Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 ετοιμασα ολα τα εγγραφα για την αμφισβητηση. Λεω να την κανω δια ζωσης. Τι λες?
Αξίζει μόνο για την οικονομία του χρόνου.
Κατά τα άλλα υπάρχει ειδικό τμήμα απ' όσο ξέρω που επεξεργάζεται τα συγκεκριμένα αιτήματα.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σήμερα προσπάθησα να μεταφέρω κλεισμένο ξενοδοχείο στα Καλάβρυτα από ΣΚ 10-11/4 σε ΣΚ 13-14/5. Το ξενοδοχείο είναι τώρα κλειστό αλλά δεν είναι σίγουροι αν θα ανοίξουν το Μάιο οπότε απλά το αφήσαμε ανοιχτό. Καλά κρασιά. Για τον Μάιο δε βλέπω ούτε εσωτερικό τουρισμό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Αφηνω εδω το οτι τελικα η Alpha Bank δεχεται αμφισβητησεις για αγορες ως 6 μηνες πριν, αρα δεν μπορω να κανω.
Παω στη λυση της @vanda μολις ανοιξουν οι μετακινησεις :p
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αφηνω εδω το οτι τελικα η Alpha Bank δεχεται αμφισβητησεις για αγορες ως 6 μηνες πριν, αρα δεν μπορω να κανω.
Αυτό από που προέκυψε; Λες να άλλαξε κάτι στη πολιτική της τράπεζας;
Η δική μου αγορά έγινε Σεπτέμβριο του 19 και η αμφισβήτηση Μαΐο του 20. Ακολούθησε και δεύτερη μέσα στο καλοκαίρι του 20, για αγορές αεροπορικών εισιτηρίων και πάλι.
Περίεργο. Πριν λίγο καιρό που το ψάχναμε μόνο η eurobank είχε θέσει χρονικό όριο για αμφισβήτηση συναλλαγής.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Αυτό από που προέκυψε; Λες να άλλαξε κάτι στη πολιτική της τράπεζας;
Η δική μου αγορά έγινε Σεπτέμβριο του 19 και η αμφισβήτηση Μαΐο του 20. Ακολούθησε και δεύτερη μέσα στο καλοκαίρι του 20, για αγορές αεροπορικών εισιτηρίων και πάλι.
Περίεργο. Πριν λίγο καιρό που το ψάχναμε μόνο η eurobank είχε θέσει χρονικό όριο για αμφισβήτηση συναλλαγής.
Επισης απαιτειται ακυρωση της καρτας, για μια αλλη αμφισβητηση που θελω να κανω για ηλεκτρονικη αγορα μικρου ποσου εμπροθεσμα, κατι που θα με αφησει χωρις καρτα για κανενα μηνα με τις αστοχιες των ΕΛΤΑ. Πολυ μπλεξιμο. Μου προτειναν να αρχισω τις διαπραγματευσεις με το καταστημα μολις ανοιξει, για να μην ακυρωσω την καρτα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επισης απαιτειται ακυρωση της καρτας, για μια αλλη αμφισβητηση που θελω να κανω για ηλεκτρονικη αγορα μικρου ποσου εμπροθεσμα
Αυτό είναι δεδομένο, γιατί θεωρείται και καλά πως η κάρτα έχει γίνει προϊον υποκλοπής. Την έπαθα αντίστοιχα με κάρτα Πειραιώς πέρυσι τον Απρίλιο.

κατι που θα με αφησει χωρις καρτα για κανενα μηνα
Αυτό πάλι γιατί; Σε 10 λεπτά βγαίνει καινούρια, απαιτεί βέβαια φυσική παρουσία σε κατάστημα...

(υπάρχει για την εξυπηρέτηση σου και η πολύ καλή λύση της viva).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Αυτό είναι δεδομένο, γιατί θεωρείται και καλά πως η κάρτα έχει γίνει προϊον υποκλοπής. Την έπαθα αντίστοιχα με κάρτα Πειραιώς πέρυσι τον Απρίλιο.


Αυτό πάλι γιατί; Σε 10 λεπτά βγαίνει καινούρια, απαιτεί βέβαια φυσική παρουσία σε κατάστημα...

(υπάρχει για την εξυπηρέτηση σου και η πολύ καλή λύση της viva).
Οι πιστωτικες δεν βγαινουν απο το καταστημα, ερχονται ταχυδρομικα. Περσι τον Μαρτη που εχασα την καρτα μου, τα ΕΛΤΑ εχασαν την πρωτη που μου εστειλαν, εκανα 1,5 μηνα να παρω καρτα στα χερια μου.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.047
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αφηνω εδω το οτι τελικα η Alpha Bank δεχεται αμφισβητησεις για αγορες ως 6 μηνες πριν, αρα δεν μπορω να κανω.
Παω στη λυση της @vanda μολις ανοιξουν οι μετακινησεις :p
Εμεις, ποτε θα δειρουμε ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom