Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγώ πάλι θα ρωτήσω κάτι πολύ χαζό που ίσως να έχει ξαναερωτηθεί. Αν δε διαλέξεις τίποτα από τα δύο, μήτε rebooking μήτε voucher, παίρνεις αυτόματα το voucher; Δεν παίρνεις τίποτα; Κι αν πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις κάτι, πόσο καιρό έχεις να διαλέξεις; Για Αιγαίου ομιλώ
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.050
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Εγώ πάλι θα ρωτήσω κάτι πολύ χαζό που ίσως να έχει ξαναερωτηθεί. Αν δε διαλέξεις τίποτα από τα δύο, μήτε rebooking μήτε voucher, παίρνεις αυτόματα το voucher; Δεν παίρνεις τίποτα; Κι αν πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις κάτι, πόσο καιρό έχεις να διαλέξεις; Για Αιγαίου ομιλώ
Μέχρι πότε μπορώ να καταχωρήσω μια αίτηση για Credit Voucher;

Η αίτηση για Credit Voucher θα πρέπει να καταχωρηθεί, μέσα σε 2 μήνες από την ημερομηνίας της πτήσης που ακυρώθηκε.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.947
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Βλέποντας ότι ακυρώνονται πτήσεις τέλη του Ιούλη βλέπουμε πόσο μεγάλο ρίσκο είναι να κλείσει κανείς εισιτήριο. Στην υποψία και μόνο ότι θα μπλέξει με ακυρώσεις και Voucher νομίζω ότι δεν αξίζει το κόπο. Μυστήριο καλοκαίρι έρχεται, να δούμε τι θα γίνει και με τις πτήσεις εσωτερικού.

Προσωπικά αδυνατώ να σκεφτώ ακόμα πότε θα κλείσουμε εισιτήριο χωρίς άγχος.
Περιμένω και τις τελευταίες ακυρώσεις από Wizz & EasyJet για το τριήμερο του Πνεύματος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Βλέποντας ότι ακυρώνονται πτήσεις τέλη του Ιούλη βλέπουμε πόσο μεγάλο ρίσκο είναι να κλείσει κανείς εισιτήριο. Στην υποψία και μόνο ότι θα μπλέξει με ακυρώσεις και Voucher νομίζω ότι δεν αξίζει το κόπο. Μυστήριο καλοκαίρι έρχεται, να δούμε τι θα γίνει και με τις πτήσεις εσωτερικού.

Προσωπικά αδυνατώ να σκεφτώ ακόμα πότε θα κλείσουμε εισιτήριο χωρίς άγχος.
Περιμένω και τις τελευταίες ακυρώσεις από Wizz & EasyJet για το τριήμερο του Πνεύματος.
Δες το πλοιο για Ιταλια ως κρουαζιερα :p. Ευκαιρια να κανουμε πραγματα που δεν ξανακαναμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Αν ειναι μια κρατηση , θα ακυρωθει αυτοματα και η αλλη πτηση , συμφωνα με τους ορους της AEGEAN.
Μεταβαση για Μαδριτη, επιστροφη απο Μπιλμπαο. Ασυνδετες πτησεις εκλεισα, εχω χρονια να κλεισω point to point εισιτηρια.
Μολις τσεκαρα και ειδα οτι πουλαει ακομη την πρωινη πτηση, τη δικη μας, ακομη ενω ακυρωσε τη βραδινη. Για να δουμε.
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.947
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δες το πλοιο για Ιταλια ως κρουαζιερα :p. Ευκαιρια να κανουμε πραγματα που δεν ξανακαναμε.
Πλοίο για Βόρειο Αιγαίο/Κυκλάδες/Δωδεκάνησα και θα 'μαι ευχαριστημένος.
Αλλά ακόμα κι εκεί το τοπίο δεν είναι ξεκάθαρο.
 

solotravel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Μολις πηρα στο αεροδρομιο. Τα γραφεια ειναι κλειστα αλλα μπορεις να στειλεις mail στη διευθυνση [email protected]
Σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Ελπίζω να πάρουμε τα χρήματά μας σύντομα.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.050
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Μεταβαση για Μαδριτη, επιστροφη απο Μπιλμπαο. Ασυνδετες πτησεις εκλεισα, εχω χρονια να κλεισω point to point εισιτηρια.
Μου εβαλες φυτιλιες.... Εχω αρχες σεπτεμβρη SKG- MAD / VLC - SKG και τσεκαρω τωρα τις πτησεις της Aegean και δεν βγαζει τη Βαλενθια - ακομα δεν εχω ακυρωση . Welcome to the club !!!!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μεταβαση για Μαδριτη, επιστροφη απο Μπιλμπαο. Ασυνδετες πτησεις εκλεισα, εχω χρονια να κλεισω point to point εισιτηρια.
My best guess, αν οι πτήσεις σου είναι για Ιούλιο, θα ακυρωθούν. Ψάχνοντας ξανά (αρνούμαι να αποδεχτώ ότι δε θα καταφέρω να είμαι Ελλάδα πριν τις 25 του Γιούλη) Aegean για Ελλάδα, μου βγάζει

noway.JPG


Oπότε εικάζω ότι τον Ιούλιο η Aegean τον ξεγράφει από Ισπανία. Εικασίες κάνω πάντα και εύχομαι να λέω μπαρούφες.

Με βλέπω να ψάχνω μπαπόρι από Βαλένθια- Σαρδηνία και από κει Ελλάδα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Μου εβαλες φυτιλιες.... Εχω αρχες σεπτεμβρη SKG- MAD / VLC - SKG και τσεκαρω τωρα τις πτησεις της Aegean και δεν βγαζει τη Βαλενθια - ακομα δεν εχω ακυρωση . Welcome to the club !!!!
@mikrh tsopana Φαινεται οτι θα κρατησει μονο τη Μαδριτη και μαλιστα ειδα μονο την πρωινη, τη δικη μας,ενω δεν δινει τη βραδινη. Ελπιζω σε ακυρωση λογω μειωμενης συχνοτητας, κριμα ειναι να ακυρωσω εγω.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.050
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
My best guess, αν οι πτήσεις σου είναι για Ιούλιο, θα ακυρωθούν. Ψάχνοντας ξανά (αρνούμαι να αποδεχτώ ότι δε θα καταφέρω να είμαι Ελλάδα πριν τις 25 του Γιούλη) Aegean για Ελλάδα, μου βγάζει

View attachment 317704

Oπότε εικάζω ότι τον Ιούλιο η Aegean τον ξεγράφει από Ισπανία. Εικασίες κάνω πάντα και εύχομαι να λέω μπαρούφες.

Με βλέπω να ψάχνω μπαπόρι από Βαλένθια- Σαρδηνία και από κει Ελλάδα.
This last year .... εμενα μου βγαζει no flights το Σεπτεμβρη
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Κι εγώ θύμα της Aegean. Όλη η οικογένεια είχε βγάλει εισητήρια για να έρθει από Ελλάδα και να πάμε Ιρλανδία τέλη Ιουλίου. Μου στείλαν όλες τι ακυρώσεις σήμερα και μόνο τις επιλογές για μετατροπή πτήσης και για βάουτσερ που ήταν ελαφρώς σοκαριστικό (δεν παρακουλουθούσα και το thread). Έχουμε ξενερώσει όλοι γιατί δεν βολέυουν άλλες ημερομηνίες και οι δικοί μου δεν θέλουν να έρθουν εκτός καλοκαιριού. Οπότε όπως φαίνεται χάνουμε μπόλικα φράγκα... Αξίζει να το πάμε δικαστικά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom