Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Καλημέρα. Ερώτηση: υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος αναζήτησης πτήσεων με μίλια εκτός από το τραγικό σαιτ της aegean; Πχ να μπορείς να δεις από οπουδήποτε στην Ευρώπη για έναν προορισμό, να μπορείς να παίξεις λίγο με τις ημερομηνίες χωρίς να πρέπει να ξεκινάς καθε λίγο από την αρχή κλπ...

Συγκεκριμένα, ψάχνω για Τόκυο (που έχει κ δύο αεροδρόμια δυστυχώς ή ευτυχώς) για σχετικά φιξ και σχετικά κοντινές ημερομηνίες (τέλος Μαρτίου). Αρχικός προορισμός είναι η Ζυρίχη και φαντάζομαι ότι οι συνδυασμοί είναι άπειροι (όχι η διαθεσιμότητα) αλλά δεν ξέρω το βελτιστο τρόπο να ψάξω.
Να πάρω τηλέφωνο; Θα έχουν να πουν κάτι παραπάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια 😊
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλημέρα. Ερώτηση: υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος αναζήτησης πτήσεων με μίλια εκτός από το τραγικό σαιτ της aegean; Πχ να μπορείς να δεις από οπουδήποτε στην Ευρώπη για έναν προορισμό, να μπορείς να παίξεις λίγο με τις ημερομηνίες χωρίς να πρέπει να ξεκινάς καθε λίγο από την αρχή κλπ...

Συγκεκριμένα, ψάχνω για Τόκυο (που έχει κ δύο αεροδρόμια δυστυχώς ή ευτυχώς) για σχετικά φιξ και σχετικά κοντινές ημερομηνίες (τέλος Μαρτίου). Αρχικός προορισμός είναι η Ζυρίχη και φαντάζομαι ότι οι συνδυασμοί είναι άπειροι (όχι η διαθεσιμότητα) αλλά δεν ξέρω το βελτιστο τρόπο να ψάξω.
Να πάρω τηλέφωνο; Θα έχουν να πουν κάτι παραπάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια 😊
Αυτο που κανω εγω ειναι στο skyscanner να βαζω ευελικτες ημερομηνιες στον προορισμο που θελω κ να βαζω μετα φιλτρο στις εταιριες της συμμαχιας. Μολις βρω τις πτησεις που με ενδιαφερουν, ψαχνω στοχευμενα μετα στην αιγαιου να δω αν μου δινει τις πτησεις αυτες με μιλια. Προσωπικα δεν εχω βρει αλλη λυση αλλα εμενα με εξυπηρετει.
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα. Ερώτηση: υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος αναζήτησης πτήσεων με μίλια εκτός από το τραγικό σαιτ της aegean; Πχ να μπορείς να δεις από οπουδήποτε στην Ευρώπη για έναν προορισμό, να μπορείς να παίξεις λίγο με τις ημερομηνίες χωρίς να πρέπει να ξεκινάς καθε λίγο από την αρχή κλπ...

Συγκεκριμένα, ψάχνω για Τόκυο (που έχει κ δύο αεροδρόμια δυστυχώς ή ευτυχώς) για σχετικά φιξ και σχετικά κοντινές ημερομηνίες (τέλος Μαρτίου). Αρχικός προορισμός είναι η Ζυρίχη και φαντάζομαι ότι οι συνδυασμοί είναι άπειροι (όχι η διαθεσιμότητα) αλλά δεν ξέρω το βελτιστο τρόπο να ψάξω.
Να πάρω τηλέφωνο; Θα έχουν να πουν κάτι παραπάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια 😊
https://www.united.com/en/gr
τιγκάρεις book with miles και βλέπεις πτήσεις δεν πάει να πει ότι θα υπάρχει και η ίδια διαθεσιμότητα στον ιστότοπο της αιγαίου
ύπαρχε και ένα άλλο σαιτ που μπορείς να δεις όλες της πτήσεις της συμμαχίας αλλά είναι με συνδρομή. σου παραθέτω χάρτες και από τα δυο αεροδρόμια με απευθείας πτήσεις στην Ευρώπη για να κάνεις τους συνδυασμούς σου
καλή αναζήτησης. για τουρκις παίρνεις τηλέφωνο.

Τοκιο NRT

nrt.png



Τοκιο HND

hnd.png
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Κάνοντας δοκιμές σε κοντινές ημερομηνίες για να βρώ αυτό που βολεύει καλύτερα και να κλείσω εισιτήρια, βλέπω αύξηση των μιλίων σε καποιες ημερομηνίες μετά απο κάποιες δοκιμές ημερομηνιών και σε κάποιες άλλες ημερομηνίες να μην έχει καθόλου θέσεις ενώ πριν 10 λεπτά είχε....Όλα αυτά μέσα σε μισή ώρα. Τι σημαίνει αυτό, οτι πέταξε το πουλάκι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Κάνοντας δοκιμές σε κοντινές ημερομηνίες για να βρώ αυτό που βολεύει καλύτερα και να κλείσω εισιτήρια, βλέπω αύξηση των μιλίων σε καποιες ημερομηνίες μετά απο κάποιες δοκιμές ημερομηνιών και σε κάποιες άλλες ημερομηνίες να μην έχει καθόλου θέσεις ενώ πριν 10 λεπτά είχε....Όλα αυτά μέσα σε μισή ώρα. Τι σημαίνει αυτό, οτι πέταξε το πουλάκι;
Αν ψαχνεις πτηση με καποιο σκελος Aegean, δεν αποκλειεται να κλειστηκε με την προσφορα για μιλια -20% που βγηκε σημερα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
D

Delmem38110

Guest
Κάνοντας δοκιμές σε κοντινές ημερομηνίες για να βρώ αυτό που βολεύει καλύτερα και να κλείσω εισιτήρια, βλέπω αύξηση των μιλίων σε καποιες ημερομηνίες μετά απο κάποιες δοκιμές ημερομηνιών και σε κάποιες άλλες ημερομηνίες να μην έχει καθόλου θέσεις ενώ πριν 10 λεπτά είχε....Όλα αυτά μέσα σε μισή ώρα. Τι σημαίνει αυτό, οτι πέταξε το πουλάκι;
υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα για το συγκεκριμένο δρομολόγιο.
η αύξηση μιλίων μπορεί να οφείλετε σε κάποιος σκέλος που μπορεί να είναι διαθέσιμο μόνο σε μπίζνες.
η μπορεί να υπάρχουν επιπλέον πτήσεις.
αν δεν βλέπεις διαθέσιμο δρομολόγιο πλέον μπορεί κάποιο σκέλος να έχει εξαντληθεί.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Τελικά αν βρίκσω διαθέσιμα εισητήρια στο site της United, είναι αντίστοιχα διαθέσιμα και μέσω τηλεφώνου στην Aegean ή είναι διαφορετική η διαθεσιμότητα ;
 
D

Delmem38110

Guest
Τελικά αν βρίκσω διαθέσιμα εισητήρια στο site της United, είναι αντίστοιχα διαθέσιμα και μέσω τηλεφώνου στην Aegean ή είναι διαφορετική η διαθεσιμότητα ;
καμία σχέση.
η γιουναιτεντ έχει μεγαλύτερη φέτα στα award εισιτήρια και όπως θα είδες διαφορετική τιμολογιακή πολιτική στους φόρους.
βλέπεις όμως ενδεικτικά και ελπίζεις να βρεις κάτι αντίστοιχο στην αιγαίου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα για το συγκεκριμένο δρομολόγιο.
η αύξηση μιλίων μπορεί να οφείλετε σε κάποιος σκέλος που μπορεί να είναι διαθέσιμο μόνο σε μπίζνες.
η μπορεί να υπάρχουν επιπλέον πτήσεις.
αν δεν βλέπεις διαθέσιμο δρομολόγιο πλέον μπορεί κάποιο σκέλος να έχει εξαντληθεί.
Το κατάλαβα! Τα είδα όλα ένα ένα για όλες τις μέρες που με ενδιέφεραν. Και έβαλα και τη κοπέλα στην Aegean να τα δει για να μη μου ξεφύγει κάτι (να ναι καλά το κορίτσι για την υπομονή της!), και τελικά το ταξίδι το μετέφερα 2 βδομάδες νωρίτερα γιατί ως γνωστόν έχω λυσσάξει λέμε! Όλα κομπλέ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom