγω ψηφίζω Βιέννη δαγκωτο. Η Αυστρια ειναι υπεροχη και την Ανοιξη-Καλοκαιρι, η Βιέννη μια πολύ ευκολη στον προσανατολισμό και στις μετακινήσεις πολη με πολλά και ενδιαφέροντα αξιοθέατα και ιδιαίτερα το καλοκαιρι δεν εχει πολυκοσμία. Όπου και να πας να περασεις καλα!
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
και εγω ψηφίζω Βιέννη δαγκωτο. Η Αυστρια ειναι υπεροχη και την Ανοιξη-Καλοκαιρι, η Βιέννη μια πολύ ευκολη στον προσανατολισμό και στις μετακινήσεις πολη με πολλά και ενδιαφέροντα αξιοθέατα και ιδιαίτερα το καλοκαιρι δεν εχει πολυκοσμία. Όπου και να πας να περασεις καλα!
Σ'ευχαριστω πολυ!!! και για την προταση!

Για πόσες μέρες μιλάμε?
Πιστευω απο 4 εως 6 γεματες ειναι καλα! αναλογως και την αδεια..:rolleyes:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κοίταξε αν δεν μας πεις τι περίπου θέλεις, ο καθένας μας θα σου προτείνει ό, τι να ναι. Π.Χ Απορώ πως δε σου έχουν προτείνει ακόμη Ρώμη ή Παρίσι. Τι ψάχνεις περίπου;
Εναν προορισμό με πολλά μουσεία και αξιοθέατα; (Λονδίνο, Παρίσι, Ρώμη κλπ)
Μια μικρή και ατμοσφαιρική πόλη που θα την γυρίσεις και θα την περπατήσεις εύκολα; (Πράγα).
Κάτι απόλυτα ρομαντικό; (Βενετία)
Μια πόλη που θα σου δίνει τη δυνατότητα περιηγήσεων σε γύρω περιοχές; (Μόναχο και πέριξ Βαυαρίας, Τοσκάνη στην Ιταλία)
Εγώ για άνοιξη αρχές καλοκαιριού π.χ θα σου πρότεινα Φλωρεντία και εκδρομές στη Σίενα, Σαν Τζιμινιάνο και την ευρύτερη περιοχή της Τοσκάνης, η οποία την περίοδο του ταξιδιού σου είναι υπέροχη.

Η συμβουλή της Ευας είναι πολυ χρήσιμη. Διάβασε δες πάνω κάτω τι σου κάνει κλικ και εδώ είμαστε πάλι.
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κοίταξε αν δεν μας πεις τι περίπου θέλεις, ο καθένας μας θα σου προτείνει ό, τι να ναι. Π.Χ Απορώ πως δε σου έχουν προτείνει ακόμη Ρώμη ή Παρίσι. Τι ψάχνεις περίπου;
Εναν προορισμό με πολλά μουσεία και αξιοθέατα; (Λονδίνο, Παρίσι, Ρώμη κλπ)
Μια μικρή και ατμοσφαιρική πόλη που θα την γυρίσεις και θα την περπατήσεις εύκολα; (Πράγα).
Κάτι απόλυτα ρομαντικό; (Βενετία)
Μια πόλη που θα σου δίνει τη δυνατότητα περιηγήσεων σε γύρω περιοχές; (Μόναχο και πέριξ Βαυαρίας, Τοσκάνη στην Ιταλία)
Εγώ για άνοιξη αρχές καλοκαιριού π.χ θα σου πρότεινα Φλωρεντία και εκδρομές στη Σίενα, Σαν Τζιμινιάνο και την ευρύτερη περιοχή της Τοσκάνης, η οποία την περίοδο του ταξιδιού σου είναι υπέροχη.

Η συμβουλή της Ευας είναι πολυ χρήσιμη. Διάβασε δες πάνω κάτω τι σου κάνει κλικ και εδώ είμαστε πάλι.

Λοιπόν , έχεις δικιο, πρεπει να σας δωσω και αλλα στοιχεια..η αληθεια ειναι ο,τι δεν ειμαι λατρης της ιστοριας και οτι δε θα εχανα τον χρονο μου σε μουσεια παρα μονο αν ηταν με κερινα ομοιοματα η κατι αλλο εκτος απο αγαλματα.απο το παρελθον θα με ενδιεφερε να δω απο κοντα καστρα! και σ'αυτο ξερω πως η Πραγα θα με καλυπτε! επειδη η φωτογραφια ειναι η ζωη μου μ'αρεσουν τα φυσικα τοπια και οτιδηποτε ξενο για μας τους ελληνες θα το απαθανατιζα επιτοπου.δε θα με χαλουσε μια πρωτευουσα αλλα σιγουρα κατι πιο ατμοσφαιρικο θα ηταν το ιδανικο για μενα...επισης δεν ειμαι απο αυτους που στις διακοπες τους πανε απο τη μια καφετερια στην αλλη..μαρεσει να εξερευνω την περιοχη σπιθαμη προς σπιθαμη!!;)

Κάστρα θα χορτάσεις στην Βαυαρία, αλλα εγώ θα επιμείνω για Τοσκάνη.
Προτείνω βάση τη Φλωρεντία που έχει κάποια υπέροχα μουσεία (Η Πινακοθήκη είναι must) και παλάτια και εκκλησίες. Επίσης είναι μικρή και ατμοσφιρική. Για κάστρο θα πας στο Σαν Τζιμινιάνο, ενώ σίγουρα θα εντυπωσιαστείς και από τη Σίενα.
Για την περιοχή υπάρχουν πολλές ιστορίες γραμμένες στο φόρουμ.
Εχω μια ακομα απορια ..αν εχεισ χρονο και γνωριζεις.
καλυτερα πιστευεις ειναι να κλησεις με γκρουπ μεσω ταξιδιωτικου η να ενημερωθεις και αν πας μονος σου στα μερη που θες..
και επισης τελικα συμφερει οικονομικα?το γκρουπ?
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κάστρα θα χορτάσεις στην Βαυαρία, αλλα εγώ θα επιμείνω για Τοσκάνη.
Προτείνω βάση τη Φλωρεντία που έχει κάποια υπέροχα μουσεία (Η Πινακοθήκη είναι must) και παλάτια και εκκλησίες. Επίσης είναι μικρή και ατμοσφιρική. Για κάστρο θα πας στο Σαν Τζιμινιάνο, ενώ σίγουρα θα εντυπωσιαστείς και από τη Σίενα.
Για την περιοχή υπάρχουν πολλές ιστορίες γραμμένες στο φόρουμ.
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κάστρα θα χορτάσεις στην Βαυαρία, αλλα εγώ θα επιμείνω για Τοσκάνη.
Προτείνω βάση τη Φλωρεντία που έχει κάποια υπέροχα μουσεία (Η Πινακοθήκη είναι must) και παλάτια και εκκλησίες. Επίσης είναι μικρή και ατμοσφιρική. Για κάστρο θα πας στο Σαν Τζιμινιάνο, ενώ σίγουρα θα εντυπωσιαστείς και από τη Σίενα.
Για την περιοχή υπάρχουν πολλές ιστορίες γραμμένες στο φόρουμ.
Σ'ευχαριστω πολυ! η Ιταλια ισως να ειναι καλη επιλογη τελικα!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πανεύκολη ερώτηση.
Φυσικά κλείνεις μόνη σου! Εδώ είμαστε εμείς να σε βοηθήσουμε όπου μπορούμε.
Αν κλείσεις νωρίτερα θα σου έρθει και πιο οικονομικά.
Και το κυριώτερο, θα πάς όπου θές, όταν θές και θα μείνεις όσο θες με την παρέα σου και όχι με τη συνοδεία αλλών 20 ή 50 περίεργων.
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
Εννοειτε μονη σου!!!Μην το φοβασαι καθολου!!Κατ αρχην το κοστος θα ειναι πολυ μικροτερο και απο τη στιγμη που μιλαμε και για Ευρωπη με λιγη οργανωση και τις πληροφοριες που θα αντλησεις απο δω δεν θα εχεις κανενα προβλημα!!Και εγω σαν εσενα ημουν αλλα αν και δεν εχω φοβερη εμπειρια 2ταξιδια που εχω οργανωσει μονη μου στην Ευρωπη μου πηγαν ολα τελεια και με φοβερες τιμες σε σχεση με πρακτορεια!!!
καλη αρχη!!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.912
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τοσκανη και μονη σου οχι με γκρουπ .. Η καλυτερη επιλογη για πρωτο ταξιδι ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.708
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom