Ινδονησία Πως να κανω συναλλαγες σε χρημματα στο μπαλι;

Manosp88

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος για να κάνεις την συναλλαγες στο Μπαλιαπό ευρώ σε νόμισμα του Μπαλι...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα Μάνο.
Στα ανταλλακτήρια κάναμε εμείς, είναι πάρα πολλά, τσεκάρεις ισοτιμίες και πας.
Στην περίπτωσή μας βέβαια πληρώναμε και αρκετά με κάρτα, αλλά θυμάμαι ότι αλλάξαμε κάμποσες φορές σε ανταλλακτήρια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Προσέξτε μόνο, την ώρα που κάνετε την αλλαγή μην με ταχυδακτυλουργικό τρόπο "ελαφρύνουν" το ποσό που θα πάρετε. Πάντοτε να μετράτε δυό φορές τα χρήματα που δίνετε και - κυρίως - παίρνετε στα χέρια σας!
 

Manosp88

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Καλησπέρα Μάνο.
Στα ανταλλακτήρια κάναμε εμείς, είναι πάρα πολλά, τσεκάρεις ισοτιμίες και πας.
Στην περίπτωσή μας βέβαια πληρώναμε και αρκετά με κάρτα, αλλά θυμάμαι ότι αλλάξαμε κάμποσες φορές σε ανταλλακτήρια.
ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ?
ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ ΧΡΗΜΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ Η ΣΕ ΚΑΡΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΜΑΤΑ?
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις ένα σεβαστό πόσο σε μια κάρτα revolut(προλαβαίνεις έως τότε να την βγάλεις) και να πληρώσεις με αυτή. Να έχεις σαν backup μία κάρτα ελληνικής τράπεζας και να πάρεις και ένα ποσό σε μετρητά που θα αλλάξεις εκει. Θα κάνεις τις συναλλαγές σου και με τα δύο! Όσο για την προμήθεια της τράπεζας καλό θα είναι να κάνεις μια ερώτηση σε ένα καταστημα
 

Manosp88

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις ένα σεβαστό πόσο σε μια κάρτα revolut(προλαβαίνεις έως τότε να την βγάλεις) και να πληρώσεις με αυτή. Να έχεις σαν backup μία κάρτα ελληνικής τράπεζας και να πάρεις και ένα ποσό σε μετρητά που θα αλλάξεις εκει. Θα κάνεις τις συναλλαγές σου και με τα δύο! Όσο για την προμήθεια της τράπεζας καλό θα είναι να κάνεις μια ερώτηση σε ένα καταστημα
σε ευχαριστω πολυ...!!!
 

mixalis21

Member
Μηνύματα
33
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία (Κρακοβία)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ακόμα το ψάχνω.
Καλημέρα , στο Μπαλί καλό είναι να έχεις πάντοτε μαζί σου κάποιο ποσό σε τοπικό νόμισμα. Θα σου χρειαστεί είτε για να κάνεις κάποια αγορά (παίζει πολύ το παζάρι με τα καταστήματα) είτε ακόμα και για να μπεις σε κάποιους χώρους -ναούς.
Εγώ είχα αλλάξει λίγα χρήματα στο αεροδρόμιο (για το ταξί) και μετά μου άλλαζαν στο ξενοδοχείο μου με την τρέχουσα ισοτιμία.
 

n_siou90

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις ένα σεβαστό πόσο σε μια κάρτα revolut(προλαβαίνεις έως τότε να την βγάλεις) και να πληρώσεις με αυτή. Να έχεις σαν backup μία κάρτα ελληνικής τράπεζας και να πάρεις και ένα ποσό σε μετρητά που θα αλλάξεις εκει. Θα κάνεις τις συναλλαγές σου και με τα δύο! Όσο για την προμήθεια της τράπεζας καλό θα είναι να κάνεις μια ερώτηση σε ένα καταστημα
Στην Revolut που δεν έχει το νόμισμα της Ινδονησίας πως το αλλάζεις; Η πληρώνεις με Revolut σε ευρώ και τα αλλάζει αυτόματα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom