Ryanair Πτήσεις Θεσσαλονίκη-Ρώμη από Μάιο η Ryanair

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
A valid National Identity Card issued by the government of a European Economic Area (EEA) country. (Only the following EEA countries currentlyissue National Identity Cards acceptable for carriage on Ryanair flights: Austria, Belgium, Bulgaria, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Italy, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Malta, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Όχι, η ερώτηση αφορά μόνο στο σκέλος του online check in: ως επιλογές travel document δίνει μόνο το διαβατήριο. Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος συστήματος; Αλλιώς, τικάρω το διαβατήριο ως επιλογή και βάζω στοιχεία ταυτότητας και expiry date μια τυχαία ημερομηνία όπως είπαν παραπάνω;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω ημερομηνια ληξης βαζω 15 χρονια μετα την εκδοση...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δηλαδή το έχεις κάνει αυτό; Να βάλεις ID στοιχεία ενώ αναγκαστικά έχεις επιλέξει "passport"? Δεν είναι λάθος συστήματος που αύριο θα διορθωθεί και θα χω κάνει πατάτα ελπίζω..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδή το έχεις κάνει αυτό; Να βάλεις ID στοιχεία ενώ αναγκαστικά έχεις επιλέξει "passport"? Δεν είναι λάθος συστήματος που αύριο θα διορθωθεί και θα χω κάνει πατάτα ελπίζω..
Οχι, δεν το ' χω κανει αυτο που λες...
 

kos_kal

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Λάθος στο εισητήριο

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω κάνει και εγώ το λάθος να κλείσω εισητήριο και να βάλω ανάποδα το όνομα και το επίθετο.. (δηλ. στο πεδίο όνομα έβαλα το επίθετο και στο πεδίο επίθετο έβαλα το όνομα).

Κατ' αρχήν να ρωτήσω, αν έχει ταξιδέψει κανείς μ' αυτό τον τρόπο..
Κατά δεύτερον, λόγω του ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να τους χαρίσω τα 110? για την αλλαγή του ονόματος, προσπαθώ να πάρω από κινητό και πέφτει συνεχώς η γραμμή. Μόνο από σταθερό μπορώ να καλέσω;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εχω ταξιδέψει πάρα πολλές φορές με "τέτοιο πρόβλημα". δε παρουσίασα ποτέ κανένα πρόβλημα :)
 

kos_kal

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
εχω ταξιδέψει πάρα πολλές φορές με "τέτοιο πρόβλημα". δε παρουσίασα ποτέ κανένα πρόβλημα :)
Ξέχασα να αναφέρω ότι πρόκειται για την Ryanair. Ισχύει το ίδιο;;;;; :roll:
 

salonikios4444

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω αν σας ειναι ευκολο να με βοηθησετε
θελω να κλεισω εισιτηρια για Λονδινο και δεν γνωριζω ακριβως τις διαδικασιες
Καταρχας υπαρχει καμια κρυφη χρεωση εκτος απο αυτα που θα πληρωσω στο σιτε
επισης με εναν σακο χειρος θα ειμαι οκ στο να περασω
τελος τι ακριβως χρειαζεται να εχω μαζι μου στο αεροδρομιο
ευχαριστω εκ το προτερον

υγ το φορουμ ειναι πολυ μπροστα
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Αν συνεχίσεις την διαδικασία κράτησης και έχεις οποιαδήποτε άλλη κάρτα εκτός από την webye της Πειραιώς θα χρεωθείς με 12 ευρώ για κάθε άτομο.

Αν δεν τυπώσεις το εισιτήριο από το σπίτι 40 ευρώ για κάθε πτήση το άτομο(μπορεί να το ανέβασαν κιόλας)

Αν η χειραποσκευή είναι μεγαλύτερη από 55χ40χ20 η βαρύτερη από 10 κιλά υπάρχει πάλι επιπλέον χρέωση.

Κάνε μια αναζήτηση στο forum διάβασε τι έχει γραφτεί και αν έχεις και άλλες απορίες εδώ είμαστε.
 

salonikios4444

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου
Μολις αγορασα τα εισιτηρια για Λονδινο και ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος
Λογικα ενας σακος χειρος με 3 φουτερ και 1 τζιν θα περασουν ανετα
απο εκει ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.525
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom