Πτήσεις για Ρόττερνταμ! Ή μήπως Βρυξέλλες και απο κεί με τρένο για Ρόττερνταμ;

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα φίλοι φίλες ταξιδιώτες και ταξιδιώτισες.
Μέσα στον Ιανουάριο λέω να επισκεφτώ για δεύτερη φορά την Ολλανδία αλλά αυτή τη φορά το Ρότερνταμ..
Σπουδάζει φίλη εκεί και θα με φιλοξενήσει.. Έψαξα πτήσεις απο Θεσσαλονίκη (μένω Λάρισα) και οι τιμές που βρήκα ήταν 200? με επιστροφή..

Επειδή είμαι δίπλα στον Βόλο μισή ώρα σχεδόν και είναι πολύ πιο εύκολο αλλα και φθηνές οι πτήσεις, βρήκα προσφορά για Βρυξέλλες αρχές Ιανουαρίου με τιμή γύρω στα 45? με επιστροφή, και αυτό επειδή δεν υπάρχουν φόροι αλλα και με την προυπόθεση να υπάρχει μόνο χειραποσκευή.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Απο Βόλο πετάνε μόνο για Ρώμη, Βρυξέλλες, Φρανκφούρτη.

Σκέφτηκα λοιπόν το εξής. Συμφέρει να πάρω απο Βρυξέλλες τρένο για Ρόττερνταμ; Είναι σχεδόν 1:30 με 2:00 ώρες.. Αφού έχω πετάξει απο Βόλο για Βρυξέλλες.
Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει για το τι τιμές παίζουν στα τρένα και αν είναι εφικτό αυτό που σκέφτομαι για να φτάσω Ρόττερνταμ;

Όπως καταλαβαίνετε δύσκολες εποχές και προσπαθώ να εξοικονομήσω χρήματα, αλλα να μη χάνω καλές ευκαιρίες για ταξίδια!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το θέμα έχει ανοίξει 3 φορές. Κάποιος από τους admin δε σβήνει τα άλλα 2?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για Βρυξέλλες θα πετάξεις ή για Σαρλερουά? Από Σαρλερουά στις Βρυξέλλες πώς θα πας? Από το Σαρλερουά για Ρόττερνταμ είναι πάνω από 4 ώρες και πας μέσω Παρισιού. Θα σου κοστίσει κάτι λιγότερο από 100 ευρώ - η δεύτερη θέση - με επιστροφή. Περίπου τα ίδια θα κοστίσει και η διαδρομή Σαρλερουά - Βρυξέλλες - Ρόττερνταμ.
 
D

Delmem9770

Guest
Αν ψάχνεις για φθηνά τότε να προτιμήσεις λεωφορείο παρά τρένο και θα σου πάει γύρω στα 15 με 20 ευρώ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα φίλοι φίλες ταξιδιώτες και ταξιδιώτισες.
Μέσα στον Ιανουάριο λέω να επισκεφτώ για δεύτερη φορά την Ολλανδία αλλά αυτή τη φορά το Ρότερνταμ..
Σπουδάζει φίλη εκεί και θα με φιλοξενήσει.. Έψαξα πτήσεις απο Θεσσαλονίκη (μένω Λάρισα) και οι τιμές που βρήκα ήταν 200? με επιστροφή..

Επειδή είμαι δίπλα στον Βόλο μισή ώρα σχεδόν και είναι πολύ πιο εύκολο αλλα και φθηνές οι πτήσεις, βρήκα προσφορά για Βρυξέλλες αρχές Ιανουαρίου με τιμή γύρω στα 45? με επιστροφή, και αυτό επειδή δεν υπάρχουν φόροι αλλα και με την προυπόθεση να υπάρχει μόνο χειραποσκευή.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Απο Βόλο πετάνε μόνο για Ρώμη, Βρυξέλλες, Φρανκφούρτη.

Σκέφτηκα λοιπόν το εξής. Συμφέρει να πάρω απο Βρυξέλλες τρένο για Ρόττερνταμ; Είναι σχεδόν 1:30 με 2:00 ώρες.. Αφού έχω πετάξει απο Βόλο για Βρυξέλλες.
Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει για το τι τιμές παίζουν στα τρένα και αν είναι εφικτό αυτό που σκέφτομαι για να φτάσω Ρόττερνταμ;

Όπως καταλαβαίνετε δύσκολες εποχές και προσπαθώ να εξοικονομήσω χρήματα, αλλα να μη χάνω καλές ευκαιρίες για ταξίδια!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
Δεν πετάνε για Βρυξέλλες αλλά για Σαρλερουά. Τρένο Σαρλερουά - Ρότερνταμ απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει. Θα πάρεις (45-50 λεπτά) τρένο μέχρι Βρυξέλλες, κι από κει λίγο παραπάνω από άλλο τόσο μέχρι Ρότερνταμ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Επειδή είμαι δίπλα στον Βόλο μισή ώρα σχεδόν και είναι πολύ πιο εύκολο αλλα και φθηνές οι πτήσεις, βρήκα προσφορά για Βρυξέλλες αρχές Ιανουαρίου με τιμή γύρω στα 45? με επιστροφή, και αυτό επειδή δεν υπάρχουν φόροι αλλα και με την προυπόθεση να υπάρχει μόνο χειραποσκευή.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Απο Βόλο πετάνε μόνο για Ρώμη, Βρυξέλλες, Φρανκφούρτη.
Είσαι σίγουρη? .....Απο Βόλο έχει απο τέλη Μάρτη και μετά....
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Δεν πετάνε για Βρυξέλλες αλλά για Σαρλερουά. Τρένο Σαρλερουά - Ρότερνταμ απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει. Θα πάρεις (45-50 λεπτά) τρένο μέχρι Βρυξέλλες, κι από κει λίγο παραπάνω από άλλο τόσο μέχρι Ρότερνταμ.
Χμμ δεν το γνώριζα αυτό, νόμιζα πετούσε για την πόλη των Βρυξελλών. Έστω έτσι, γνωρίζουμε τιμές απο Βρυξέλλες για Ρότερνταμ; (Βασικά Ντέλφτ συγκεκριμένα θέλω να πάω απλά για να μη σας μπερδέψω, έβαλα Ρότερνταμ που είναι σχεδόν δίπλα..)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Για Βρυξέλλες θα πετάξεις ή για Σαρλερουά? Από Σαρλερουά στις Βρυξέλλες πώς θα πας? Από το Σαρλερουά για Ρόττερνταμ είναι πάνω από 4 ώρες και πας μέσω Παρισιού. Θα σου κοστίσει κάτι λιγότερο από 100 ευρώ - η δεύτερη θέση - με επιστροφή. Περίπου τα ίδια θα κοστίσει και η διαδρομή Σαρλερουά - Βρυξέλλες - Ρόττερνταμ.
που κολάει το Παρίσι; :p:p
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Αν ψάχνεις για φθηνά τότε να προτιμήσεις λεωφορείο παρά τρένο και θα σου πάει γύρω στα 15 με 20 ευρώ.
Μακάρι να είναι έτσι, δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ..
Είσαι σίγουρη? .....Απο Βόλο έχει απο τέλη Μάρτη και μετά.... Υ.Γ Καλωσόρισες.
Δυστυχώς ούτε αυτό το γνώριζα, κοίταξα στο σάιτ της αεροπορικής που πετάει απο Βόλο για 12 Ιανουαρίου 2012 και μου έβγαλε κανονικά την πτήση!:roll:

Υ.Γ Ευχαριστώ, αν και είμαι παλαιότερο μέλος απλά ανενεργή για καιρό!
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Για Βρυξέλλες θα πετάξεις ή για Σαρλερουά? Από Σαρλερουά στις Βρυξέλλες πώς θα πας? Από το Σαρλερουά για Ρόττερνταμ είναι πάνω από 4 ώρες και πας μέσω Παρισιού. Θα σου κοστίσει κάτι λιγότερο από 100 ευρώ - η δεύτερη θέση - με επιστροφή. Περίπου τα ίδια θα κοστίσει και η διαδρομή Σαρλερουά - Βρυξέλλες - Ρόττερνταμ.
Αν είναι όπως τα λες ναι δε συμφέρει, αν και δεν κατάλαβα το μέσω Παρισιού... Θα με πάει απο Παρίσι;;;
Νόμιζα ότι το αεροπλάνο απο Βόλο προσγειώνεται στην πόλη των Βρυξελλών.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αν είναι όπως τα λες ναι δε συμφέρει, αν και δεν κατάλαβα το μέσω Παρισιού... Θα με πάει απο Παρίσι;;;
Νόμιζα ότι το αεροπλάνο προσγειώνεται στην πόλη των Βρυξελλών.
προσγειώνετε στο Charleroi, 100 km από τις Βρυξέλλες ή αλλιώς 11 ευρώ δρόμο (1 ώρα με το τρένο).
 
D

Delmem9770

Guest
Μακάρι να είναι έτσι, δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ..

Δυστυχώς ούτε αυτό το γνώριζα, κοίταξα στο σάιτ της αεροπορικής που πετάει απο Βόλο για 12 Ιανουαρίου 2012 και μου έβγαλε κανονικά την πτήση!:roll:

Υ.Γ Ευχαριστώ, αν και είμαι παλαιότερο μέλος απλά ανενεργή για καιρό!
eurolines : your connection across Europe by bus και πάτα τα δρομολόγια να δεις ώρες και τιμές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.455
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom