Ryanair Πτήσεις Θεσσαλονίκη-Ρώμη από Μάιο η Ryanair

μαχη

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπερα παιδια!!!εχω και γω ενα προβληματακι!πεταω για ρωμη 1 αυγουστου αλλα επειδη μου ετυχε κατι δεν θα μπορεσω να παω!μπορω να ακυρωσω τα εισιτηρια η να αλλαξω ημερομηνια?και ποιο ειναι το κοστος?στο σαιτ γραφει για αλλαγη ημερομηνιας πληρωνεις 40ευρω το ατομο!δηλ θα πληρωσω τα 40ευρω και επισης το κοστος της καινουριας πτησης????αν εννοει κατι τετοιο εννοειται οτι δεν με συμφερει!γνωριζει καποιος να μου πει?τους εχω στειλει μαιλ αλλα δεν μου απαντησαν,προσπαθω να παρω τηλ και δεν μπορω να τους πιασω!!!
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Αμα πληρωσεις 40 ευρω και το κοστος της καινουργιας πτησης γιατι να μην κλείσεις κατευθείαν καινούργια πτηση??
 

nina_1990

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Θα ηθελα Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
ryanair

παδια μολις γυρισα με ryanair απο ταξιδι θεσσαλονικη-μιλανο-βαρκελωνη-μαρακες-φεζ-ρωμη-θεσσαλονικη.Συνολικα 5 πτησεις με 205 ευρω. Μας εβγαλε την πιστη ομως σαν εταιρεια και σε καποιες στιγμες ταλαιπωρηθηκαμε αρκετα....
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Επειδη και εγω δεν εχω διαβατηριο, και θα βαλω ταυτοτητα, θα εχω και εγω παρομοιο προβλημα; Εχει τυχει σε κανενα απο εσας καμια παρομοια κατασταση ή απλα ο φιλος του φιλου μου εκανε καποιο αλλο λαθος και εβγαλε λαθος συμπερασματα;
Ευχαριστω[/quote]

ως ημερομηνία λήξης βάλε την επόμενη μέρα της επιστροφής σου στην ελλάδα[/quote]

μπορείς να βάλεις κάποιο link από την Ryanair που να αναφέρει ότι πρέπει να κάνουμε αυτό το πράγμα σε περίπτωση που ταξιδεύουμε με ταυτότητα που δεν έχει ημερομηνία λήξης;

Σε προηγούμενο μήνυμα πάντως είχα διαβάσει από κάποιον ότι μπορούμε να βάλουμε ότι ημερομηνία θέλουμε εμείς και αυτό και είχα κάνει και στο προηγούμενο ταξίδι και δεν είχα κανένα πρόβλημα...
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ

nina_1990

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Θα ηθελα Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
εννοω τα γνωστα που κατα καιρους εχουν ειπωθει για την ryanair. Το θεμα με τις βαλιτσες, τα απομακρυσμενα αεροδρομια κτλ.... Στο συγκεκριμενο ταξιδι εχω να θυμαμαι καποιες "ειδυλιακες" στιγμες με τη συγκεκριμενη εταιρεια. Οπως για παραδειγμα οταν αναχωρουσαμε απο Βαρκελωνη για Μαρακες το αεροδρομιο βρισκοταν στην Ρεους μια πολη κοντα μιαμιση ωρα μακρια απο την Βαρκελωνη, σαν να λεμε οτι το εισιτηριο σου λεει οτι αναχωρεις απο Αθηνα αλλα εν τελει πρεπει να τραβηχτεις μεχρι την Λειβαδεια για να πεταξεις. Επισης σε καποια απο τα αεροδρομια η διαδικασια για να σου τσεκαρουν το βαρος και το μεγεθος της βαλιτσας-χειρααποσκευης σου γινοταν την τελευταια στιγμη πριν απο την επιβιβαση με αποτελεσμα να πρεπει να περιμενεις αρκετη ωρα σε ουρες μεχρι να μπεις στο αεροπλανο. Αυτα για αρχη. Βεβαια αν δεν εχει καποιος προβλημα με ολα αυτα και ειναι προθυμος να υποστει τις διαφορες ταλαιπωρειες και απροοπτα, μολις βρηκε εναν αρκετα φτηνο τροπο να ταξιδευει στο εξωτερικο.....
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
ΡΩΜΗ

Καλημέρα σας θέλω να σας κάνω μια ερώτηση επειδή δεν έχω ξανά κλείσει μέσω ίντερνετ.Βρήκα τον Νοέμβριο για Ιταλία Ryanair.com
αυτό.Η ερώτηση είναι οι εξής:Θα πληρώσω κάτι άλλο στο αεροδρόμιο,φόρους εξτρά η αυτή θα είναι η τελική τιμή?Σας ευχαριστώ και μπράβο σας για το φόρουμ.Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο εκτός από βαλίτσες να μην είναι πολλά κιλά?
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
Συνολικό Κόστος 25.00 ευρώ
Εξαιρουμένων των εξόδων διαχείρισης (κατά περίπτωση) τι εννοεί με αυτό?ποιά είναι τα έξοδα διαχείρισης?και πόσο?Sorry που σας ζάλισα αλλά μόνο εσείς μπορείτε να με απαντήσετε.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
αμα χρησιμοποιησεις mastercard prepaid δε πληρωνεις εξοδα διαχειρησης, με ολες τις αλλες καρτες πληρωνεις, ειναι γυτω στα 12 ευρω νομιζω
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επανέρχομαι στο θέμα με την ταυτότητα και το check in στη ryanair...Το διαβατήριό μου έληξε προχθές, οπότε είναι να πετάξω με την ταυτότητα (για Ρώμη). Προσπαθώντας να κάνω online check in αναγνωρίζει ως τύπο travel document μόνο το διαβατήριο...Βάζω τα στοιχεία της ταυτότητας κανονικά; Ή να κάνω κάτι άλλο;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.249
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom