Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν ακυρωθει η Μαλτα, θα παμε Αυστρια τις ιδιες ημερομηνιες με αλλη εταιρεια. Ακομη τιποτε δεν ειναι οριστικο. Θα ειναι περιεργος ο Αυγουστος.
Επειδή λόγω δουλειάς και προσωπικών ταξιδεύω συχνά Βιέννη, έχω απογοητευθεί πολύ από Aegean. Wizz πολύ επίφοβη, ξαφνικές ακυρώσεις κάθε τρεις και λίγο. Μέχρι τώρα η Austrian μόνη σταθερή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Επειδή λόγω δουλειάς και προσωπικών ταξιδεύω συχνά Βιέννη, έχω απογοητευθεί πολύ από Aegean. Wizz πολύ επίφοβη, ξαφνικές ακυρώσεις κάθε τρεις και λίγο. Μέχρι τώρα η Austrian μόνη σταθερή.
Δεν εχω καταλαβει τι επαιξε με τη wizz. Η πτηση φαινεται στο προγραμμα, αλλα τα εισιτηρια ακυρωθηκαν και δινει και +20%.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν εχω καταλαβει τι επαιξε με τη wizz. Η πτηση φαινεται στο προγραμμα, αλλα τα εισιτηρια ακυρωθηκαν και δινει και +20%.
Μυστήριο. Μία, δύο τους εγκατέλειψα, ειδικά μέσα στην πανδημία τελείως απρόβλεπτοι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Εμαθα γιατι ηρθε μειλ. Ενω προσπαθησα 2 φορες (και διπλοχρεωθηκα) να πληρωσω τη διαφορα μεταξυ του credit και του τελικου ποσου που ηταν pending μεχρι 2 μερες πριν την πτηση, μου ακυρωσαν τα εισιτηρια ΚΑΙ με διπλοχρεωσαν. Αναγνωριζουν φυσικα οτι μπορει να γινει reversal των ποσων αλλα τα εισιτηρια τελος.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Εμαθα γιατι ηρθε μειλ. Ενω προσπαθησα 2 φορες (και διπλοχρεωθηκα) να πληρωσω τη διαφορα μεταξυ του credit και του τελικου ποσου που ηταν pending μεχρι 2 μερες πριν την πτηση, μου ακυρωσαν τα εισιτηρια ΚΑΙ με διπλοχρεωσαν. Αναγνωριζουν φυσικα οτι μπορει να γινει reversal των ποσων αλλα τα εισιτηρια τελος.
αρα ΔΕΝ ακυρωθηκε ΚΑΜΙΑ πτηση...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
αρα ΔΕΝ ακυρωθηκε ΚΑΜΙΑ πτηση...
Ακριβως. Μου ακυρωσε τα εισιτηρια που διπλοπληρωσα, μου δινει δωρακι +20% στο σαιτ ενω ταυτοχρονα μου λεει στο μειλ να τα ξαναπληρωσω 3η φορα η να ζητησω reversal. Δηλαδη παρανοια.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Ακριβως. Μου ακυρωσε τα εισιτηρια που διπλοπληρωσα, μου δινει δωρακι +20% στο σαιτ ενω ταυτοχρονα μου λεει στο μειλ να τα ξαναπληρωσω 3η φορα η να ζητησω reversal. Δηλαδη παρανοια.
δε μας και σε ποια Πτηση κανει τετοιες Προσφορες η εταιρεια να βγαλουμε καμια 10 αρια Εισητηρια???
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009
Επειδή λόγω δουλειάς και προσωπικών ταξιδεύω συχνά Βιέννη, έχω απογοητευθεί πολύ από Aegean. Wizz πολύ επίφοβη, ξαφνικές ακυρώσεις κάθε τρεις και λίγο.
Εννοείς έχεις απογοητευτεί σε σχέση με την Αιγαίου για τα ταξίδια στη Βιέννη ή γενικά; Ακυρώνει ταξίδια στη Βιέννη;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το calling center της Μαλτας για αποφυγη ληστρικων χρεωσεων, η Wizz αφησε pending τα εισιτηρια και ακυρωσε τις παρατυπες χρεωσεις. Οποτε το προγραμμα Αυγουστου ειναι ειτε Μαλτα ειτε Αυστρια.
Για να δουμε ποια θα μας θεωρησει επικινδυνους ταξιδιωτες πρωτη. Οπως ποσταρε ο @Samion , αρχισαν τα καμπανακια στην Ιταλια.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εννοείς έχεις απογοητευτεί σε σχέση με την Αιγαίου για τα ταξίδια στη Βιέννη ή γενικά; Ακυρώνει ταξίδια στη Βιέννη;
Τα ταξίδια που έκανα συχνά μαζί τους ήταν Αθήνα-Βιέννη-Φρανκφούρτη. Γενικά, είχαν καθυστερήσεις σε σχέση με την Austrian αλλά οκ. Με την πανδημία και τις παλινωδίες στην αλλαγή εισιτηρίων και τη δυσκολία επιστροφής χρημάτων απηύδησα. Επίσης, ακριβότερη από τη Lufthansa;
 
Last edited:

agmi

Member
Μηνύματα
494
Likes
2.288
Περι wizz o λογος, εμενα η πτηση ακυρωθηκε (Σεπτεμβρης) και για να με δελεασουν με πιστωσαν 120% για αγορα η rebooking με αυτους. Ευτυχως την ιδια μερα στον ιδιο προορισμο πεταει και η Ryan οποτε ζητησα επιστροφη του ποσου στην καρτα μου, δηλ. το 100%.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom