Πτήσεις με ανταπόκριση

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι, ναι, οχι. Γιατι τις αποσκευες οπως τα λες ειναι αν το εισιτηριο ειναι ενιαίο. Νομιζω επισης, αν και δεν το εχω κανει, πως στο ενδιάμεσο επειδή έχεις μεγάλο layover μπορεις να τη ζητησεις αν θέλεις.
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πόσο χρεώνει το Ελ. Βενιζέλος την φύλαξη αποσκευής;
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
λοιπον το θεμα ειναι το εξης

εχω ανταποκριση πτησεων
η μια πτηση φτανει στις 15:35 και η αλλη αναχωρει στις 16:55

εχουν 1 ωρα και 20 λεπτα αποσταση μεταξυ τους,τι λετε,να το ρισκαρω?
με ryanair πεταω
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
λοιπον το θεμα ειναι το εξης

εχω ανταποκριση πτησεων
η μια πτηση φτανει στις 15:35 και η αλλη αναχωρει στις 16:55

εχουν 1 ωρα και 20 λεπτα αποσταση μεταξυ τους,τι λετε,να το ρισκαρω?
με ryanair πεταω
Κι αν η πρώτη έχει καθυστέρηση, χάνεις τη συνέχεια του ταξιδιού σου. Εγώ δε θα το ρίσκαρα. 1 ώρα και 20 λεπτά είναι λίγος χρόνος για να ταξιδεύεις με χωριστά εισιτήρια.
 

Dimitris_Ro

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταιλανδη
Σε μια βδομαδα πεταω για Νεα Υορκη με lufthansa απο αθηνα και σταση φρανκφουρτη. Εκει εχω 1 ωρα και 30 λεπτα για την επομενη πτηση ειναι αρκετα για τη επιβιβαση και τον ελεγχο που θα ακολουθησει?
=))))
 

fotaras01

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα, ειμαι καινουριος στο forum και εχω καποιες ερωτησεις για τους πιο εμπειρους ταξιδιωτες.
σκεφτομαστε να κανουμε με τη γυναικα μου το πρωτο μας υπερατλαντικο ταξιδι με προορισμο τη Νεα Υορκη. Εχω βρει μια σχετικα οικονομικη πτηση με την airserbia με ανταποκριση στο Βελιγραδι, ομως η αναμονη στο αεροδρομιο ειναι μεγαλη, 21 ωρες, οποτε σκεφτηκα οτι μπορουμε να διανυκτερευσουμε στο Βελιγραδι και ετσι να ξεκινησουμε ξεκουραστοι την επομενη μερα το υπερατλαντικο ταξιδι. εσεις πως το βλεπετε αυτο? υπαρχει και καποιος αλλος που το εχει κανει? Θα εχω θεμα εαν φυγω απο το αεροδρομιο? εχω ακομη μια ερωτηση επι του θεματος:λογικα τις βαλιτσες θα τις παραδωσουμε στη Θεσσαλονικη και θα τις παραλαβουμε στη Νεα Υορκη.λογω της μεγαλης αναμονης υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος να χασουμε βαλιτσες? επισης, υπαρχει περιπτωση η δευτερη πτηση να γινει νωριτερα και να τη χασουμε?
Εχω βρει και πτηση, με την ιδια εταιρια, στην ιδια τιμη, με ανταποκριση και παλι στο Βελιγραδι, με μικροτερη αναμονη, 8 ωρες, αλλα σκεφτηκα οτι αυτο το ενδεχομενο ειναι πιο κουραστικο γιατι θα πρεπει να περιμενουμε στο αεροδρομιο. Ακομη και να παμε βολτα στην πολη για να περασει η ωρα, κουβαλοντας τις χειραποσκευες και μετα να κανουμε 10ωρο ταξιδι μου φαινεται πιο κουραστικο.
Αλλες πτησεις που βλεπω με μικροτερο χρονο αναμονης στο αεροδρομιο, ειναι αρκετα πιο ακριβες και ακομη και η διανυκτερευση στο βελιγραδι με συμφερει περισσοτερο οικονομικα.
Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.
 

YAz

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Καλησπέρα σας παιδιά. Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί παρόμοιο θέμα, αλλά δεν κατάφερα να βρω μια απάντηση στο θέμα μου.
Θα κάνω ένα ταξίδι στην Αμερική, και επιστρέφω Θεσσαλονίκη από εκεί στις 28 Απριλίου.
Η πτήση μου είναι Λος Άντζελες - Βιέννη η οποία φτάνει στις 12.05
και μετά με έχουν βάλει Βιέννη - Θεσσαλονίκη στις 12.35.
Πρόσφατα έμαθα από μια φίλη ότι πιθανότατα μόλις φτάσω στην Βιέννη από Αμερική, από τη στιγμή που είναι εκτός Ευρώπης, πως στην Βιέννη θα περάσω διαβατηριακό έλεγχο και αυτό λίγο με άγχωσε. Σε περίπτωση που δεν προλάβω να επιβιβαστώ σε αυτό το μισάωρο, τι γίνεται; Φταίω εγώ για τους ελέγχους; Έχω τα ίδια δικαιώματα όπως τα έχω διαβάσει για τις περιπτώσεις των καθυστερήσεων όπως τα λέει εδώ; http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_el.htm
Έχει κάποιος εμπειρία με τις ανταποκρίσεις;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Άμα δε προλάβεις, και έχεις όλα σε μια κράτηση, η εταιρία, θα σου βρει επόμενη πτήση για SKG.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom