Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

D

Delmem38110

Guest
Ναι για Μαυρίκιο είναι Turkish και Σεϋχέλλες / Ζανζιβάρη είναι Ethiopian.

Καλά που μας ενημερώσεις για την Ethiopian διότι δεν το γνώριζα.
ξανά ξεκινάνε 24 Ιούνη λένε, αλλά το βλέπω χλωμό. αδυνατούν τόσους μήνες να δώσουν μια λύση και έχουν κόψει το δρομολόγιο. μπορείς να βρεις πτήσεις με αυτούς από Μιλάνο και Ρώμη. η και από άλλες πρωτεύουσες καθημερινά. και από Κωνσταντινούπολη η Κάιρο επίσης.
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
πες μας ποτέ κοιτάς. να βοηθήσουμε. για ΡΙΟ μπορείς να πας απ ευθείας μόνο μέσω Λισσαβόνας καθημερινά, πόρτο και Μονάχου μερικές φορές τη βδομάδα, με TAP και λουφτχανσα και με ανταπόκριση από διάφορες πόλεις που θα βολέψει εσένα αλλά πάντα μέσω αυτών των κόμβων.
εναλλακτικά πας από σαο παουλο με πολλούς συνδυασμούς, η και από Μπραζίλια, μπελο οριζοντε με TAP.
Μπογκοτά είναι ακόμα μια λύση,
View attachment 394715
Κοιτάω για του χρόνου, στο διάστημα από 11/4/2023 έως 22/4/2023 κάπου εκεί μέσα.Επισης παίζει κ ένα ενδεχόμενο κ για φέτος από 20/8/2022 έως 5/9/2022 κάπου εκεί μεσα
 
D

Delmem38110

Guest
Κοιτάω για του χρόνου, στο διάστημα από 11/4/2023 έως 22/4/2023 κάπου εκεί μέσα.Επισης παίζει κ ένα ενδεχόμενο κ για φέτος από 20/8/2022 έως 5/9/2022 κάπου εκεί μεσα
Για φέτος απο χλωμό εως αδύνατον.
και για του χρόνου πρέπει να βιαστείς.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτή την γελοιότητα;

Καταγραφή.PNG


Το σκέλος από Αθήνα προς Βουδαπέστη και μετά Σεούλ δεν υπάρχει πουθενά όταν κάνω αναζήτηση από Αθήνα, αλλά από Θεσσαλονίκη υπάρχει, φυσικά με περισσότερα μίλια και χρήματα.

Θα κερδίσω κάτι αν κάνω παράπονα στο τηλέφωνο;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτή την γελοιότητα;

View attachment 394804

Το σκέλος από Αθήνα προς Βουδαπέστη και μετά Σεούλ δεν υπάρχει πουθενά όταν κάνω αναζήτηση από Αθήνα, αλλά από Θεσσαλονίκη υπάρχει, φυσικά με περισσότερα μίλια και χρήματα.

Θα κερδίσω κάτι αν κάνω παράπονα στο τηλέφωνο;
Απλά τα πράγματα. Πέρνεις την προηγούμενη μέρα την υπερταχεία της Τραινοσε, φτάνεις Θεσσαλονίκη, μπας μπουζούκια ή club (αναλόγως τις προτιμήσεις σου, δεν κρίνουμε), και φεύγεις λιιιιιιιίγο νωρίς για να πας Αεροδρόμιο. Όπως θα είσαι ξενυχτισμένος, στη Βουδαπέστη θα είναι ώρα για κάνα γκούλας ξεγυρισμένο. Ξενυκτισμένος και φαγωμένος, θα μπεις στο 787 της LOT και θα κοιμηθείς στάνταρντ. Θα ξυπνήσεις φρέσκος και ωραίος στη Σεούλ το επόμενο πρωί, μολονότι λίγο αργά για φρέσκο σούσι στην ψαραγορά...
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Πραγματικά θα ήθελα πολύ να κάνω αυτό το φανταστικό πρόγραμμα αλλά λυπάμαι τα μίλια πιο πολύ.

:haha:
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Επικοινώνησα με την Aegean και αυτή την φορά με βοήθησαν περισσότερο από τις προηγούμενες φορές.

Η υπάλληλος έβλεπε κανονικά τις πτήσεις που θέλω από Αθήνα και μου δικαιολόγησε ότι εγώ δεν τις βλέπω γιατί το σύστημα Amadeus (who?) δεν δείχνει πτήσεις με διάρκεια πάνω 15 ώρες. Τις λέω δεν έχει κανένα νόημα αυτό και οι πτήσεις που μου βγάζει από Θεσσαλονίκη είναι πάνω από 19 ώρες.

Με αυτά και με εκείνα μου είπε να βρω ποιες πτήσεις θέλω και να μου τις κλείσουν τηλεφωνικά με 20€. Τους λέω 20€ για δικό σας πρόβλημα, δεν δίνω. Μου λέει είναι της Star Alliance πρόβλημα και όχι δικό μας.

Τις επόμενες ημέρες που θα βρω τις πτήσεις που θέλω και θα τις κλείσω, θα σας πω για την συνέχεια.
 
D

Delmem38110

Guest
Επικοινώνησα με την Aegean και αυτή την φορά με βοήθησαν περισσότερο από τις προηγούμενες φορές.

Η υπάλληλος έβλεπε κανονικά τις πτήσεις που θέλω από Αθήνα και μου δικαιολόγησε ότι εγώ δεν τις βλέπω γιατί το σύστημα Amadeus (who?) δεν δείχνει πτήσεις με διάρκεια πάνω 15 ώρες. Τις λέω δεν έχει κανένα νόημα αυτό και οι πτήσεις που μου βγάζει από Θεσσαλονίκη είναι πάνω από 19 ώρες.

Με αυτά και με εκείνα μου είπε να βρω ποιες πτήσεις θέλω και να μου τις κλείσουν τηλεφωνικά με 20€. Τους λέω 20€ για δικό σας πρόβλημα, δεν δίνω. Μου λέει είναι της Star Alliance πρόβλημα και όχι δικό μας.

Τις επόμενες ημέρες που θα βρω τις πτήσεις που θέλω και θα τις κλείσω, θα σας πω για την συνέχεια.
εφόσον δεν μπορούμε να δούμε τις πτήσεις στην αναζήτηση είναι πρόβλημα δικό τους και ζητάς να μην πληρώσεις το 20αρικο. μου έχει συμβεί αρκετές φορές. κλείνουν το εισιτήριο χωρίς επιπλέον χρέωση. αν σου που να τους στείλεις απόδειξη πες τους να μπουν από δικό τους λογαριασμό για να επιβεβαιώσουν η όχι αυτό που λες.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom