Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οκ, καλύτερα να το αποφύγω δλδ, γιατί από τώρα που κοιτάω είναι πολύ ανεβασμένες οι τιμές και θεώρησα ότι είναι πολύ νωρίς γι' αυτό. Ευχαριστώ!!
 

irsak

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Γύρισα από Ρώμη πριν από δυο εβδομάδες. Έμενα στο bdb luxury rooms navona το οποίο βρίσκεται επί της coronari, δηλαδή δύο βήματα από την piazza navona. Εξαιρετικό bdb, το συνιστώ ανεπιφύλακτα, τόσο για την θέση του όσο και για την καθαριότητα του, την διακόσμηση του κλπ. Εμείς το κλείσαμε τρεις μήνες πριν 90 ευρώ το δίκλινο.
 

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
οκ, καλύτερα να το αποφύγω δλδ, γιατί από τώρα που κοιτάω είναι πολύ ανεβασμένες οι τιμές και θεώρησα ότι είναι πολύ νωρίς γι' αυτό. Ευχαριστώ!!
Γενικώς, θα έλεγα ότι Ρώμη και προσιτές τιμές δεν πάνε μαζί...Οι τιμές στα ξενοδοχειά στην Ιταλία, είναι πολύ πιο υψηλές από ότι στην Ελλάδα, και η ποιότητα στα ξενοδοχεία επίσης θέλει πολύ προσοχή..δηλαδή εγώ έχω συναντήσει ξενοδοχεία πάνω από 100 ευρώ και να μην είναι ούτε αντίστοιχα των 40 ευρώ στην Ελλάδα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γενικώς, θα έλεγα ότι Ρώμη και προσιτές τιμές δεν πάνε μαζί...Οι τιμές στα ξενοδοχειά στην Ιταλία, είναι πολύ πιο υψηλές από ότι στην Ελλάδα, και η ποιότητα στα ξενοδοχεία επίσης θέλει πολύ προσοχή..δηλαδή εγώ έχω συναντήσει ξενοδοχεία πάνω από 100 ευρώ και να μην είναι ούτε αντίστοιχα των 40 ευρώ στην Ελλάδα.
ναι αυτό το έχω καταλάβει, απλά σίγουρα κάποιους μήνες οι τιμές θα είναι πολύ υψηλότερες εν συγκρίσει με άλλες ημερομηνίες. Γι αυτό ρώτησα για αρχές Σεπτέμβρη
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Το κρύο της Ρώμης αντέχεται;Τη μία μέρα που θα μείνω Ρώμη,είναι καλύτερα να πάρω daily ticket ή θα μπορώ να περπατώ;(σ.σ με το περπάτημα γενικά δεν έχω κανένα θέμα,ίσα ίσα,το μόνο μου πρόβλημα είναι το κρύο)(11-12 Δεκέμβρη θα είμαι)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το κρύο της Ρώμης αντέχεται;Τη μία μέρα που θα μείνω Ρώμη,είναι καλύτερα να πάρω daily ticket ή θα μπορώ να περπατώ;(σ.σ με το περπάτημα γενικά δεν έχω κανένα θέμα,ίσα ίσα,το μόνο μου πρόβλημα είναι το κρύο)(11-12 Δεκέμβρη θα είμαι)
παρομοιο καιρο με της Αθηνας εχει. ουτε Παρίσι είναι, ουτε Λονδινο, μεσογειακο κλιμα. δηλ μπορει να καθεσαι εξω, μπορει κ να εχει κρυο, όπως Αθηνα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
παρομοιο καιρο με της Αθηνας εχει. ουτε Παρίσι είναι, ουτε Λονδινο, μεσογειακο κλιμα. δηλ μπορει να καθεσαι εξω, μπορει κ να εχει κρυο, όπως Αθηνα.
με καποια μακρυνη προβλεψη(ειναι νωρις βεβαια),μαλλον ομπρελλα θες...http://www.accuweather.com/el/it/rome/213490/daily-weather-forecast/213490?day=18
μάλιστα,ευχαριστώ
 

KATSIK

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Γεια σας, είμαι καινούργια στο γκρουπ αν και το επισκέπτομαι συχνά για πληροφορίες. Αυτή την φορά θα χρειαστώ την βοήθειά σας! Θα πάω στην Ρώμη τον άλλο μήνα και ήθελα να κλείσω άμεσα τώρα το ξενοδοχείο που βρήκα σε προσφορά από Groupon.
Θα ήθελα σας παρακαλώ να με βοηθήσετε ως προς την περιοχή που βρίσκεται γιατί έχω χαθεί λίγο εδώ μέσα. Το ξενοδοχείο είναι το εξής.. Ferrari HOME - Home
Απόσο είδα δεν βρίσκεται κεντρικά. Τι προβλήματα θα αντιμετωπίσω με την απόσταση αυτή? Κυρίως όσον αφορά το βράδυ.. Εχω περιθώριο δυο μέρες για να το κλείσω οπότε πρέπει να βιαστώ. Οτι άλλες πληροφορίες θα μπορούσατε να μου δώσετε σχετικά με Ρώμη θα χαρώ πολύ!
καλήμερα
για πιο ευκολη συγκριση τιμων για ολα τα ξενοδοχεία εχω βρει ενα site που κανει αναζητιση απο όλα τα site ξενοδοχείων
http://www.hotelscombined.com/?a_aid=105258
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom