Γενικά Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό!

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Vmek ισως σου το ειπαν κ αλλοι, αλλα το Amsterdam δεν ειναι καθολου οικονομικη πολη..
ειχα μολις μια συζητηση με ατομο που πηγε 3 φορες και μου ειπε το αντιθετο!!και δεν ειναι Ο ευπορος!
Ενα αυτο και δευτερον φυσικα και δε σας γραφω!!:)
Ολα οσα μου γραψατε δεν θα πανε χαμενα θα τα λαβω υπόψιν για επομενο ταξιδι!!
και φυσικα βοηθησατε πολυ οσον αφορα την Πραγα!!!!!!
το Αμστερνταμ προεκυψε στην πορεια..:rolleyes:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ειχα μολις μια συζητηση με ατομο που πηγε 3 φορες και μου ειπε το αντιθετο!!και δεν ειναι Ο ευπορος!
Υπολογισε τα καλα μονο, μην βρεθεις προ εκπληξεων.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
ειχα μολις μια συζητηση με ατομο που πηγε 3 φορες και μου ειπε το αντιθετο!!και δεν ειναι Ο ευπορος!
Εντυπωση μου κανει.. Το ξαναλεω, το Amsterdam δεν ειναι οικονομικη πολη (ειναι ομως ομορφη!).. Κανε λιγο ερευνα στα ξενοδοχεια αρχικα κ θα παρεις μια ιδεα.. κ επειτα φαγητο κλπ.. δεν ειναι οικονομικα.. Ας πουν κ οι υπολοιποι την αποψη τους επ'αυτου..
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πάντως συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι το Αμστερνταμ δεν είναι οικονομική πόλη. Το συμπεριλάβαμε μαζί με Γερμανία και Βέλγιο, και ήταν η ακριβότερη από τις πόλεις που επισκεφτήκαμε μακράν, ειδικά αν κάποιος θέλει να μείνει σε καλό ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το Αμστερνταμ είναι ένα ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό. Μαγευτικά όμορφη πόλη (ειδικά αν ξεφύγεις από το πολύ κέντρο), με πολλά να δώσει. Πολύ καλή επιλογή, ειδικά αν βρίσκεις οικονομικά εισιτήρια (σπανίζουν γενικά). Από μένα σίγουρα Άμστερνταμ...
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Συμφωνώ με τον taver. Άμστερνταμ δαγκωτό.
 

ILIA

Member
Μηνύματα
42
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!! εχω να πω οτι η λιστα μου μικραινει λογω μπατζετ και λογω του οτι δε θα χρησιμοποιω αυτοκινητο..
οπωτε ειμαι αναμεσα σε Πράγα ,Κωνστ/πολη και Αμστερνταμ,που τωρα κοιταω,γιατι δεν ξερω αν ειναι ακριβη πολη(παντως ειναι πανεμορφη)!! ;)
Vmek καλώς όρισες και καλά ταξίδια!!
Νομίζω ότι όοολες οι πόλεις που προαναφέρθηκαν αξίζουν να τις επισκεφθείς τουλάχιστον μια φορά. Τι να πρωτοδιαλέξεις...
Αφού όμως μίκρυνες τη λίστα, να πω ότι και οι τρεις πόλεις είναι υπέροχες. και κλήρο να βάλεις, ό,τι και να τύχει κερδισμένη είσαι!
Και παρόλο που η Πράγα και η Κων/πολη θεωρούνται πιο hot προορισμοί από το Άμστερνταμ, εμένα το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ήταν στο Άμστερνταμ και το αναπολώ πολύ γλυκά!!:):)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά σβήστηκαν από το θέμα ούτε λίγο ούτε πολύ 78 (!) μηνύματα.

Είναι η τελευταία φορά που θα επιτρέπεται τέτοιο spamming. Και επειδή ούτε θα κλειδώνουμε όλα τα θέματα επειδή δεν θέλετε να συζητάτε on topic, θα αρχίσουν να υπάρχουν κυρώσεις σε μέλη που εξακολουθούν να spammάρουν ασταμάτητα.

Βοηθήστε μας να κρατήσουμε τα θέματά μας ταξιδιωτικά, και καθαρά. Έχουμε το social forum στο οποίο μπορείτε να συζητάτε ότι θέλετε.

Ευχαριστώ. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom