Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Μπορεις να πας μονοημερη Φλωρεντια κ γω το ειχα κανει απο Ρωμη..εχε υποψη σου ομως οτι θα νυχτωνει νωρις
Με τραίνο η λεωφορείο?Μήπως θυμάσαι πόσο κόστιζε το εισιτήριο πήγαινε-έλα και πόση ώρα ήταν η διαδρομή?
 

kozani bill

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ Η ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ωραιο μερος ρε φιλε η Ιταλια δεν λεω ειναι ομορφη,εχει πολυ ιστορια κ.α.αλλα εδω αυτοι τα μεγαλοποιουν,την εχουν λες και ειναι ο παραδεισος.μην τους θιξουμε την Ιταλια τους και το φαι τους.Ελεος επιτελους.....:haha::haha::haha::haha:.....
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
κ μολις φτασω στον σταθμο τερμινι θα παρω ταξι για το ξενοδοχειο?πως θα το βρω?
(Επειδή είδα ότι σου απάντησαν στα υπόλοιπα, σου απαντώ σε σχέση με αυτό μόνο:)

Το site του ξενοδοχείου σου λογικά θα έχει οδηγίες για πρόσβαση σε αυτό. Ψάξε στην ιστοσελίδα του, ή στείλε τους ένα email να ρωτήσεις. Στη χειρότερη δώσε μας το όνομα του ξενοδοχείου να το βρούμε και να σου πούμε. Το πιθανότερο είναι ότι θα μπορείς να πάρεις κάποιο άλλο λεωφορείο από το τέρμινι και να φτάσεις κοντύτερα στο ξενοδοχείο σου, πιθανόν δε να είναι κοντά και με τα πόδια.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ωραιο μερος ρε φιλε η Ιταλια δεν λεω ειναι ομορφη,εχει πολυ ιστορια κ.α.αλλα εδω αυτοι τα μεγαλοποιουν,την εχουν λες και ειναι ο παραδεισος.μην τους θιξουμε την Ιταλια τους και το φαι τους.Ελεος επιτελους.....:haha::haha::haha::haha:.....
Είναι επειδή έχουμε μετοχές στη χώρα :bleh::bleh:
 

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
Ευχαριστω για τις απαντησεις!Μια μικρη ερωτηση ακομη οταν παω να κλεισω εισιτηριο για το Βατικανο μου βγαζει εκτος απο συγκεκριμενη ημερομηνια κια συγκεκριμενη ωρα παιζει καποιο ρολο αυτο?δηλ πρεπει να ειμαι ακριβως εκεινη την ωρα εκει?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ευχαριστω για τις απαντησεις!Μια μικρη ερωτηση ακομη οταν παω να κλεισω εισιτηριο για το Βατικανο μου βγαζει εκτος απο συγκεκριμενη ημερομηνια κια συγκεκριμενη ωρα παιζει καποιο ρολο αυτο?δηλ πρεπει να ειμαι ακριβως εκεινη την ωρα εκει?
+- 30-40 λεπτα δεν ειναι προβλημα, παραπανω δεν το δοκιμασα.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
26-31 Δεκεμβρίου!!!Τη σκέφτηκα κι εγώ τη μονοήμερη στη Φλωρεντία γι'αυτό επενέβην στις ερωτήσεις σου.Μήπως το έχεις ψάξει?
 

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
Πριν καιρο εψαξα λιγο αλλα ακομη δεν ειμαι σιγουρη!Πντως αποτι καταλαβα συμφερει με τρενο αλλα υπαρχουν πολλων ειδων τρενα αλλα πιο ακριβα αλλα πιο φτηνα και αντιστοιχα πανε και οι ωρες που κανει βεβαια!Επισης καπου ειχα διαβασει οτι εχει 2 σταθμους τρενων η Φλωρεντια!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Firenze Santa Maria Novella ειναι ο κεντρικος σταθμος, στους πινακες γραφεται FIRENZE SMN, οι μερες ομως ειναι λιγες και η Ρωμη εχει πολλα να δεις. Αν το αποφασισεις παντως, οσο πιο ακριβο ειναι το τρενο, τοσο πιο γρηγορο. Ελαχιστος χρονος 1.35 ωρες, μεγιστος 4 και βαλε, πληρωνεις και διαλεγεις και φυσικα επιτοπου. Trenitalia - HomePage
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.280
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom