Πόλεμος Ρωσίας Ουκρανίας - επιπτώσεις στα ταξίδια.

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μακαρι,αρχικα να το σχολασουν το θεμα με τον πολεμο,κατι που δυστυχως φαινεται να συμφερει καποιους και εμεις ας παμε ενα ταξιδι λιγοτερο.
Φυσικά και δεν είναι τα ταξίδια μας το θέμα, εδώ τίθεται θέμα επιβίωσης για τόσο κόσμο! 'Οπως πολύ σωστά είπες μοιράζουν την πίτα αναμεταξύ τους χωρίς να υπολογίζουν το ανθρώπινο δράμα. Εφόσον είμαστε όμως σε ταξιδιωτικό φόρουμ προβληματιζόμαστε στο πως θα επηρεαστεί και ο τουρισμός και κατά συνέπεια όλη η οικονομική διάσταση του πράγματος.
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Εγώ πάντως μιλούσα για ταξίδια που είναι ήδη κλεισμένα και προγραμματισμένα για το άμεσο μέλλον. Γενικότερα για τα ταξίδια σαφώς και θα υπάρξουν επιπτώσεις αλλά όπως είπαν κι άλλοι, αυτό που μετράει περισσότερο είναι η ανθρώπινη ζωή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Η τιμη του πετρελαιου στην Ελλαδα θα σκοτωσει τα road trips. Ηλιου φαεινοτερον.
Περιμενω να δω απο απλη περιεργεια αν θα επηρεασει τις τιμες των αλλων μεσων συγκοινωνιας.
 
D

Delmem38110

Guest
Η τιμη της βενζινης στην Ελλαδσ θα σκοτωσει τα road trips. Ηλιου φαεινοτερον.
Περιμενω να δω απο απλη περιεργεια αν θα επηρεασει τις τιμες των αλλων μεσων συγκοινωνιας.
έκανα μερικές αλλαγές εισιτηρίων, προχτές 0,0 χτες 0,7 πάνω, σήμερα 0,9 πάνω ο φόρος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Στη δουλεια μου συχνα νοικιαζουμε λεωφορειο για μετακινησεις. Ηδη πηρε 20% η τιμη. Μπορει να μη γινεται αντιληπτο επειδη το ποσο μοιραζεται σε πολλα ατομα, αλλα ειναι πολυ και συνεχιζεται.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σωστά αλλά είναι και το καζίνο, και να μη θέλεις εσύ θέλουν οι άλλοι, και δεν φημίζομαι για την τύχη μου..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Η Booking άρχισε τις ακυρώσεις σε κρατήσεις ξενοδοχείων στη Ρωσία. Φίλος μου που είχε κλείσει για το καλοκαίρι δέχτηκε ακύρωση χθες.
Έχοντας εσωτερική πληροφόρηση , η booking δεν έδωσε καμία εντολή ακύρωσης, ή να ακύρωσε μόνη της. Το πιο πιθανό είναι το ίδιο το ξενοδοχείο να ακύρωσε, γιατί ή δεν έχει κρατήσεις ή για τους δικούς του λογους. Από την booking απλά δεν δέχονται νέες κρατήσεις. Οι παλιές κρατήσεις ισχύουν κανονικά,
εκτός αν ακυρώσει το ξενοδοχείο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ξέρει κάποιος τι γίνεται με πτήσεις ευρωπαϊκών εταιρειών που πετούσαν πάνω από τη Ρωσία προς Ασια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.879
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom