Σκιάθος Πως πάω σκιαθο?

michalisaris

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Θέλω το καλοκαίρι (αρχες ιούλιου)να πάω στη σκιάθο από αθήνα. μπορεί κάποιος να μου πεί από που θα πάρω εισητήρια για πλοίο και για το κτελ που πάει στο λιμανι και σε τι τιμές είναι περίπου?
μήπως μπορώ να τα αγοράσω ηλεκτρονικά απ' το ιντερνετ?
Σε ποία περιοχη μου προτίνετε να μείνω? κάτι άλλο που πρέπει να ξερω?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Σκιαθο πας απο Αγιο Κωνσταντίνο με πλοιο ταχύπλοο και συμβατικό
σιγουρα πάει η hsw
Hellenic Seaways δες τιμές και δρομολόγια
κανε μια αναζήτηση για Σκιάθο στα θέματα που έχουν ηδη γραφτει

αν εισαι απο αθηνα
αρχές Ακαδημίας δίπλα στην πλατεία κάνιγγος υπάρχει γραφειο τουριστικο που εκδίδει εισιτηρια και παλια έβαζε και πουλμαν για Αγ.Κωνσταντίνο
κάνε ερευνα και εδω ειμαστε για τα υπόλοιπα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
φρόντισε να πάς off season γιατί την έβαψες!
η σκιάθος ειναι πολύ μικρό νησί και το καλοκαίρι πολύ busy..
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Aν δεν εχεις αυτοκινητο ή μηχανακι στο νησι καλυτερα ειναι να μεινεις στην χωρα. Απο εκει φευγουν συνεχως κτελ για τις παραλιες (τα οποια ομως ειναι συνηθως ασφυκτικα γεματα)
. Οσο για την νυχτερινη διασκεδαση, που φανταζομαι γι αυτο επιλεγεις την Σκιαθο απο τις υπολποιπες Σποραδες, θα ειναι ολα μεσα στα ποδια σου.
 

michalisaris

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Από έρευνα που έχω κάνει το εισητήριο του κτελ από αθηνα για αγ. κωνσταντίνο ειναι 15 ευρο (δηλ. 30 διπλη διαδρομη) και 35 ευρώ το εισητήριο του πλοίου (δηλ. 70 διπλη διαδρομή). Πολλά δεν είναι 100 ευρώ??, αν συγκρίνεις με κυκλάδες που πας με 20-30?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Από έρευνα που έχω κάνει το εισητήριο του κτελ από αθηνα για αγ. κωνσταντίνο ειναι 15 ευρο (δηλ. 30 διπλη διαδρομη) και 35 ευρώ το εισητήριο του πλοίου (δηλ. 70 διπλη διαδρομή). Πολλά δεν είναι 100 ευρώ??, αν συγκρίνεις με κυκλάδες που πας με 20-30?
μηχανη η ιχ δεν εχεις ...που ξεκινάς να πας ???

απο τον πειραιά φευγουν πλοία για όλο το αιγαίο εσυ τι ψαχνεσαι για Σποράδες που ειναι μονοπώλιο τα ακτοπλοικά ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
35 ευρώ το εισητήριο του πλοίου (δηλ. 70 διπλη διαδρομή).
ο πραγματικός backpacker πάει Βόλο με το βραδυνό και παίρνει το πρωί τη Χαρούλα (αρνούμαι να πω το σημερινό όνομα) με 40 πηγαινε-ελα. με το early booking -15%. οι υπόλοιποι που δεν θέλουν να τα σκάσουν στα ταχύπλοα και χωρίς ΙΧ ή μηχανή ακολουθούν τη συμβουλή του XRISTOS71..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Από έρευνα που έχω κάνει το εισητήριο του κτελ από αθηνα για αγ. κωνσταντίνο ειναι 15 ευρο (δηλ. 30 διπλη διαδρομη) και 35 ευρώ το εισητήριο του πλοίου (δηλ. 70 διπλη διαδρομή). Πολλά δεν είναι 100 ευρώ??, αν συγκρίνεις με κυκλάδες που πας με 20-30?
Αν είναι να δώσεις 100 ευρώ, δώσε 133.11 και πήγαινε με το αεροπλάνο... (Athens Airways)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Δώσε 130e στην ZF να πας σαν άνθρωπος σε 1 ωρίτσα (άκου τον taver:))...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τυχερός είσαι. ξεκινά 18/6, εκτός απροόπτου πάντα, το Εξπρές Πήγασος από Αγ. Κων/νο. λογικά το εισητήριο θα έχει <40 και με το early booking ίσως πέσει στα 30. οπότε είσαι στα 60/άτομο όλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom