Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Aegean,για να κλεισω τα υπολοιπα,εισητηρια τρενων κλπ,μη μπλεξω με ακυρωσεις
Δυστυχώς υπάρχει ακόμη πιθανότητα ακύρωσης.΄Ηδη το πρόγραμμα Ιουνίου τροποποιήθηκε και μειώθηκε κάπως για ορισμένους προορισμούς.Πιστεύω ότι η κατάσταση είναι ρευστή ακόμη.Φρόντισε τουλάχιστον να κλείσεις ακυρώσιμη διαμονή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ρε παιδια γνωριζετε ποσο καιρο νωριτερα γινεται ακυρωση;εχω κλεισει ιταλια 25/6,
Αν θες τη γνωμη μου δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα για αλλες ακυρωσεις. Ακυρωσαν κ αφησαν 1/ημερα για Ρωμη, Μιλανο. Κ Ναπολη, Μπολωνια να πηγαινεις κλεισε αφοβα. Τοτε ο ντραγκης θα τα εχει αφησει ελευθερα κ θα εχει ανοδο. Πηρα πτησεις με 20 επιβατες, ποσο μαλλον τελη ιουνιου με 1 καθημερινη. Καλο ταξιδι.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.163
Likes
5.072
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αρχισε τα καλα τα περσινα η Aegean , αφου αλλαξε την ωρα πριν ενα μηνα ,τωρα ακυρωσε τελειως την πτηση για Κω 👿 .Περιμενω εδω και 10 λεπτα στο τηλ. να δω τι θα γινει ...
Αφου περιμενα 10¨x3 φορες στο τηλεφωνο, μας αλλαξε τα εισητηρια μεσων Αθηνων. Μαλλον καλυτερα αφου φτανουμε 17.00 αντι 22.00.
Τωρα περιμενω να ακυρωθει και η επιστροφη :xalara: stay tuned !!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Σε χρονο ρεκορ ακομη και σε συγκριση με τις καλες εποχες δηλαδη σε 15 μερες επιστροφη χρηματων για εισιτηρια με μιλια που ακυρωθηκαν.
Τα προηγουμενα χρειαστηκαν 6 μηνες.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Σε χρονο ρεκορ ακομη και σε συγκριση με τις καλες εποχες δηλαδη σε 15 μερες επιστροφη χρηματων για εισιτηρια με μιλια που ακυρωθηκαν.
Τα προηγουμενα χρειαστηκαν 6 μηνες.
Ωχ! Τι ακυρώθηκε πάλι;
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Ακύρωση από Φλεβάρη, χθες έλαβα email:
AEGEAN | Ενημέρωση σχετικά με την αίτησή σας για Επιστροφή χρημάτων
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αίτηση Επιστροφής χρημάτων με αριθμό καταχώρησης 0000******** που υποβάλλατε, για τον επιβάτη **** με κωδικό κράτησης (PNR) ****, έχει γίνει δεκτή.

H μεταφορά του αντίστοιχου ποσού, που είχε αρχικά πληρωθεί απευθείας στην AEGEAN/Olympic Air, έχει πραγματοποιηθεί. Παρακαλούμε σημειώστε ότι το χρονικό διάστημα που απαιτείται για να εμφανιστεί το ποσό στο λογαριασμό σας, εξαρτάται από την Τράπεζα.

Εάν είχε γίνει πληρωμή επιπρόσθετου ποσού σε άλλο σημείο πώλησης, θα πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους για την επιστροφή του σχετικού ποσού.

Στην περίπτωση που είχε γίνει χρήση Credit Voucher ως μέρος της πληρωμής για αυτήν την κράτηση, το αντίστοιχο ποσό θα σας επιστραφεί με τη μορφή ενός νέου Credit Voucher, το οποίο θα σας αποσταλεί σε ξεχωριστό email.

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας.

AEGEAN
βέβαια, δεν έχουν φανεί στην τράπεζα, λογικά απο 'βδομάδα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.316
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ακύρωση από Φλεβάρη, χθες έλαβα email:


βέβαια, δεν έχουν φανεί στην τράπεζα, λογικά απο 'βδομάδα
Φαίνεται ότι σήμερα πλήρωσαν ΟΛΕΣ τις υποθέσεις. Μου ήρθε αντίστοιχο μέιλ τόσο για πτήση που ακυρώθηκε πριν 1 μήνα, όσο και για μια που την περιμένω 5 μήνες τώρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Κρίμα, αλλά νομίζω ότι δεν ήσουν σίγουρη αν θα πήγαινες, σωστά; Εννοώ αν δεν ακυρωνόταν.
Αν οι οιωνοι ηταν καλοι, θα πηγαινα γιατι δεν εχω ξαναβρει με 30.000 μιλια/ατομο Αλλα ανεξηγητες αλλαγες ημερομηνιων +/- 2 μερες και στη μεταβαση και στην επιστροφη δεν ειναι καλοι οιωνοι κατα τη γνωμη μου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Φαίνεται ότι σήμερα πλήρωσαν ΟΛΕΣ τις υποθέσεις. Μου ήρθε αντίστοιχο μέιλ τόσο για πτήση που ακυρώθηκε πριν 1 μήνα, όσο και για μια που την περιμένω 5 μήνες τώρα.
Μπα, μου χρωστάνε ακόμα ένα 200αρι εδώ κ 3 μήνες αλλά περιμένω υπομονετικά. Με τους λατίνους είναι που δε βρίσκεις άκρη. Ακύρωσε μια πτήση η GOL και δεν υπάρχει τρόπος επικοινωνίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom