Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.290
Δεν έχω να συμπληρώσω κάτι παραπάνω από το μήνυμα που απάντησες. Μια χαρά ήταν.



Πριν 2-3 χρόνια ήταν πολύ πιο εύκολο να βρίσκεις πτήση με μίλια από ότι τώρα. Υπήρχε επιλογή για calendar, τώρα πια μόνο ανα ημερομηνίες που άντε το πολύ να σου βγάλει τις επιλογές 3 μέρες πίσω και 3 μέρες μετά.
Υπάρχει ακόμα αυτή η δυνατότητα αρκεί να έχεις τικαρισμένη την επιλογή +/- 30 ήμερες.
ωφψ.png


121.png
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Αυτό τι σας λέει;
To έχουμε δει από καιρό και είναι ομολογουμένως πειρασμός. Τσάμπα οι φόροι μιλάμε, σα να πηγαίνεις Ρώμη
Με 70.000 το ατομο θα πετουσαμε 2 ατομα Ουασινγκτον με 60 ευρω φορους, οσο το ΚΤΕΛ για Θσσαλονικη.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Με 70.000 το ατομο θα πετουσαμε 2 ατομα Ουασινγκτον με 60 ευρω φορους, οσο το ΚΤΕΛ για Θσσαλονικη.
To έχουμε δει από καιρό και είναι ομολογουμένως πειρασμός. Τσάμπα οι φόροι μιλάμε, σα να πηγαίνεις Ρώμη
Πειρασμός πραγματικά, κρίμα που δεν έχω ακόμη τα μίλια...😂
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Πειρασμός πραγματικά, κρίμα που δεν έχω ακόμη τα μίλια...😂
Μη σκας, με 70.000 μιλια βγαζεις 7 εισιτηρια για Ευρωπη που το καλοκαιρι μπορει να πιασουν τα 200 ευρω, συνεπως να εχεις μεγαλυτερο δυνητικο κερδος σε σχεση με ενα διηπειρωτικο, εκει που εφτασαν οι ευρωπαικες πτησεις.

Το να φας 70.000 μιλια για ΗΠΑ για να εξοικονομησεις 500 ευρω δεν ειναι πολυ καλο deal.
 
Last edited:

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μη σκας, με 70.000 μιλια βγαζεις 7 εισιτηρια για Ευρωπη που το καλοκαιρι μπορει να πιασουν τα 200 ευρω, συνεπως να εχεις μεγαλυτερο δυνητικο κερδος σε σχεση με ενα διηπειρωτικο, εκει που εφτασαν οι ευρωπαικες πτησεις.

Το να φας 70.000 μιλια για ΗΠΑ για να εξοικονομησεις 500 ευρω δεν ειναι πολυ καλο deal.
Καλή σκέψη αλλά χρόνος πολύς δεν υπάρχει οπότε προσπαθούμε σιγά σιγά να σβήνουμε απο την bucket list!!
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
70.000 και 52 ευρω ήτανε το πήγαινε έλα πριν ένα χρόνο με united. Αυτο είναι απλή μετάβαση? Ακριβυναν τόσο πολύ τα μίλια?
για μετ΄ επιστροφής φυσικά λέμε αν ήταν 140.000 τότε δε θα ήταν ευκαιρία αλλά μεγάλη χασούρα:p
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα ωραία παραδείγματα με εισιτήρια από εξαργύρωση μιλίων να φανταστώ ότι δεν παίζουν για 4 (2 ενήλικες + 2 παιδιά) άτομα, ε;
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Μίλια να έχεις καί ότι θέλεις κανείς.
Σε όσες πτήσεις πάντως έχω προσπαθήσει να κλείσω και τις δίνει για 2 άτομα, δεν τις δίνει για παραπάνω άτομα...γι'αυτό ρώτησα, αν κάποιος γνώριζε, να μην παιδεύομαι άδικα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom