Ryanair Πτήσεις Θεσσαλονίκη-Ρώμη από Μάιο η Ryanair

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
οκ ευχαριστώ.
Εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν έχω κάνει check in για τον συγκεκριμένο επιβάτη αλλά λόγω του ότι έχω στήλη τα στοιχεία της κράτησης και σε κάποια άλλα άτομα που θα ταξιδέψουμε μαζί,μπορεί να έκανε κάποιος και να μην το παραδέχεται.Το κακό είναι ότι δεν με αφήνει το σύστημα να δω τι στοιχεία έχουν δηλωθεί.
Με ένα τηλέφωνο θα λυθεί μόνο το θέμα μάλλον.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Εντωμεταξύ παίρνουμε τηλέφωνο συνέχεια μας έχουν στην αναμονή που πληρώνουμε φυσικά και μετά από λίγο κλίνει η γραμή και δεν μπορούμε να μιλήσουμε με κανέναν.Ελπίζω να μην γίνει καμιά στραβή και να μην μπορέσει να πετάξει τελικά το συγκεκριμένο άτομο.Το ονοματεπώνυμο πάντως είναι δηλωμένο κανονικά.
 

dkoyrt

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Καλημέρα φίλοι, είμαι καινούριος στην παρέα και θέλω να ρωτήσω κάτι.
Έχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη με Ryanain μέσω ενός ταξιδιωτικού πρακτορείου (viva.gr). Απο το πρακτορείο αυτό μου λένε οτι απλώς χρειάζεται να πάω αεροδρόμιο με τον κωδικό του ckeck-in και θα περάσω. Η Ryanair, αλλά και τα προηγούμενα σχόλια σε αυτό το topic λένε για online check-in, αλλιώς 40? στο αεροδρόμιο. Εγω προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κάνω online ckeck-in, αλλα δε γίνεται με τίποτα, κολλάει στο 2ο βήμα (στο security questions).
Τελικά, τι απο τα 2 ισχύει; .. Πετάω αύριο και δε θέλω να πληρώσω το 40αρι στο αεροδρόμιο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Καλησπέρα.πρώτη φορά ακούω ότι μπορείς να πας στο αεροδρόμιο μόνο με τον κωδικό και να σε αφήσουν να μπεις στο αεροπλάνο χωρίς check-in.Αν ξέρεις Αγγλικά πάρε ένα τηλέφωνο στα νούμερα της Ryanair που γράφονται στα προηγούμενα μηνύματα για να σιγουρευτείς για το τι ακριβώς παίζεται.
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
πρεπει οπωσδηποτε να κανεις online check in και να εκτυπωσεις τα εισητηρια αλλιως θα χρεωθεις 40 ευρουλακια!ειναι κριμα να στα παρουν καλυτερα να τα ξοδεψεις εκει που θα πας!παλεψε το
 

dkoyrt

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Μα προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κάνω online check-in στο site της Ryanair, κ δεν γίνεται. Στη διαδικασία του check-in στο 2ο βήμα, που έχει τις security questions, με τα 5 κουτάκια στα οποία κάνεις "τικ" οτι συμφωνείς, πατάω "συνέχεια" και μένει εκεί, δεν προχωράει στο επόμενο βήμα. Ούτε βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους.
Τι να πω, δεν ξέρω. Το ξέρω οτι είναι κρίμα τα 40?, αλλά τι να κάνω, αυριο μεσημέρι πετάω..
Εσείς που έχετε κάνει check-in στο site της Ryanair, πείτε, κάνω κάτι λάθος;; ..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Όσο και να γράφει κάποιος στο forum για ένα τέτοιο θέμα δεν λύνεται αν δεν απευθυνθεί εκεί που πρέπει.
Σε τέτοια περίπτωση πρέπει να πάρει κάποιος τηλέφωνο στα νούμερα της ryanair και αν δεν ξέρει καλά Αγγλικά ο ίδιος να βάλει κάποιον φίλο του.Εσύ πήρες τηλέφωνο όπως σου έγραψα;
Πες μας όταν γυρίσεις τι έγινε τελικά αν θέλεις.
 

gijohn

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Μια χαρά αξιόπιστη είναι η εταιρεία, μόλις γύρισα από Μιλάνο και το ταξίδι δεν είχε κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα μάλιστα που Μιλάνο φτάσαμε κ ένα 15λεπτο πριν το κανονικό. Απλά προσέξτε τις διαστάσεις της χειραποσκευής, έχουν μια "θήκη" όσο πρέπει να είναι οι διαστάσεις της χειραποσκευής και σας ζητάνε να την τοποθετήσετε εκεί, ώστε να τσεκάρουν ότι είστε εντάξει..Είναι όμως αρκετά ελαστικοί, επιτρέπουν να την σπρώξεις και να την πιέσεις ώστε να χωρέσει, αλλά μην το παρακάνετε γιατί αν δεν χωράει χρεώνεστε με 40 Ευρώ..
 

gijohn

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Πήγαινε εκεί που λέει manage my booking, πάτα on line check in, βάλε τον κωδικό που σου χουν στείλει, μάρκαρε όλα τα κουτάκια και μετά συνέχεια...Περιμένεις λίγο να φορτώσει και μετά εισάγεις τα στοιχεια (όνομα, διαβατήριο κτλ) που ζητάει...και οπωσδήποτε να τα εκτυπώσεις
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Μια χαρά αξιόπιστη είναι η εταιρεία, μόλις γύρισα από Μιλάνο και το ταξίδι δεν είχε κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα μάλιστα που Μιλάνο φτάσαμε κ ένα 15λεπτο πριν το κανονικό. Απλά προσέξτε τις διαστάσεις της χειραποσκευής, έχουν μια "θήκη" όσο πρέπει να είναι οι διαστάσεις της χειραποσκευής και σας ζητάνε να την τοποθετήσετε εκεί, ώστε να τσεκάρουν ότι είστε εντάξει..Είναι όμως αρκετά ελαστικοί, επιτρέπουν να την σπρώξεις και να την πιέσεις ώστε να χωρέσει, αλλά μην το παρακάνετε γιατί αν δεν χωράει χρεώνεστε με 40 Ευρώ..
Πήγα και εγώ Μιλάνο και γύρισα με 10 Ευρώ και όλα πήγαν καλά παρότι περίμενα ότι θα γίνει καμιά στραβή.Και στην δική μου περίπτωση φτάσαμε πιο μπροστά και τις 2 φορές!Αν προσέξει κάποιος τους κανονισμούς για την χειραποσκευή και το να κάνει on line check in όπως πρέπει νομίζω ότι δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

Γεροί να είμαστε και θα την προτιμήσω σίγουρα αυτή την εταιρία και στο μέλλον.Οσον αφορά τα παράπονα που κάνουν κάποιοι ότι έχει στενές θέσεις κτλ νομίζω ότι είναι από πολύ απαιτητικούς ανθρώπους που έχουν συνηθίσει να πετάνε με ακριβές εταιρίες και προφανώς έχουν και πολύ μεγάλη οικονομική άνεση.Πήγαμε 8 άτομα παρέα και δεν έκανε παράπονα κανείς για τα καθίσματα.Σίγουρα δεν είναι τα πιο καλά καθίσματα που υπάρχουν αλλά με 2 ώρες που θα κάτσει κάποιος σε ένα τέτοιο κάθισμα δεν νομίζω να πάθει τίποτα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ξερετε αν οι διαστασεις πρεπει να ειναι ακριβως με τον ποντο; Ειναι τρομερα αυστηροι η κανουν και λιγο τα στραβα ματια; Η μια διασταση της βαλιτσας μου ειναι λοξη:shock: Δηλαδη, ξεκινα με 17 ποντους και καταληγει σε 23 ποντους. (θα μου πειτε: εσυ λοξη εισαι, δε θα ειναι η χειραποσκευη σου; Τελος παντων!) Δηλαδη σε μεσο ορο βγαινω σωστη, αλλα αντε να πεισω τη "θηκη" τους δηλαδη οτι εκει που περισσευει απο καπου αλλου λειπει...
Οι υπολοιπες διαστασεις μου ειναι εντελως μεσα στις προδιαγραφες!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αλλα προσεχε: Αλλη τσαντα μαζι σου δε μπορεις να εχεις στον ωμο πχ. Αντ' αυτου, δε σου λενε τιποτε για μια μπανανα περασμενη στη μεση.
Εμεις εδω στην Αθηνα τις μπανανες τις τρωμε δεν τις φοραμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom