Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

D

Delmem38110

Guest
Κοιτάω για του χρόνου, στο διάστημα από 11/4/2023 έως 22/4/2023 κάπου εκεί μέσα.Επισης παίζει κ ένα ενδεχόμενο κ για φέτος από 20/8/2022 έως 5/9/2022 κάπου εκεί μεσα
προσπάθησα να δω πτήσεις για εκείνη την περίοδο αλλά βγάζει λάθος. προφανώς πάλι έχουν πρόβλημα. εκτοσ και αν δεν υπάρχουν.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Ο τρίτος υπάλληλος που μίλησα μόλις ήταν απίστευτα εξυπηρετικός και μου τα έκλεισε χωρίς διαφωνίες χωρίς τπτ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Ο τρίτος υπάλληλος που μίλησα μόλις ήταν απίστευτα εξυπηρετικός και μου τα έκλεισε χωρίς διαφωνίες χωρίς τπτ.
Τέλος καλά λοιπόν.Η πτήση από Αθήνα μέσω Βουδαπέστης είναι πάλι;Πόσα μίλια+φόροι;
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Το πήγαινε είναι Αθήνα Βουδαπέστη Σεούλ με Lot.

To έλα είναι Σεούλ Βαρσοβία Αθήνα με Lot.

Σύνολο βγήκε 90000 μίλια και 80€.

Θα στείλω και mail για τον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε και ας μην κάνει κάτι η Aegean.

Με πολλά χρόνια και εγώ στην εξυπηρέτηση πελατών, θέλω να εκτιμάω τις άψογες εξυπηρετήσεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Το πήγαινε είναι Αθήνα Βουδαπέστη Σεούλ με Lot.

To έλα είναι Σεούλ Βαρσοβία Αθήνα με Lot.

Σύνολο βγήκε 90000 μίλια και 80€.

Θα στείλω και mail για τον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε και ας μην κάνει κάτι η Aegean.

Με πολλά χρόνια και εγώ στην εξυπηρέτηση πελατών, θέλω να εκτιμάω τις άψογες εξυπηρετήσεις.
Πολύ σωστά.Και εγώ το έχω κάνει μια φορά και μετά μου έστειλαν ευχαριστήριο από την εταιρεία.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτή την γελοιότητα;

View attachment 394804

Το σκέλος από Αθήνα προς Βουδαπέστη και μετά Σεούλ δεν υπάρχει πουθενά όταν κάνω αναζήτηση από Αθήνα, αλλά από Θεσσαλονίκη υπάρχει, φυσικά με περισσότερα μίλια και χρήματα.

Θα κερδίσω κάτι αν κάνω παράπονα στο τηλέφωνο;
συγνωμη είχε πρωτη θέση επιλογη?
 

otto-31860

Member
Μηνύματα
43
Likes
34
Τίποτα για Ασία με λίγους φόρους έχει βρει κάποιος?, για Σεπτέμβρη και μετά!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά καλησπέρα, διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτό και παρόμοια threads, αλλά παρόλα τα ταξίδια που έχω κάνει, στο συγκεκριμένο θέμα παραμένω...ντουντούνα!
Είμαι silver μέλος στο Miles&Bonus της Aegean, πρόσφατα συμπλήρωσα και τα απαραίτητα μίλια διατήρησης της βαθμίδας μου. Δεν έχω εξαργυρώσει μέχρι τώρα μίλια (μέλος από το 2016).
Η ερώτησή μου: βρίσκω flex εισιτήριο με Aegean για Τυνησία (για όλα φταίει η @fenia42 ) στα 125€. Το ίδιο εισιτήριο με μίλια είναι 18.000 μίλια και 57€. Με συμφέρει να το κλείσω με μίλια; και γιατί; Μου φαίνεται πολύ μικρή η διαφορά στο ποσό για να χαλάσω τόσα μίλια, τα οποία σίγουρα δε μαζεύω το χρόνο. Πιστεύω πως μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω καλά στο παιχνίδι των εξαργυρώσεων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Παιδιά καλησπέρα, διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτό και παρόμοια threads, αλλά παρόλα τα ταξίδια που έχω κάνει, στο συγκεκριμένο θέμα παραμένω...ντουντούνα!
Είμαι silver μέλος στο Miles&Bonus της Aegean, πρόσφατα συμπλήρωσα και τα απαραίτητα μίλια διατήρησης της βαθμίδας μου. Δεν έχω εξαργυρώσει μέχρι τώρα μίλια (μέλος από το 2016).
Η ερώτησή μου: βρίσκω flex εισιτήριο με Aegean για Τυνησία (για όλα φταίει η @fenia42 ) στα 125€. Το ίδιο εισιτήριο με μίλια είναι 18.000 μίλια και 57€. Με συμφέρει να το κλείσω με μίλια; και γιατί; Μου φαίνεται πολύ μικρή η διαφορά στο ποσό για να χαλάσω τόσα μίλια, τα οποία σίγουρα δε μαζεύω το χρόνο. Πιστεύω πως μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω καλά στο παιχνίδι των εξαργυρώσεων.
18.000 δεν θα εξαργυρωνα για κερδος κατω απο 400 ευρω το 2022. Εκτος αν τα μαζευεις πολυ ευκολα.
Ασε την εξαργυρωση για πιο χοτ περιοδους και προορισμους.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
18.000 δεν θα εξαργυρωνα για κερδος κατω απο 400 ευρω το 2022. Εκτος αν τα μαζευεις πολυ ευκολα.
Ασε την εξαργυρωση για πιο χοτ περιοδους και προορισμους.
Σε ευχαριστώ, το ίδιο πιστεύω αλλά καλύτερα να παίρνεις και τη γνώμη των ειδικών ;)
Για το 2023 κοιτάζω, την τίναξα-κυριολεκτικά-τη μπάνκα φέτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom