Ροκάδες δεν υπάρχουν εδώ μέσα;

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Εδώ και μια βδομάδα ακούω ασταμάτητα το καινούργιο τραγούδι των Nightwish. Πολυ ωραίο και το βιντεοκλιπ. Η Floor Jansen έχει την καλύτερη γυναικεία φωνή στο μεταλ για μένα. Ανατριχιαστικες κραυγές.

Οταν πρωτοειδα το βιντεο μου φανηκε καπως. Τωρα μου αρέσει. Γενικα ωραιο τραγούδι.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Οταν πρωτοειδα το βιντεο μου φανηκε καπως. Τωρα μου αρέσει. Γενικα ωραιο τραγούδι.

Μου αρέσει πολύ το βίντεο είναι στην γενικότερη ιδέα του νέου άλμπουμ τους human nature που τις λέξεις αυτές τις διαχωριζουν. Φαίνεται υποσχόμενο.

Παρεμπιπτόντως και οι nightwish είναι σε ευρωπαϊκή περιοδεία το 2020. Μέχρι στιγμής από συναυλίες που με ενδιαφέρουν το 2020 έχει rage against the machine, system of a down, rammstein, nightwish, helloween, iron Maiden, faith no more, deftones. Αν βάλω γενικά τα live που γίνονται ξεφεύγει το πράγμα!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μου αρέσει πολύ το βίντεο είναι στην γενικότερη ιδέα του νέου άλμπουμ τους human nature που τις λέξεις αυτές τις διαχωριζουν. Φαίνεται υποσχόμενο.

Παρεμπιπτόντως και οι nightwish είναι σε ευρωπαϊκή περιοδεία το 2020. Μέχρι στιγμής από συναυλίες που με ενδιαφέρουν το 2020 έχει rage against the machine, system of a down, rammstein, nightwish, helloween, iron Maiden, faith no more, deftones. Αν βάλω γενικά τα live που γίνονται ξεφεύγει το πράγμα!
Το τουρ των maiden το ειδα οπότε δεν καίγομαι. Λογικά Helloween θα δω ειτε Σόφια ειτε Αθήνα και nightwish λεω καπου Γερμανία το χειμώνα αν ολα πανε καλα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο

Καιρό είχα να ακούσω αυτή την τραγουδάρα. Γραμμένο το 1986 με αφορμή τη δολοφονία του Μιχάλη Καλτεζά, με τους στίχους αναπροσαρμοσμένους από άλλα συγκροτήματα μετά τη δολοφονία του Αλέξη Γρηγορόπουλου.

Ένα ενδιαφέρον στοιχείο είναι ότι το συγκεκριμένο τραγούδι δημιουργήθηκε από παιδιά κυριολεκτικά (η κοπέλα στο μπάσο ήταν τοτε 14 χρονών αν δεν κάνω λάθος και ο μεγαλύτερος του συγκροτήματος δεν πρέπει να ξεπερνούσε τα 19) και παρ'ολαυτα οι στίχοι παίζουν περίτεχνα με το θέμα της ηθικής και την αντίληψη του σωστού και του λάθους.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Είχα δώσει όρκο στους ANL ότι δε θα πιω (πάνω από 2 μπύρες) μόνη μου, αλλά δεδομένης της κατάστασης, μάλλον θα τον αθετήσω.

 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Έγραψα ότι η Floor Jansen έχει την καλύτερη γυναικεία φωνή στο μεταλ, ας δώσω κι ενα παράδειγμα. Σε όλο το κομμάτι οργιάζει με αποκορύφωση απ΄το 9:05 και μετά που ξεκινάει με όπερα, συνεχίζει με ροκ κραυγή και κλείνει με μια μεταλλική κραυγή που μουδιάζει την σπονδυλική μου στήλη.

 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Το τραγούδι είναι και επίκαιρο, τώρα με την καραντίνα.


Και το αυθεντικό

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom