Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

alma

Member
Μηνύματα
3.736
Likes
15.142
για όσους δεν γουστάρουν να βλέπουν τις σκαλωσιές στην φοντάνα, να πάνε στον λόφο Τζιανίκολο στις 12 παρά και να δουν το κανόνι και να ακούσουν την κανονιά που ρίχνουν στις 12 το μεσημέρι και να απολαύσουν την θέα της Ρώμης από ψηλά χωρίς ....σκαλωσιές.

Τελικά περάσατε τέλεια από ότι κατάλαβα.:clap:

Με το 115 πήγες; Τελικά σε ποια στάση κατεβαίνεις για να απολαύσεις τη θέα;
 

PAPIA_ROZ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!
Σε ένα μήνα θα επισκεφθώ την αιώνια πόλη για δεύτερη φορά (την πρώτη είχα μείνει στη Via Veneto και επειδή το είχα κλείσει 3 μήνες νωρίτερα, βρήκα πολύ καλές τιμές και άψογο δωμάτιο). Τώρα είμαι σε αναζήτηση, αλλά όπως καταλαβαίνετε, και λόγω σεζόν, αλλά και λόγω αργοπορημένης αναζήτησης, τα περισσότερα δωμάτια, ή έχουν εξαντληθεί, ή έχουν πάρα πολύ υψηλές τιμές. Έτσι, σκέφτομαι το Βατικανό σαν λύση. Πιστεύετε ότι βολεύει σαν περιοχή; Ή θα ήταν καλύτερα κάπου πιο κεντρικά; Στο termini δεν θέλω με τίποτα, είδα την περιοχή από κοντά και δεν το σκέφτομαι καν σαν λύση.
Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και το Βατικανο ειναι λυση και πιο κεντρικα,ακομα καλυτερα.Ετσι κι αλλιως τον ποδαροδρομο δεν τον γλυτωνεις...
Εγω ειχα μεινει,στη piazza repubblica και δεν ειχα κανενα προβλημα.
 

PAPIA_ROZ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Και το Βατικανο ειναι λυση και πιο κεντρικα,ακομα καλυτερα.Ετσι κι αλλιως τον ποδαροδρομο δεν τον γλυτωνεις...
Εγω ειχα μεινει,στη piazza repubblica και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Σκέφτομαι μήπως το Βατικανό είναι υπερβολικά μακριά από όλα..
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.199
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Παντως και η περιοχη του termini ειναι μολις 5 min απο Κολοσσιαιο,Ρωμαικη αγορα κλπ και δεν εχει τιποτα -περισσοτερο- αρνητικο,σε σχεση με αλλες περιοχες.
Εγω απο εκει ξεκινουσα το προγραμμα περιηγησεων μου και μου πηγε τελεια,αν θεωρησεις οτι τα 5-8Km την ημερα περπατημα ειναι δεδομενα.
Παντως αν θελεις μπορω να σου στειλω τα αναλυτικα αρχεια προετοιμασιας μου για να εισαι καλυτερα προετοιμασμενη
 
Last edited by a moderator:

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω... Κάνε ότι έκανα κι εγώ. Κλείσε Τερμινι που έχει τις πιο καλές τιμές και είναι και πολύ βολικά, και αν στην πορεία βρεις κάτι καλύτερο κλείνεις εκεί και ακυρώνεις το τέρμινι...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ειναι μακρια,οπως λεει η dorita και εχει λιγα σχολια και μετρια....αν για τα χρηματα που διαθετεις δεν βρισκεις κεντρικο,πηγαινε σε αυτο.
 

tania_t02

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
ευχαριστω για τις απαντησεις σας...θα κοιταξω για κατι ποιο κεντρικο... bed and brekfast ειναι καλα ή να προτιμησω hotel?
αν εχετε καποια προταση θα με βοηθουσε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.528
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom