Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω μείνει κάμποσες φορές σε ξενοδοχεία γύρω από τη Santa Maria Maggiore με 70-90 ευρώ το πολύ, τη βραδιά και με πρωινό. Εξαρτάται από την εποχή φυσικά και από το πόσο έγκαιρα θα τα κλήσεις. Ρίξε μια ματιά...είναι πολύ κεντρική και όμορφη περιοχή με άμεση πρόσβαση στα ΜΜΕ. Ψάξε για ξενοδοχεία σε αυτή την περιοχή και εκτός booking.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω μείνει κάμποσες φορές σε ξενοδοχεία γύρω από τη Santa Maria Maggiore με 70-90 ευρώ το πολύ, τη βραδιά και με πρωινό. Εξαρτάται από την εποχή φυσικά και από το πόσο έγκαιρα θα τα κλήσεις. Ρίξε μια ματιά...είναι πολύ κεντρική και όμορφη περιοχή με άμεση πρόσβαση στα ΜΜΕ. Ψάξε για ξενοδοχεία σε αυτή την περιοχή και εκτός booking.
Στα ΜΜΜ ήθελα να πω :bleh:
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Αν κανεις πολλες μετακινησεις που λογικα θα κανεις συμφερει..αλλα και παλι συμφερει γιατι εχεις δωρεαν εισοδο σε 2 μουσεια.Π.χ στο κολοσσαιο θα μπεις δωρεαν και δεν θα περιμενεις και στην σειρα για καμμια ωρα.Εκτος απο Βατικανο.
 

athxaid

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Βρε παιδιά να σας ρωτήσω και εγώ κάτι; Μόνο ταυτότητα δεν χρειάζομαι για να πάω Ρώμη;η δικιά μου εκδόθηκε το 2002 και έχει λατινικούς χαρακτήρες. Δεν χρειάζεται να βγάλω άλλη, σωστά;Ευχαριστώ πολύ!!!
 

sotoscivil

Member
Μηνύματα
67
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
road trip στις ΗΠΑ
κανένα λαθος δεν εκανες. εχουν σταματησει οι πληρωμές ηλεκτρονικά από 1/1/13 γινεται μονο κρατηση, παραλαμβανεις χωρις να περιμενεις σε καμμια ουρα.

(FAQ ν.1)
Vatican Museums - Online Ticket Office
samion, μία ερώτηση (σου έχω κάνει κ άλλες αλλά εντάξει μου τις απάντησαν άλλοι από το φορουμ..)να σε ρωτήσω, προσπαθώ στο επίσημο site του βατικανού να κάνω κράτηση κ μόλις φθάνω στο conclude reservation, βγάζει ένα authorization denied, μήπως έχεις υποψιν σου τι συμβαίνει?? ή αν ξέρει κάποιος άλλος ν μ βοηθήσει που φεύγει αυτό το καιρό και το έκανε και ο ίδιος??
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Mία ερώτηση και από μένα.. Επειδή στο Κολοσσαίο έχω μπει και δε θέλω να ξαναμπώ υπάρχει η δυνατότητα να βγάλω εισητήριο μόνο για Παλατίνο; Τη προηγούμενη φορά είχα roma pass και μπήκα και στα δύο.. Εισητήριο μόνο για το ένα υπάρχει ή τα πληρώνεις και τα δύο σε κοινό εισητήριο μπεις δε μπεις; Ευχαριστώ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
samion, μία ερώτηση (σου έχω κάνει κ άλλες αλλά εντάξει μου τις απάντησαν άλλοι από το φορουμ..)να σε ρωτήσω, προσπαθώ στο επίσημο site του βατικανού να κάνω κράτηση κ μόλις φθάνω στο conclude reservation, βγάζει ένα authorization denied, μήπως έχεις υποψιν σου τι συμβαίνει?? ή αν ξέρει κάποιος άλλος ν μ βοηθήσει που φεύγει αυτό το καιρό και το έκανε και ο ίδιος??
προς το παρον ισχυει ακομα το ποστ μου το οποιο παρεθεσες. ριξε μια ματια στις FAQ του σαιτ του Βατικανου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.600
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom