ΗΠΑ Πως να μοιραστουν οι μερες?Ν.Υ και οχι μόνο

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
μμ βλεπω πως οι πτησεις εχουν αρκετα υψηλο κοστος.δηλαδη βγαινει ενα συνολο 2.000 ευρω για 4 ατομα με επιστροφη!
εγω βρισκω ν.υορκη-μπαφαλο 120ευρώ το άτομο και μαλιστα απο το la guardia που ειναι και πιο κοντα
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
οι ημερες αναμονης για το ταξιδι τελειωνουν, και θα ηθελα να απευθυνθω σε οσους ταξιδεψαν προσφατα ν.υορκη, για το που εκαναν συνναλαγμα. διαβασα και σε αλλα θεματα οτι καλύτερο είναι να κάνεις συνναλαγμα στην πολη που ταξιδευεις και οχι στο αεροδρομιο ή σε τράπεζα της ελλαδας (ο φίλος μου στην eurobank για 1000$ έδωσε 825ευρω που περιελαμβαναν 8ευρω προμηθεια), για αυτο αν καποιος μπορει να μου πει σε πιο ανταλακτηριο πηγε θα με βοηθουσε πολυ.
ευχαριστωωω
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
οι ημερες αναμονης για το ταξιδι τελειωνουν, και θα ηθελα να απευθυνθω σε οσους ταξιδεψαν προσφατα ν.υορκη, για το που εκαναν συνναλαγμα. διαβασα και σε αλλα θεματα οτι καλύτερο είναι να κάνεις συνναλαγμα στην πολη που ταξιδευεις και οχι στο αεροδρομιο ή σε τράπεζα της ελλαδας (ο φίλος μου στην eurobank για 1000$ έδωσε 825ευρω που περιελαμβαναν 8ευρω προμηθεια), για αυτο αν καποιος μπορει να μου πει σε πιο ανταλακτηριο πηγε θα με βοηθουσε πολυ.
ευχαριστωωω
Στο πλησιεστερο ΑΤΜ στην πολη της ΝΥ
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δεν χρειαζεσαι πολυ συναλλαγμα, 300 δολλαρια ειναι υπεραρκετα αν χρησιμοποιεις πιστωτικη καρτα, προσοχη ομως οχι της eurobank που χρεωνει εξοδα ανα συναλλαγη.
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
θα εχουμε και χρεωστικη και πιστωτικη καρτα.λετε να το κανουμε αμερικανικα και να δινουμε πιστωτικη για μια coca-cola??ευχαριστω πολυ παιδια
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
θα εχουμε και χρεωστικη και πιστωτικη καρτα.λετε να το κανουμε αμερικανικα και να δινουμε πιστωτικη για μια coca-cola??ευχαριστω πολυ παιδια
Η χρεωστικη θα γινει η καλυτερη σου φιλη!! Εχε μαζι σου λιγα ψιλακια , αλλα σε συμφερει να χρησιμοποιεις την καρτα καλυτερα.
Αν χρησιμοποιησεις ταξι να ξερεις οτι παιρνουν και αυτα καρτα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
θα εχουμε και χρεωστικη και πιστωτικη καρτα.λετε να το κανουμε αμερικανικα και να δινουμε πιστωτικη για μια coca-cola??ευχαριστω πολυ παιδια
Φυσικά. Όπως όλος ο κόσμος. (Έλεγξε ότι η κάρτα σου δε χρεώνει προμήθεια ανά συναλλαγή - κάποιες το κάνουν αλλά μόνο αν είναι σε ξένο νόμισμα).
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
τελεια,αυτα ειναι... και δν εχεις και το φοβο μη σε κλεψουν...
εγω μονο χρεωστικη, για πιστωτικη ειμαι μικρη ακομα :bleh: αν και ειναι της eurobank και με προβληματισε λιγο τωρα ο sokratis. ισως χρησιμοποιησω τη χρεωστικη του ταχυδρομικου ταμιευτηριου.
παντως τι να πω...ειστε ολοι τσακαλια, κατευθειαν απαντηση και με εχετε βοηθησει παρα πολυ. οταν γυρισω θα μοιραστω μαζι σας ολες τις λεπτομεριες.thats a promise
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για σιγουρια πρεπει να τηλεφωνησεις στο help desk της καρτας σου και να ρωτησεις τι ισχυει με τις συναλλαγες στις ΗΠΑ, προσοχη διευκρινισε οτι θα ταξιδεψεις εκτος Ευρωπης. Μην ρωτας σε καταστηματα, δεν εχουν ιδεα. Απο προσωπικη εμπειρια η cashcard της Εθνικης δεν ειχε κανενα προβλημα, η πιστωτικη της eurobank χρεωνει προμηθεια ανα συναλλαγη, η πιστωτικη της Εμπορικης δεν χρεωνε απολυτως τιποτα και εκεινη της Εθνικης κατεβασε τα ρολά εκτος Ευρώπης.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.057
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom