Πτήσεις για Ρόττερνταμ! Ή μήπως Βρυξέλλες και απο κεί με τρένο για Ρόττερνταμ;

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Το μέσω Παρισιού το είπε ο baba για υπερβολή ότι θα κάνεις πολύ δρόμο ...μάλλον..
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχετε δίκηο ν' απορείτε. Κι εγώ απόρησα. Αλλά, στην αναζήτηση "Σαρλερουά - Ρόττερνταμ" με γρήγορο τραίνο, μου έβγαλε αυτό:

http://www.voyages-sncf.com/billet-train/horaires/resultats?rfrr=undefined_body_cliquer%20ici&hid=180T

και γι' αυτό μετά έβαλα τον ενδιάμεσο σταθμό τις Βρυξέλλες και το έβγαλε σε 2 δόσεις. Όχι ότι το έψαξα διεξοδικά, έτσι από περιέργεια το είδα. :)
 
D

Delmem9770

Guest
Το έψαξα και πραγματικά είναι φθηνό, 14? το εισητήριο το άτομο..
Αυτό που σκέφτομαι τώρα ειναι που δεν υπάρχει πτήση Βρυξέλλες αλλα Σαρλερουά.
By rail - bus

για δες εδώ μήπως και βρεις κάτι.
Τα ξερω καλα τα λεωφορεια γτ με λεωφορειο πηγα απο Βαρκελωνη-Μαδριτη και Βιεννη-Μπρατισλαβα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Απο Θεσσαλονίκη για Βρυξέλλες και Άμστερνταμ a/r με 185 ευρώ για Γενάρη
και απο Αθήνα με 145 ευρώ για τους ίδιους προορισμούς..με Alitalia και μια στάση..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Χμμ δεν το γνώριζα αυτό, νόμιζα πετούσε για την πόλη των Βρυξελλών.
Νόμιζα ότι το αεροπλάνο απο Βόλο προσγειώνεται στην πόλη των Βρυξελλών.
Αγαπητή Κατερίνα δε φταις εσύ... φταίει η αισχρή παραπληροφόρηση της Ryanair και η παραπληροφόρηση των ελληνικών ηλεκτρονικών εντύπων, ταξιδιωτικών φόρουμ, διαφημίσεων στον τοπικό τύπο ή ακόμα και ρεπορτάζ στην τηλεόραση που προσπαθούν να πείσουν τον αδαή κοσμάκη που δεν έχει το χρόνο ή την εμπειρία να ψάξει τα των αεροπορικών θεμάτων ότι η Ryanair πετά στη Φρανκφούρτη και στις Βρυξέλλες ενώ δεν πετά εκεί.

Αν συνυπολογίσεις το έξτρα κόστος αποσκευής (ή της αγωνίας αν η χειραποσκευή είναι στα όρια που ορίζει η εταιρεία), το έξτρα κόστος του in-flight service, τη συνήθως πιο ακριβή απομακρυσμένη μετάβαση από το αεροδρόμιο της Ryanair προς τον πραγματικό σου προορισμό, το ρίσκο του να ακυρωθεί η πτήση σου και να μην έχεις καμιά φροντίδα από την εταιρεία, ίσως και να συμφέρει να κλείσεις μέσω μιας κανονικής εταιρείας.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
By rail - bus

για δες εδώ μήπως και βρεις κάτι.
Τα ξερω καλα τα λεωφορεια γτ με λεωφορειο πηγα απο Βαρκελωνη-Μαδριτη και Βιεννη-Μπρατισλαβα.
Μου βγάζει 1 ώρα και 45 λεπτά μέχρι Βρυξέλλες αλλα δε μπορώ να βρω τιμή... Χμμμ θα το ψάξω κι άλλο να δω τι θα κάνω..
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Αγαπητή Κατερίνα δε φταις εσύ... φταίει η αισχρή παραπληροφόρηση της Ryanair και η παραπληροφόρηση των ελληνικών ηλεκτρονικών εντύπων, ταξιδιωτικών φόρουμ, διαφημίσεων στον τοπικό τύπο ή ακόμα και ρεπορτάζ στην τηλεόραση που προσπαθούν να πείσουν τον αδαή κοσμάκη που δεν έχει το χρόνο ή την εμπειρία να ψάξει τα των αεροπορικών θεμάτων ότι η Ryanair πετά στη Φρανκφούρτη και στις Βρυξέλλες ενώ δεν πετά εκεί.

Αν συνυπολογίσεις το έξτρα κόστος αποσκευής (ή της αγωνίας αν η χειραποσκευή είναι στα όρια που ορίζει η εταιρεία), το έξτρα κόστος του in-flight service, τη συνήθως πιο ακριβή απομακρυσμένη μετάβαση από το αεροδρόμιο της Ryanair προς τον πραγματικό σου προορισμό, το ρίσκο του να ακυρωθεί η πτήση σου και να μην έχεις καμιά φροντίδα από την εταιρεία, ίσως και να συμφέρει να κλείσεις μέσω μιας κανονικής εταιρείας.
Ναι έτσι γράφουν. Το ξέρω ότι υπάρχει παραπληροφόρηση, εγώ κοίταξα για την transavia το πόσο αξιόπιστη θα είναι ένας Θεός ξέρει, δεν έχω ξανα ταξιδέψει με αυτή.. Αχ με άγχωσες τώρα.. Πάντως πτήσεις απο Θεσσαλονίκη για Ρότερνταμ μου τις βγάζει 2.500 με 3.000?:shock::shock::shock:
Τι κακό κι αυτό..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ναι έτσι γράφουν. Το ξέρω ότι υπάρχει παραπληροφόρηση, εγώ κοίταξα για την transavia το πόσο αξιόπιστη θα είναι ένας Θεός ξέρει, δεν έχω ξανα ταξιδέψει με αυτή.. Αχ με άγχωσες τώρα.. Πάντως πτήσεις απο Θεσσαλονίκη για Ρότερνταμ μου τις βγάζει 2.500 με 3.000?:shock::shock::shock:
Τι κακό κι αυτό..
μια χαρά είναι η transavia, θυγατρική της KLM είναι αν δε κάνω λάθος. Εχω ταξιδέψει με δαύτους
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το εισητήριο του λεωφορείου Charleroi-Brussels αν θυμάμαι καλά έχει γύρω στα 20 ευρώ (μια διαδρομή) και είναι μια ώρα μακριά περίπου. Το λεωφορείο σε αφήνει έξω από το Brussels Midi.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Τα υπολόγισα, ολα μαζί, έξοδα, απο Λάρισα-Βόλο, αεροπορικά, πήγαινε έλα λεωφορεία απο Σαρλερουά για Χάγη τελικά διαπίστωσα είναι πιο κοντά και απο'κει Ροτερνταμ..
Σύνολο 120?! Όσο για το αν υπάρξει ταλαιπωρία δεν με απασχολεί, ίσα ίσα θέλω να δω και άλλες πόλεις, να κάνω βόλτες να δω και τις Βρυξελλες οπότε με έναν σμπάρο δυο τριγώνια που λένε..
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρυξέλλες-Χάγη θα πας με λεωφορείο ή με τρένο?? Καλά άμα δεν έχεις βαλίτσα μαζί σου εντάξει παλεύεται αλλά άμα πάρεις και βαλιτσούλα θα δυσκολεύεσαι λίγο με τόσα μέσα που θα αλλάξεις :).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.279
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom