Πόσο κόστισε το κάθε ταξίδι;

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.582
Likes
8.289
@maria91[/USER] δοκίμασε να πάρεις ένα μικρό τσουλούφι και να το γυρίσεις προς τα έξω πολύ χαλαρά... Εγώ σε 5 λεπτά τα έχω τελειώσει όλα φαντάσου .... Βέβαια έχω ίσιο μαλλί
Θα ηθελα να εβλεπα την αντιδραση της @katkats οταν διαβασει στο θεμα τα τιπς κομμωτικης :haha:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Πραγματικά ντρέπομαι, το διέλυσα.... Συγνώμη δεν ξανά βγαίνω εκτός
.... :rolleyes-80:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Ναι! Δεν μαγειρεύω.... Εννοώ έτοιμο ζεστό φαγητό. Γιατί πολλές φορές καθυστερούμε σε μουσεία κ τα παιδιά δεν περιμένουν.... Αρχίζουν γκρίνια! Επίσης με έχει σωσει το ότι εψησα μια πίτσα κατεψυγμένη όταν άργησε η πτήση μας....και φτάσαμε βράδυ! Ακόμα κ να παράγγελμα θα αργούσε! Τα μικρά νυστάζαν.... Αυτό εννοώ, σε 10 λεπτά έχεις έστω κ χάλια πίτσα.... Ή ξεστενεις κάτι μαγειρεμένο πάντα.
Αστον τον @tatooine να λεει. ΣΙγα μην περνουσαμε το βραδυ Μεγαλου Σαββατου με χαμπουργκερ των 20 ευρω στη Γενευη. Εφερα με την πρωινη πτηση ταπερ με αρνι με πατατες στη βαλιτσα. Κατι που ηταν λιγοτερο εξτριμ απο το Μεγαλο Σαββατο που βρεθηκα στην Αγγλια σε σπιτι με μαγειριτσα απο σικωταρια που ηρθε αεροπορικως παγωμενη και ξεπαγωσε για να μαγειρευτει.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
@paefstra Θέα!!!!! Δεν έχω λόγια!!!!😂😂😂😂 @varioAthens εσύ βέβαια με ρώτησες...
Πάντως θεωρώ τι σάιτ αυτό μένει τόσα χρόνια ζωντανό χάρη σε κάτι τέτοια spam ...από τα λίγα που έχουν μέλη σαν κ εσάς!!!!😁🩷🩷🩷🩷🥰
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.543
Likes
5.594
Αστον τον @tatooine να λεει. ΣΙγα μην περνουσαμε το βραδυ Μεγαλου Σαββατου με χαμπουργκερ των 20 ευρω στη Γενευη. Εφερα με την πρωινη πτηση ταπερ με αρνι με πατατες στη βαλιτσα. Κατι που ηταν λιγοτερο εξτριμ απο το Μεγαλο Σαββατο που βρεθηκα στην Αγγλια σε σπιτι με μαγειριτσα απο σικωταρια που ηρθε αεροπορικως παγωμενη και ξεπαγωσε για να μαγειρευτει.
😱😱😱
Να σε δω με τας πέρλας και το γκουτσι μαύρο φόρεμα να ανοίγεις ταπερακι στην πλατεία του Άγιου μάρκου και ας φουντάρω στα θολά νερά την Βενετίας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
😱😱😱
Να σε δω με τας πέρλας και το γκουτσι μαύρο φόρεμα να ανοίγεις ταπερακι στην πλατεία του Άγιου μάρκου και ας φουντάρω στα θολά νερά την Βενετίας.
Γιατι καλε, στον δρομο θα μενω? Τραπεζι δεν θα εχει το χοτελ?
τι, να αφηνα το αρνι του ΑΒx6 μιλια κατα την αγορα στην καταψυξη να μαραζωνει? Ιεροσυλια.
Μ. Παρασκευη βραδυ μπηκε φουρνο, μοσκοβολησε ολη η γειτονια, ξημερωματα στα ταπερ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μην ισοπεδωνετε τα παντα. Γιος ενος φιλου δουλευει στο σουσι μπαρ σουπερ μαρκετ. Ε μονο εκει εμπιστευομαι να παιρνω σουσι. Καθε βραδυ οτι δεν πωλειται παει καδο, οχι ψυγειο η αποθηκη γι αυριο οπως κανουν οι κινεζοι κατα κορον. Το ιδιο με ολα τα πιατα με παστα κλπ. Πιατα οχι γκουρμε βεβαιως αλλα γευστικα κ ποιοτητας. Δεν ειναι ολα τα σουπερμαρκετ γερμανικες αποθηκες. Η λυση σουπερ μαρκετ σε μερικες χωρες ειναι κατανοητη και ενδεδειγμενη.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.582
Likes
8.289
Αστον τον @tatooine να λεει. ΣΙγα μην περνουσαμε το βραδυ Μεγαλου Σαββατου με χαμπουργκερ των 20 ευρω στη Γενευη. Εφερα με την πρωινη πτηση ταπερ με αρνι με πατατες στη βαλιτσα. Κατι που ηταν λιγοτερο εξτριμ απο το Μεγαλο Σαββατο που βρεθηκα στην Αγγλια σε σπιτι με μαγειριτσα απο σικωταρια που ηρθε αεροπορικως παγωμενη και ξεπαγωσε για να μαγειρευτει.
Δεν μυριζε η βαλιτσα σαν τα Βλαχικα στη Βαρη?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.543
Likes
5.594
Μην ισοπεδωνετε τα παντα. Γιος ενος φιλου δουλευει στο σουσι μπαρ σουπερ μαρκετ. Ε μονο εκει εμπιστευομαι να παιρνω σουσι. Καθε βραδυ οτι δεν πωλειται παει καδο, οχι ψυγειο η αποθηκη γι αυριο οπως κανουν οι κινεζοι κατα κορον. Το ιδιο με ολα τα πιατα με παστα κλπ. Πιατα οχι γκουρμε βεβαιως αλλα γευστικα κ ποιοτητας. Δεν ειναι ολα τα σουπερμαρκετ γερμανικες αποθηκες. Η λυση σουπερ μαρκετ σε μερικες χωρες ειναι κατανοητη και ενδεδειγμενη.
Έχω δει σχετική εκπομπή με τα σουσομαγαζα στην Ιταλία και πράγματι είναι τραγικό. Μακριά.
Υπάρχει όμως φοβερή νομοθεσία που άφορα την αποθήκευση και συντήρηση προϊόντων και τρόφιμων στην εστίαση. Είχαμε σχετική συζήτηση με φίλο εστιάτορα στη Βερόνα και αν κι δεν συγκράτησα τις διαδικασίες μου φάνηκαν περίπλοκες και κοστολογικά υψηλές. Σε πολλές περιπτώσεις δεν μπορούν καν να τα ξαναχρησιμοποιούν η να τα συντηρήσουν.

Όχι προσωπικά δεν πάω σουπερ μάρκετ στις διακοπές, αρνούμαι.
θα προτιμήσω μια φτηνότερη ίσως λύση φαγητού από το να μπω στην διαδικασία να μπω να ψωνίσω να περιμένω στο ταμείο, είμαι σε διακοπές. Εξαίρεση ίσως, κάποιο μικρό μίνι μάρκετ προς αναζήτηση τοπικού ανθρακούχου νερού που μου αρέσει να πίνω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Δεν μυριζε η βαλιτσα σαν τα Βλαχικα στη Βαρη?
Οχι βεβαια, εχω ισοθερμικη τσαντα που σφραγιζει.
Η οποια γεμισε με γαλλικα τυρια κατα την επιστροφη, ωστε να μη μυριζει ποδαριλα.
Καημενη μου @EIRHNH2 , νομιζεις οτι με τα back pack κανεις οικονομικοτερο ταξιδι. Εμεις δεν πηγαινοφερνουμε μαγνητακια, αλλα μεζεδακια.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.543
Likes
5.594
Γιατι καλε, στον δρομο θα μενω? Τραπεζι δεν θα εχει το χοτελ?
τι, να αφηνα το αρνι του ΑΒx6 μιλια κατα την αγορα στην καταψυξη να μαραζωνει? Ιεροσυλια.
Μ. Παρασκευη βραδυ μπηκε φουρνο, μοσκοβολησε ολη η γειτονια, ξημερωματα στα ταπερ.
Στην επιστροφή σε πρόσφατο ταξίδι, μπήκαμε στο σαλόνι της λουφτφαβε στην Αθήνα, είχε ένα αρνάκι ψητό κάτσε καλά. Αν είχα τάπερ θα έπαιρνα και για το σπίτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.329
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom