Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
37
Likes
3
Αυτο που σου ειπαν ηδη.

Δεν γινεται να συνδυασεις Μακεδονια με Πελοποννησο.
Δεν γινεται να συνδυασεις 3 απο τις πιο τουριστικες ιταλικες περιφερειες σε 7 μερες.
Δεν γινεται να δεις Καπρι, Πομπηια, Ναπολη σε 2 μερες.
Δεν γινεται να πας Ναπολη χωρις να δεις Κοστιερα. Δεν,δεν, δεν...
κατά τη γνωμη σου, ποιο είναι το σωστό? Πόσες μέρες πρέπει να αφιερώσω στ η Νάπολη?
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια να ρωτησω εισητηριο μεσω του site του βατικανου μπορω να κλεισω με χρεωστικη???
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παιδια να ρωτησω εισητηριο μεσω του site του βατικανου μπορω να κλεισω με χρεωστικη???
το σαιτ τους δεν ειναι σαφες?

Modality of payment
The payment shall be contextual at the confirmation of the reservation. For the payment, it is possible to use the credit card of the following circuits: Visa, MasterCard.
http://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
παιδιά προσπάθησα να διαβάσω 71 σελίδες αλλά άντεξα περίπου 26. Είμαι ανάμεσα σε αυτό το ξενοδοχείο και αυτό. Επίσης να σας πω ότι θα είναι η δεύτερη επίσκεψη μου στην Ρώμη (την πρώτη έμεινα στην viaNazionale) κι επίσης αν έχετε κάποιο άλλο ξενοδοχείο να προτείνετε το μπάτζετ μου για 4 βράδια δεν θέλω να ξεπερνά τα 450 ευρώ.
 

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Έκλεισα το b&b τελικά παιδιά! Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Τώρα θα ησυχάσω λίγο και σχεδιάζω τα υπόλοιπα από τον παραπάνω μήνα!

3 βράδια θα μείνουμε alexi0s..
 
Μηνύματα
37
Likes
3
Σωστο δεν υπαρχει, ειναι σχετικο. Ναπολη, Φλωρεντια κ Ρωμη σε 7 μερες δεν...αυτο σου ειπαν.
Η Ρωμη (4 μερες μινιμουμ) + Ναπολη, η Ρωμη+Φλωρεντια.
ωραία το κατάλαβα, αρα 4 μέρες Ρώμη και τις υπόλοιπες Νάπολη! ποια είναι τα ενδιαφέροντα μέρη, αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό τον όρο, στη Κοστιέρα/
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παιδιά προσπάθησα να διαβάσω 71 σελίδες αλλά άντεξα περίπου 26. Είμαι ανάμεσα σε αυτό το ξενοδοχείο και αυτό. Επίσης να σας πω ότι θα είναι η δεύτερη επίσκεψη μου στην Ρώμη (την πρώτη έμεινα στην viaNazionale) κι επίσης αν έχετε κάποιο άλλο ξενοδοχείο να προτείνετε το μπάτζετ μου για 4 βράδια δεν θέλω να ξεπερνά τα 450 ευρώ.
αυτο στο Βατικανό δεν ειναι σε καθολου βολική τοποθεσια. ουτε και το αλλο οσο αφορα αξιοθεατα. ισως το αλλο για τη βραδυνη εξοδο βολευει μια και ειναι σε walkable αποσταση απο Testaccio.
μια και αναφερεις μπατζετ θα επρεπε να πεις και ημερομηνιες πανω κατω. αλλη τιμη το Πασχα, αλλη το νοεμβριο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ποια είναι τα ενδιαφέροντα μέρη, αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό τον όρο, στη Κοστιέρα/
υπαρχει ιστορια και συζητησεις εδω με φωτο κιολας για καλυτερη ενημερωση. αναζητησε τα. ενδεικτικα Αμαλφι, Ποζιτανο, Ραβελλο.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Αν δεν κάνω λάθος στα λινκ έβαλα ημερομηνία. Πάντως είναι 15 με 19 Ιουλίου. Τώρα θα μου πεις απο τώρα ψάχνεις? Αλλά νομίζω ότι όσο πιο νωρίς τόσο το καλύετρο!

Επίσης θα είμαι με την κοπέλα μου και το κυριότερο αν μπορούσα να το συνδυάσω με το ανάλογο μπάτζετ είναι κάπου με ασφάλεια, κοντά στα αξιοθέατα και αν είναι δυνατό ένα καθαρό κατάλυμμα με πρωινό!Ίσως ζητάω πολλά!
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Αν δεν κάνω λάθος στα λινκ έβαλα ημερομηνία. Πάντως είναι 15 με 19 Ιουλίου.
2.Τώρα θα μου πεις απο τώρα ψάχνεις?
3.Επίσης θα είμαι με την κοπέλα μου και το κυριότερο αν μπορούσα να το συνδυάσω με το ανάλογο μπάτζετ είναι κάπου με ασφάλεια, κοντά στα αξιοθέατα και αν είναι δυνατό ένα καθαρό κατάλυμμα με πρωινό!
4.Ίσως ζητάω πολλά!
1. δεν ειναι απαραιτητο να ανοιξεις τα λινκ για να δεις τα χοτελ..κι επειτα το (δικο μου παλιομοδιτικο) σαβουαρ βιβρ λεει οτι δεν μπορεις να λες στον αλλον ανοιξε τα λινκ για να δεις τι θελω..:)
2. σοφα πραττεις.
3. οκ, οποτε μπορεσω θα δω.
4. καθολου. πολλες οι επιλογες. θα κοιταγα Trastevere, via Veneto, Colosseo-San Giovanni κι αν εισαι <30 με ενδιαφερον στη νυχτερινη ζωη, Testaccio, San Lorenzo κ περιξ piazza Bologna.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
το σαιτ τους δεν ειναι σαφες?

Modality of payment
The payment shall be contextual at the confirmation of the reservation. For the payment, it is possible to use the credit card of the following circuits: Visa, MasterCard.
http://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do
ρωταω γιατι πολλες φορες δν γραφουν για χρεωστικη και μια χαρα αγορες εχω κανει!! κ εισητηρια για λεωφορεια για αλλες χωρες και ξενοδοχεια και απο ολα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom