Πτήσεις με ανταπόκριση

D

Delmem38110

Guest
Μα είναι ένα τσεκ ιν για δυο αεροπορικές εταιρίες. Σε ποια θα το κάνω,;;
δώσε λίγες πληροφορίες για το εισιτήριο για να βοηθήσουμε.
είναι με τον ίδιο κωδικό κράτησης; είναι με ίδια εταιρία. ποιες εταιρίες είναι λοου κοστ προορισμό, ενδιάμεσο... αλλαγή αεροδρομίων ....... κτλ
 

a-g

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
δώσε λίγες πληροφορίες για το εισιτήριο για να βοηθήσουμε.
είναι με τον ίδιο κωδικό κράτησης; είναι με ίδια εταιρία. ποιες εταιρίες είναι λοου κοστ προορισμό, ενδιάμεσο... αλλαγή αεροδρομίων ....... κτλ
Είναι με διαφορετικό κωδικό. Δε γνωρίζω το γιατί.
ειναι με Aegean και sky express
Τελικά έπρεπε να γίνουν δυο τσεκ ιν.
ο χρόνιος σύνδεσης στο Ελευθέριος Βενιζέλος είναι 35 λεπτά. Προλαβαίνω;
 
D

Delmem38110

Guest
Είναι με διαφορετικό κωδικό. Δε γνωρίζω το γιατί.
ειναι με Aegean και sky express
Τελικά έπρεπε να γίνουν δυο τσεκ ιν.
ο χρόνιος σύνδεσης στο Ελευθέριος Βενιζέλος είναι 35 λεπτά. Προλαβαίνω;
αν είναι από σενκεν σε σενκεν προλαβαίνεις... αρκεί να μην έχει μεγάλη καθυστέρηση η αναχώρηση. και αν πάει σε φυσούνα το αεροπλάνο άνετα γιατί ο χώρος είναι ένας. αρκεί να μην έχει μεγάλη καθυστέρηση.. βέβαια και οι αναχωρήσεις έχουν μεγάλη καθυστέρηση. εμείς τσιμπήσαμε δωρεάν εισιτήρια.....
αν μπορείς καλό θα ήταν να αλλάξεις την αναχώρηση πιο μπροστά για κάθε ενδεχόμενο.
 

Sofia Manta

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Καλησπέρα. Έκλεισα εισ για Κούβα για τα μέσα του Ιανουάριου με την Αir Canada. Έχει δυο στάσεις, μια σύντομη Γερμανία και μια μεγάλη (περίπου 8 ωρών) στο Τορόντο. Έκλεισα μέσω ενός site από skyscanner το Tix

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς την συγκεκριμένη εταιρεία ή την ιστοσελίδα;

Επίσης για να είμαι στο αεροδρόμιο του Καναδά, θα χρειαστώ βίζα;

Τέλος, δεν έχω ξανά ταξιδέψει με δύο ανταποκρίσεις και με τρομάζει λίγο αυτό, αλλά η τιμή ήταν αρκετά καλή συγκριτικά με την μια ανταπόκριση. Συνηθίζεται να υπάρχουν προβλήματα και καθυστερήσεις;

Ευχαριστώ πολύ και συνεχίστε να γράφετε όλοι τις ιστορίες σας, είστε έμπνευση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
Καλησπέρα. Έκλεισα εισ για Κούβα για τα μέσα του Ιανουάριου με την Αir Canada. Έχει δυο στάσεις, μια σύντομη Γερμανία και μια μεγάλη (περίπου 8 ωρών) στο Τορόντο. Έκλεισα μέσω ενός site από skyscanner το Tix

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς την συγκεκριμένη εταιρεία ή την ιστοσελίδα;

Επίσης για να είμαι στο αεροδρόμιο του Καναδά, θα χρειαστώ βίζα;

Τέλος, δεν έχω ξανά ταξιδέψει με δύο ανταποκρίσεις και με τρομάζει λίγο αυτό, αλλά η τιμή ήταν αρκετά καλή συγκριτικά με την μια ανταπόκριση. Συνηθίζεται να υπάρχουν προβλήματα και καθυστερήσεις;

Ευχαριστώ πολύ και συνεχίστε να γράφετε όλοι τις ιστορίες σας, είστε έμπνευση.
Ναι θα χρειασθείς βίζα για τον Καναδά.

Το tix δεν το ξέρω.Για μένα πιο τρομακτικό είναι να κλείνω με άγνωστα site παρά οι ανταποκρίσεις και όσο διαρκούν.Αλλά έχεις κλείσει ήδη και αυτό δεν αλλάζει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα. Έκλεισα εισ για Κούβα για τα μέσα του Ιανουάριου με την Αir Canada. Έχει δυο στάσεις, μια σύντομη Γερμανία και μια μεγάλη (περίπου 8 ωρών) στο Τορόντο. Έκλεισα μέσω ενός site από skyscanner το Tix

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς την συγκεκριμένη εταιρεία ή την ιστοσελίδα;

Επίσης για να είμαι στο αεροδρόμιο του Καναδά, θα χρειαστώ βίζα;

Τέλος, δεν έχω ξανά ταξιδέψει με δύο ανταποκρίσεις και με τρομάζει λίγο αυτό, αλλά η τιμή ήταν αρκετά καλή συγκριτικά με την μια ανταπόκριση. Συνηθίζεται να υπάρχουν προβλήματα και καθυστερήσεις;

Ευχαριστώ πολύ και συνεχίστε να γράφετε όλοι τις ιστορίες σας, είστε έμπνευση.
ESTA χρειάζεσαι για τον Καναδά αν δεν κάνω λάθος και δεν έχει αλλάξει κάτι, βγαίνει ονλαιν άμεσα. Οι ώρες αναμονής καλές ακούγονται.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
ESTA χρειάζεσαι για τον Καναδά αν δεν κάνω λάθος και δεν έχει αλλάξει κάτι, βγαίνει ονλαιν άμεσα. Οι ώρες αναμονής καλές ακούγονται.
ETA λέγεται. Κατά τα άλλα συμφωνώ.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Να ρωτήσω κάτι? Όταν έχεις μεγάλης διάρκειας layover σε αεροδρόμιο εξωτερικού πχ 8 ώρες, αλλά το εισιτήριο και για τα δύο σκέλη είναι ένα (δηλ ίδιος αριθμός κράτησης), οι βαλίτσες πάνε ως συνήθως κατευθείαν στο προορισμό ή πρέπει να τις παραλάβεις κ να ξανακάνεις τσεκ ιν?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Να ρωτήσω κάτι? Όταν έχεις μεγάλης διάρκειας layover σε αεροδρόμιο εξωτερικού πχ 8 ώρες, αλλά το εισιτήριο και για τα δύο σκέλη είναι ένα (δηλ ίδιος αριθμός κράτησης), οι βαλίτσες πάνε ως συνήθως κατευθείαν στο προορισμό ή πρέπει να τις παραλάβεις κ να ξανακάνεις τσεκ ιν?
Όταν πας να δώσεις τις βαλίτσες στο check in (από εκεί που φεύγεις στην αρχή) μπορείς να τους ζητήσεις να πάνε τις βαλίτσες στην ενδιάμεση στάση σου και να τις πάρεις από εκεί. Τσέκαρε και το αυτοκόλλητο που βάζουν, αν σου γράφει τον κωδικό του "ενδιάμεσου" αεροδρομίου.

Απλά μετά εκεί, θα πρέπει να τις ξαναδώσεις εσύ πάλι για check in για το "τελικό" αεροδρόμιο...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Όταν πας να δώσεις τις βαλίτσες στο check in (από εκεί που φεύγεις στην αρχή) μπορείς να τους ζητήσεις να πάνε τις βαλίτσες στην ενδιάμεση στάση σου και να τις πάρεις από εκεί. Τσέκαρε και το αυτοκόλλητο που βάζουν, αν σου γράφει τον κωδικό του "ενδιάμεσου" αεροδρομίου.

Απλά μετά εκεί, θα πρέπει να τις ξαναδώσεις εσύ πάλι για check in για το "τελικό" αεροδρόμιο...
Μα δε θέλω να τις παραλάβω στον ενδιάμεσο προορισμό... Αυτό είναι το θέμα... Απλά ρωτάω τι συμβαίνει συνήθως σ΄αυτές τις περιπτώσεις
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Μα δε θέλω να τις παραλάβω στον ενδιάμεσο προορισμό... Αυτό είναι το θέμα... Απλά ρωτάω τι συμβαίνει συνήθως σ΄αυτές τις περιπτώσεις
Βεβαια αυξανεις τις πιθανοτητες να καθυστερησουν η να χαθουν φετος. Εγω θα τις ζητουσα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μα δε θέλω να τις παραλάβω στον ενδιάμεσο προορισμό... Αυτό είναι το θέμα... Απλά ρωτάω τι συμβαίνει συνήθως σ΄αυτές τις περιπτώσεις
Στον τελικό προορισμό. Για επιβεβαίωση συνήθως σε ρωτάνε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom