Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
osfialgia said:
παιδια αυτο με το αλκοολ ισχυει και σε αλλες πολεις ή ειναι μονο για ρώμη??Εγω οταν ειχα παει καλοκαιρι παντως επιναν ολοι εξω το βραδυ και μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο το μετρο.υπήρχαν και παρα πολλα ατομα που πολυλούσαν μπιρες στο χερι παρανομα. στις πλατειες και σε διαφορα μερη στο κεντρο , και το ειχα συνδιασει ετσι στο μυαλο μου, ρωμη με μπιρες στις πλατειες..
Ισχυει σε παρα πολλες ιταλικες πολεις και σε πολλες χωρες του κοσμου. Τα εχουμε πει σε προηγουμενα ποστ. Καλο ειναι να το γνωριζουν οι επισκεπτες γιατι τα προστιμα ειναι τσουχτερα. Υπενθυμιζω, συμφωνα με το λινκ του baba, η απαγορευση αφορα την πωληση και καταναλωση αλκοολ σε εξωτερικους χωρους. Στα μπαρ πωλειται κανονικα. Ακομα και στα τραπεζια που εχουν εξω εννοειται..
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για ακόμη μια φορά βοήθεια,(ελπίζω να μπορέσω να το ξεπληρώσω κάποτε).15/4 παίζουν roma fiorentina στο olympico και ο φίλος μου θέλει να το δούμε.Που μπορούμε να βρούμε εισιτήρια μέσω διαδικτύου ή αν πάμε εκεί νωρίτερα θα βρούμε;Το ματς είναι 3 το μεσημέρι και το ξενοδοχείο που θα μένουμε κοντά στο ολύμπικο.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Για ακόμη μια φορά βοήθεια,(ελπίζω να μπορέσω να το ξεπληρώσω κάποτε).15/4 παίζουν roma fiorentina στο olympico και ο φίλος μου θέλει να το δούμε.Που μπορούμε να βρούμε εισιτήρια μέσω διαδικτύου ή αν πάμε εκεί νωρίτερα θα βρούμε;Το ματς είναι 3 το μεσημέρι και το ξενοδοχείο που θα μένουμε κοντά στο ολύμπικο.
Υπάρχουν αρκετά site που πουλάνε εισιτήρια, πχ Buy AS Roma vs. Fiorentina Tickets at Stadio Olimpico Rome in Rome on 15/04/2012
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
hera το δικόσ ου είναι αξιόπιστο και αν τα αγοράσω με κάρτα ξέρετε πως τα παραλαμβάνω;
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει για να μπορώ να σου εγγυηθώ. όσο για την παράδοση αναφέρει για free delivery στο ξενοδοχείο.
Φαντάζομαι ως αξιόπιστο μπορείς να θεωρήσεις το ίδιο το site της Roma LisTicket - Serie A TIM 2011/2012 AS ROMA vs ACF FIORENTINA Serie A TIM 2011/2012 Posticipata alle ore 20:45

 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
viagogo - Αγορά & Πώληση Εισιτηρίων για Συναυλίες, Αγώνες & Θέατρο ξέρετε αν αυτό είναι αξιόπιστο;
hera το δικόσ ου είναι αξιόπιστο και αν τα αγοράσω με κάρτα ξέρετε πως τα παραλαμβάνω;
το σαιτ είναι αξιόπιστο, ενεργεί ως μεσολαβητής κ στα στελνει σπιτι με κουριερ. και αλμυρή χρεωση φυσικά. επισης οι τιμες είναι πιο ακριβές από τις επίσημες τιμές. με καπελο δηλ.. το κανονικό δίκτυο διακίνησης είναι της Lottomatica, σαν ΟΠΑΠ . δες πρώτα τις κανονικές τιμές και μετά το σαιτ τους.
Biglietti AS Roma | Abbonamenti | Club Privilege | Info Iniziative
LisTicket - Serie A TIM 2011/2012 AS ROMA vs ACF FIORENTINA Serie A TIM 2011/2012 Posticipata alle ore 20:45
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
samion κοιτάω αυτό που μου έστειλες με πιο νορμάλ τιμές
επειδή δεν ξέρω απο ποδόσφαιρο και θέσεις στο γήπεδο μπορείς να μου εξηγήσεις τα παρακάτω;
τι σημαίνει curva sud or nord?
intero web 12 ευρώ ή intero web privilege 11 ευρώ
distinti sud
intero web 20 euro και intero web privilege 18euro
και αν τα παραγγείλω πως θα τα παραλάβω;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
samion κοιτάω αυτό που μου έστειλες με πιο νορμάλ τιμές
επειδή δεν ξέρω απο ποδόσφαιρο και θέσεις στο γήπεδο μπορείς να μου εξηγήσεις τα παρακάτω;
τι σημαίνει curva sud or nord?
intero web 12 ευρώ ή intero web privilege 11 ευρώ
distinti sud
intero web 20 euro και intero web privilege 18euro
και αν τα παραγγείλω πως θα τα παραλάβω;
curva είναι το πέταλο. συνήθως καθονται οι φανατικοί. πού είναι καλά να κάτσεις δεν ξέρω, ας απαντήσει καποιος που ξέρει το γήπεδο όταν παίζει η Ρόμα. τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Να και κατι που μπορώ να απαντήσω εγώ σαν Romanista!!

Λοιπόν, στην κούρβα Σούντ είναι οι φανατικοι οπαδοί της Ρόμα. Κάτι σαν την θύρα 7 ή 13 για τα δικά μας δεδομένα.
Στην Νόρντ είναι οι οπαδοί της Λάτσιο. Βέβαια όταν παίζει η Ρόμα η νόρντ είναι απλά ένα πέταλο, τίποτα παραπάνω.
Αυτονόητο είναι οτι όσο πιο ακριβά είναι τα εισητήρια , τόσο πιο καλή θέα θα έχεις.
Αν θες ατμόσφαιρα πας στην Κούρβα σούντ.

Εγώ παίρνω τα εισητήρια απο το Roma Store, στην Piazza Colonna 360, σχεδόν πάνω στην Via del corso. Χωρίς καπέλο. Αν πας την προηγούμενη μέρα θα βρείς, δεν είναι κάνα φοβερό ντέρμπι με την Φιορεντίνα. Να έχετε μαζί σας ταυτότητες ή διαβατήριο για την αγορά.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
sdoe21 σε χιλιοευχαριστώ
για το πέταλο αν είναι η συμπεριφορά των οπαδών όπως στην Ελλάδα φοβάμαι να κλείσω εκεί.

Το distinti sud ξέρεις τι σημαίνει;Γιατί μου δίνει τα 2 εισιτήρια 36 ευρώ και καπέλο 1,80 ευρώ.Γράφει αν τα κλείσω ηλεκτρονικά μπορώ να τα εκτυπώσω οπότε αν τα εκτυπώσω δεν θα έχω πρόβλημα να μπώ;

Φτάνουμε Ρώμη το απόγευμα και δεν ξέρω αν θα προλάβουμε ανοικτό το roma store.
Λέμε να δούμε τον αγώνα για την εμπειρία πιο πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.152
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom