Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Επιστροφη χρηματων δε κανουν το εχουν δηλωσει ρητα..παντως μπορεις να αλλαξεις και προορισμο,πολυ το εχουν κανει αυτο!ειναι μεσα στην ανακοινωση τους δηλαδη
Στην τελευταία ενημέρωση της Aegean στις 29/02 δεν γράφει κάτι για αλλαγή προορισμού. Υπάρχει και μεταγενέστερη ενημέρωση από την εταιρεία; Που το έχεις δει γραμμένο;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.465
Ταξίδι-Όνειρο
???
Επιστροφη χρηματων δε κανουν το εχουν δηλωσει ρητα..παντως μπορεις να αλλαξεις και προορισμο,πολυ το εχουν κανει αυτο!ειναι μεσα στην ανακοινωση τους δηλαδη
Δεν υπάρχει τέτοια ανακοίνωση, για αλλαγή προορισμού...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Στην τελευταία ενημέρωση της Aegean στις 29/02 δεν γράφει κάτι για αλλαγή προορισμού. Υπάρχει και μεταγενέστερη ενημέρωση από την εταιρεία; Που το έχεις δει γραμμένο;
Δε το γραφει στην ανακοινωση αλλα εχω δει στο fb που πολλοι γραφουν οτι αλλαξαν τα εισιτηρια για ημερομηνια και προορισμο...θα καλεσω και εγω αργοτερα γιατι εχω την ιδια απορια και θα σας κανω update
UPDATE:τελικα γινετε και αλλαγη προορισμου
Screenshot_20200307-200241_Facebook.jpg
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δε το γραφει στην ανακοινωση αλλα εχω δει στο fb που πολλοι γραφουν οτι αλλαξαν τα εισιτηρια για ημερομηνια και προορισμο...θα καλεσω και εγω αργοτερα γιατι εχω την ιδια απορια και θα σας κανω update
Καλύτερα να πάρετε τηλέφωνο. Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει στο φβ. Το θέμα είναι τι λέει η Aegean!
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Γεια σας!έχω κανονίσει ταξίδι έπειτα από πολλές αναβολές και δυσκολία εύρεσης ημερομηνίας στην Ρώμη από τον Οκτώβριο για 21-24/4 με Ryanair και μου τυχαίνει ο κοροναιος!είμαι πολύ προβληματισμένη με την κατάσταση θα ήθελα μια γνώμη... please....
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.274
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλύτερα να πάρετε τηλέφωνο. Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει στο φβ. Το θέμα είναι τι λέει η Aegean!
Μολις τηλεφωνησα. Μεσος όρος αναμονής: 9 λεπτά. Θα ξανακαλέσω καμμιά πιο περίεργη ώρα μήπως είμαι πιο τυχερή:cry:
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Μολις τηλεφωνησα. Μεσος όρος αναμονής: 9 λεπτά. Θα ξανακαλέσω καμμιά πιο περίεργη ώρα μήπως είμαι πιο τυχερή:cry:
Λοιπον μολις εκλεισα το τηλεφωνο με την ετζιαν..σημειωστε...αν αλλαξεις απλα ημερομηνιες και ΟΧΙ προορισμο τοτε δε χρεωνεσε τιποτα εξτρα παρα μονο τη διαφορα ναυλου αν υπαρχει...τωρα παμε στα δυσκολα...αν αλλαξεις προορισμο ομως τοτε πληρωνεις ποινη 50ε ανα ναυλο+20ε reeboking fee...το τσαμπα rebooking fee ισχυει μονο αν πας στο ιδιο προορισμο που χεις κλεισει αλλα αλλες ημερομηνιες...κοινως η ετζιαν εχει κανει μια τρυπα στο νερο,ειδικα γι αυτους που εχουν κλεισει για Ιταλια και ισως δε θελουν να πανε για τον επομενο 1 χρονο με τοσα κρουσματα....
 

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.465
Ταξίδι-Όνειρο
???
Λοιπον μολις εκλεισα το τηλεφωνο με την ετζιαν..σημειωστε...αν αλλαξεις απλα ημερομηνιες και ΟΧΙ προορισμο τοτε δε χρεωνεσε τιποτα εξτρα παρα μονο τη διαφορα ναυλου αν υπαρχει...τωρα παμε στα δυσκολα...αν αλλαξεις προορισμο ομως τοτε πληρωνεις ποινη 50ε ανα ναυλο+20ε reeboking fee...το τσαμπα rebooking fee ισχυει μονο αν πας στο ιδιο προορισμο που χεις κλεισει αλλα αλλες ημερομηνιες...κοινως η ετζιαν εχει κανει μια τρυπα στο νερο,ειδικα γι αυτους που εχουν κλεισει για Ιταλια και ισως δε θελουν να πανε για τον επομενο 1 χρονο με τοσα κρουσματα....
Κρίμα αλλά ηταν αναμενόμενο..
 

eirman

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Καλησπέρα παιδιά! Ούσα και γω απαυτους που περισσότερο κορόιδευα την πανδημία, παρά ασχολήθηκα, μου ήρθε μια ενημέρωση σήμερα για όλα όσα κλείνουν προληπτικά ανά την Ελλάδα και έπαθα σοκ. Τόσο καιρό έβλεπα σε τίτλο κορωναιος και δεν έμπαινα να διαβάσω και τα διάβασα σήμερα μαζεμένα, τέλεια! Στο σαιτ του ΠΟΥ αναφέρει να περιοριστούν τα άσκοπα ταξίδια λοιπόν.
Ενιγουει, έχω εισιτήρια με wizzair, και μετά national express, πήγαινελα και τα δύο για Λονδίνο, για τέλη Μαρτίου. Μπαίνοντας στα σαιτ και των δύο, διάβασα περί κορωναιου αλλά όχι κάτι που να με Βοηθήσει. Έστειλα μέιλ σε train line για τα εισιτήρια της national μήπως πάρω κάνα refund γιατί λέει ειναι non refundable. Στη wizz δε βρίσκω μεηλ, μονο κάποια τηλέφωνα, αλλά κανένα που να μπορώ να καλέσω από Ελλάδα. Έχετε εμπειρία με κάτι τέτοιο;
(ΔΕΝ ΡΩΤΆΩ ΑΝ ΠΙΣΤΕΎΕΤΕ ΑΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΆΩ Ή ΌΧΙ, ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΊΣΩ ΑΥΤΌ. ΔΕ ΘΑ ΚΆΤΣΩ ΝΑ ΓΡΆΦΩ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΌ ΥΓΕΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΦΆΡΜΑΚΑ ΠΑΊΡΝΩ. ΚΡΊΝΩ ΕΓΏ ΑΝ ΠΡΈΠΕΙ Ή ΌΧΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΈΨΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.)
Πι ες:μιλάμε για πόσο γύρω στα 80 ευρώ. Το αναφέρω γιατί κάτι είδα στο σαιτ της wizz για refund με ένα fee στα 60 ευρώ και γέλασα δυνατά.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλησπέρα .....
Πι ες:μιλάμε για πόσο γύρω στα 80 ευρώ. Το αναφέρω γιατί κάτι είδα στο σαιτ της wizz για refund με ένα fee στα 60 ευρώ και γέλασα δυνατά.

Ισχύει το τελευταίο....
Το ποσό που επιβάλλεται για αλλαγή μιας διαδρομής ενός ατόμου ορίζεται στα 60€ αν είναι 14 μέρες πριν και 80€ αν σε συντομότερο από 14 μέρες. Δεν επιστρέφει και δεν αλλάζει εισητηρίο το οποίο δεν είναι refundable η συγκεκριμένη εταιρεία. Στείλε εμαιλ θα σου απαντήσει
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εισιτήρια Βιέννης μέσα Μαρτίου με Aegean, τα άλλαξα σε εισιτήρια για πτήση εσωτερικού, no rebooking fees. Απλά έπρεπε να κρατήσουν το ίδιο booking class το οποίο ήταν 7 ευρώ πιο ακριβό.

Δεν έδιναν επιστροφή χρημάτων, μόνο αλλαγή εισιτηρίου.

Υποσημείωση: Το έκανα την πρώτη μέρα που έβγαλαν την ανακοίνωση, δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.929
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom