Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ρε παιδια μηπως να παω κωνσταντινουπολη να ειμαι πιο ανετος με λεοφωρειο ? Η κωνσταντινουπολη λεει τιποτα μπροστα στην ρωμη η τζιφος ? Σας μπερδεψα λιγο τωρα με την αναποφασιστικοτητα μου !!!
Κοιταξε,και τα 2 κοντα ειναι.Και να μην πας,τωρα στην Ρωμη,θα πας του χρονου η σε 2 χρονια :).
Αν σου βγαινει,πιο οικονομικα Κων/πολη,πηγαινε εκει...και οι 2 πολεις ειναι πολυ ωραιες...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Πάνε εκεί που σε τραβάει περισσότερο και το έχεις απωθημένο.

Το πιο άνετος δεν το κατάλαβα.Οικονομικά εννοείς; Από πλευράς κούρασης;Από πλευράς χρημάτων;
Αν είναι έτσι και βγαίνει φθηνότερα πολύ η Κων/πολη πάνε εκεί.Ανάλογα πόσο ζόρι υπάρχει οικονομικά βέβαια.Μην γυρίσεις μετά και δεν έχεις χρήματα για τις βασικές ανάγκες...

Η βαλίτσα των 10 κιλών που μπορεί να έχει ο καθένας χωρίς επιπλέον χρέωση πρέπει να είναι οι διαστάσεις της μέχρι 55χ40χ20 ,να το έχεις υπόψη σου αυτό.

Τα εισιτήρια που λες δεν βγαίνουν τόσο φθηνά για 2 άτομα. Έκανα αναζήτηση και τα είδα.220€ τα 2 άτομα βγαίνουν για αυτές τις ημέρες.Αυτήν την στιγμή βέβαια γιατί οι τιμές αλλάζουν συνέχεια .

Α και να έχεις υπόψη ότι όσο αργείς να πάρεις την απόφαση τόσο θα ακριβαίνουν οι τιμές μάλλον.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ρε παιδια μηπως να παω κωνσταντινουπολη να ειμαι πιο ανετος με λεοφωρειο ? Η κωνσταντινουπολη λεει τιποτα μπροστα στην ρωμη η τζιφος ? Σας μπερδεψα λιγο τωρα με την αναποφασιστικοτητα μου !!!
Μ' αρεσει που ειπες οπωσδηποτε Ρωμη...αν το εννοουσες να πας Ρωμη εστω κ λιγοτερες μερες. Χωρια που ολα τα πρακτορεια τοτε εχουν κ Ρωμη..πηγαινε με οργανωμενο. Η Ρωμη δεν συγκρινεται με την Πολη. Ουτε ειναι υποκαταστατο της. Αν ομως επιμενεις ζητα να αλλαχθει ο τιτλος του τοπικ αυτου.
 

Takis83psa

Member
Μηνύματα
53
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλησπέρα στην παρέα. Στα μέσα του Σεπτέμβρη έχω κανονίσει ένα ταξίδι στη Ρώμη για μία εβδομάδα. Θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες! Σχετικά με το roaming τι γίνεται; Έχω what's up. Κάποιο καλό κατάστημα με παιδικά είδη (ρούχα ή παιχνίδια); Το romapass ισχύει για όλους ανεξαρτήτως ηλικίας και αν ναι ισχύει για μόνο 3 ημέρες; Για το θόλο του Αγ. Πέτρου ισχύει το romapass; Στο Βατικανό θα πρέπει να κάνω οπωσδήποτε κράτηση για να γλιτώσω τις ουρές ακόμα και αν έχω βγάλει την κάρτα; Επειδή δεν έχω κλείσει ξενοδοχείο ακόμα, μήπως είναι καλύτερα να κλείσω κάποιο διαμέρισμα (για 1 άτομο); Κάποιο site για βοήθεια; Ευχαριστώ :) !
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
- Κατάστημα με παιδικά παιχνίδια στο κέντρο είχα βρεί το Little Big Town στη Piazza Venezia και το Al Sogno στη Piazza Navona. Υπάρχει άλλο ένα με εκπαιδευτικά κυριώς παιχνίδια αλλά δεν δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα του. Οι τιμές και στα 3 δεν είναι λίγο τσιμπιμένες. Ρούχα δυστυχώς δεν έψαξα.

- Στο θόλο του Αγ. Πέτρου και το μουσείο του Βατικανού δεν ισχύει η Romapass(τουλάχιστον μέχρι πριν 1 χρόνο που πήγα εγω). Για το μουσείο αν θέλεις να μην ρισκάρεις με τις ουρές καλύτερα να κρατήσεις από πριν.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Σχετικά με το roaming τι γίνεται; Έχω what's up. μήπως είναι καλύτερα να κλείσω κάποιο διαμέρισμα (για 1 άτομο); Κάποιο site για βοήθεια; Ευχαριστώ :) !
Σχετικα με roaminghttp://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T60/section/Roaming
Ξενοδοχειο η διαμερισμα,εξαρταται τι σου αρεσει καλυτερα...εγω,οταν ταξιδευω μονη,προτιμω ξενοδοχεια με πρωινο, καθαριοτητα κλπ,οταν εχω τις κορες μου πιανω διαμερισμα...
Πολλες πληροφοριες,θα βρεις στο δικο μας φορουμ κανοντας αναζητηση...
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Εν τελει βαση της βοηθειας σας θα παω ρωμη... Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω αυτα τα εισητηρια με τα 18 ευρω στον οσε γιατι το σαιτ τους σερνεται... Και στο τηλεφωνο δεν μπορεις να βρεις ακρη...Ευχαρστω παντως για την βοηθεια !!!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Εν τελει βαση της βοηθειας σας θα παω ρωμη... Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω αυτα τα εισητηρια με τα 18 ευρω στον οσε γιατι το σαιτ τους σερνεται... Και στο τηλεφωνο δεν μπορεις να βρεις ακρη...Ευχαρστω παντως για την βοηθεια !!!!!
Είπαμε, θα τα βρεις μετά τις 25 Ιουλίου. Μόνο από το site, ας σέρνεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.034
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom