Πτήσεις για Ρόττερνταμ! Ή μήπως Βρυξέλλες και απο κεί με τρένο για Ρόττερνταμ;

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ουπς άκυρο, τώρα πρόσεξα ότι γράφεις Σαρλερουά-Χάγη με λεωφορείο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.819
Αν συνυπολογίσεις το έξτρα κόστος αποσκευής (ή της αγωνίας αν η χειραποσκευή είναι στα όρια που ορίζει η εταιρεία), το έξτρα κόστος του in-flight service, τη συνήθως πιο ακριβή απομακρυσμένη μετάβαση από το αεροδρόμιο της Ryanair προς τον πραγματικό σου προορισμό, το ρίσκο του να ακυρωθεί η πτήση σου και να μην έχεις καμιά φροντίδα από την εταιρεία, ίσως και να συμφέρει να κλείσεις μέσω μιας κανονικής εταιρείας.
Τωρα εσενα σε πειραζει που αυτα το αεροδρομιο ειναι 100 χιλ. μακρια,
αλλα δεν σε πειραζει να της προτεινεις να μετακινηθει απο την Λαρισα
που μενει στην Θεσσαλονικη(150 χιλ) η την Αθηνα (350 χιλ):roll:
Που θα πρεπει να συνυπολογισει τα εξοδα μετακινησης συν
το ενδεχομενο διαμονης στην Θεσσαλονικη η Αθηνα(η στο πηγαινε η στο
ελα)αναλογα με την ωρα αφιξης η αναχωρησης
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Βρυξέλλες-Χάγη θα πας με λεωφορείο ή με τρένο?? Καλά άμα δεν έχεις βαλίτσα μαζί σου εντάξει παλεύεται αλλά άμα πάρεις και βαλιτσούλα θα δυσκολεύεσαι λίγο με τόσα μέσα που θα αλλάξεις :).
Με λεωφορείο θα πάω.. Θα είναι κι άλλο άτομο μαζί... Μικρή βαλιτσούλα (χειραποσκευη) θα έχω τροχήλατη.. Και να κουραστω θα ειναι ευχαριστη κουραση αφου θα παω να διασκεδάσω και να περάσω καλά!:D
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μια χαρά τότε, θα πάρεις μια μικρή γεύση και από Βέλγιο έστω και από το λεωφορείο. Όταν θα είσαι Rotterdam, αν έχεις χρόνο πήγαινε να δεις τα Cubic Houses, είναι πολύ ωραία και δεν είναι πολύ μακριά από το κέντρο. Εγώ πήγα μονοήμερη από Amsterdam κυρίως για να δω αυτά, είχα φάει κόλλημα....:bleh:
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
έψαχνε ο αδερφός μου σήμερα αεροπορικά Αθήνα Ρότερνταμ και είδα κάτι τιμές και τρελάθηκα!!! δεν θυμάμαι να έχω δει πουθενά αλλού στην Ευρώπη πήγαινε - έλα 1400 ευρώ τα αεροπορικά!!! τελικά πώς συμφέρει να πας Ρότερνταμ και από Αθήνα?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
έψαχνε ο αδερφός μου σήμερα αεροπορικά Αθήνα Ρότερνταμ και είδα κάτι τιμές και τρελάθηκα!!! δεν θυμάμαι να έχω δει πουθενά αλλού στην Ευρώπη πήγαινε - έλα 1400 ευρώ τα αεροπορικά!!! τελικά πώς συμφέρει να πας Ρότερνταμ και από Αθήνα?
Αμα το αεροπορικο εχει 1400 ευρω ακομα και κολυμπωντας να πας μου φαινεται οτι συμφερει!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.057
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
έψαχνε ο αδερφός μου σήμερα αεροπορικά Αθήνα Ρότερνταμ και είδα κάτι τιμές και τρελάθηκα!!! δεν θυμάμαι να έχω δει πουθενά αλλού στην Ευρώπη πήγαινε - έλα 1400 ευρώ τα αεροπορικά!!! τελικά πώς συμφέρει να πας Ρότερνταμ και από Αθήνα?
Amsterdam ή Βρυξέλλες κι από κει τρένο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.453
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το Ρόττερνταμ είναι μόλις μισή ώρα από τον κεντρικό σταθμό των τρένων του Αμστερνταμ και το εισιτήριο κοστίζει λιγότερο από 15 ευρώ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.057
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το Ρόττερνταμ είναι μόλις μισή ώρα από τον κεντρικό σταθμό των τρένων του Αμστερνταμ και το εισιτήριο κοστίζει λιγότερο από 15 ευρώ.
Μαλλον μπερδευεις το Ροτερνταμ με κατι αλλο... ειναι αρκετα παραπανω απο 15 λεπτα, και εχει και απευθειας τρενα για κει απο το αεροδρομιο του Σκιπχολ...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Μαλλον μπερδευεις το Ροτερνταμ με κατι αλλο... ειναι αρκετα παραπανω απο 15 λεπτα, και εχει και απευθειας τρενα για κει απο το αεροδρομιο του Σκιπχολ...
Μάλλον δεν διάβασες τι γράφει ...περίεργο..
Είναι 27-48 λεπτά ανάλογα το τρένο και 11ευρώ, πολλά είπες βρε Φένια..:D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.057
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μάλλον δεν διάβασες τι γράφει ...περίεργο..
Είναι 27-48 λεπτά ανάλογα το τρένο και 11ευρώ πολλά είπες βρε Φένια..:D
To thalys (με εισιτήρια από ?50) κάνει 40 λεπτά και άνω. Το κανονικό γρήγορο τρένο κάνει 60-70 λεπτά.

Οι χρόνοι που δίνεις είναι από το Αεροδρόμιο του Άμστερνταμ, που όπως κι εγώ εξήγησα είναι πολύ λογικότερη επιλογή απ' ότι ο Amsterdam Centraal που πρότεινε η Φένια.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Έτσι όπως το έγραψες ότι μπέρδεψε το Ρότερνταμ με κάτι άλλο ξαφνιάστηκα γιατί ξέρω ότι είναι κοντά ,,,,και δεν γράφει 15 λεπτά αλλά λιγότερο απο 15 ευρώ και μισή ώρα (εντάξει είναι 41 λεπτά εκει θα κολλήσουμε)....
Και ναι, υπολογίζω απο αεροδρόμιο που όπως είπες και συ έχει απ΄ευθείας για Ρότερνταμ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.319
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom