Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
O χρονος που χρειάζομαι για να φάω μία μεγάλη μερίδα φαγητό είναι Μαξ 2 λεπτά οπότε μην ανυσηχεις για το χρόνο. Χαχα.

Γενικά που μπορώ να φάω ωραίο ιταλικό φαγητό ,πίτσες ,πάστα κτλ,σε προσιτές τιμές στο κέντρο; Μη πηγαίνω σε τουριστομαγαζα και πληρώνω χρυσό για μέτρια ποιότητα
Ευχαριστώ
 

Efi7

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει πως μπορω να φτασω απο Φιουμιτσινο στο λιμανι της Ρωμης ,Τσιβιτεβεκια?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.435
Likes
4.424
Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει πως μπορω να φτασω απο Φιουμιτσινο στο λιμανι της Ρωμης ,Τσιβιτεβεκια?
Το πιο απλό που μπορώ να φανταστώ είναι να πας Termini (τρένο ή λεωφορείο) και από εκεί τρένο για Civitavecchia
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Γενικα το Τερμινι δεν ειναι απο τις πιο ομορφες περιοχές αλλά είναι πιο φτηνό και ειναι πολυ ευκολη η προσβαση στο κεντρο με τα ποδια.. στο γυρισμο τα νυχτερινα λεωφορεία κανουν ολα σχεδον εκει τερμα! Για τα πολυ basic στην τιμη που ζητας σου στελνω το παρακατω λινκ.. λιγο η πολυκατοικια ειναι παλια μονο ο κινεζουλης που τα εχει πολυ συμπαθητικος μας εφερνε και πρωινο καθε μερα κι αν δεν ανοιγαμε μας το εδινε για το δρομο... εμεις τις 2 ημερες μειναμε εκει και μετα που μεγάλωσε το παρεακι πήγαμε στο όμορφο Monti (περιοχη κοντα στην σαντα μαρια ματζιορε) που ηταν πιο ακριβο αλλά επειδη ημασταν 4 βγηκε πιο οικονομικο.. Σου τα στελνω και τα 2 να τα δεις..

https://www.booking.com/hotel/it/hostel-vittoria.el.html?aid=376387;label=bookings-name-b4oAPCP*DuZMkHmhlWrPiwS72583353961:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tiaud-146342136550:kwd-6002440045:lp9061578:li:dec:dm;sid=2bc72b6a4631b8e43d49ff4aaefcc431;dcid=5

https://www.booking.com/hotel/it/rome-in-apartment-urbana-33-a-b-c.el.html?aid=376387;label=bookings-name-b4oAPCP*DuZMkHmhlWrPiwS72583353961:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tiaud-146342136550:kwd-6002440045:lp9061578:li:dec:dm;sid=2bc72b6a4631b8e43d49ff4aaefcc431;dcid=5
 
Μηνύματα
17
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σαλτσμπουργκ
Καλημέρα. Έχουμε κλείσει εισιτήρια για το Βατικανό στις 28/5. Εμαστε ζευγάρι. Μας έχει προταθεί ξενάγηση με 140 ευρώ. Θα μας ενδιέφερε να μοιραστούμε τα έξοδα με κάποιο άλλο ζευγάρι. Τα εισιτήρια τα έχουμε ήδη κλείσει για τις 10.30.
 
Μηνύματα
17
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σαλτσμπουργκ
Καλησπέρα. καινούρια στη παρέα. Πάμε με τον άντρα μου Ρώμη για τρεις μέρες και θα μας ενδιέφερε να δούμε κάποια συναυλία . Στη όπερα τα εισιτήρια που έχουν μείνει είναι πολύ ακριβά. Αξίζει να παρακολουθήσουμε κάποια συναυλία εντός εκκλησίας; Θα είμαστε εκεί 27 με 29 Μαΐου. Ευχαριστώ.
 
Μηνύματα
17
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σαλτσμπουργκ
Γεια σε όλους. Σε λίγες μέρες πάμε 2 άτομα για 3 μέρες Ρώμη. Ως μουσικός θα ήθελα να παρακολουθήσω όπερα. Έχει δει κανείς από εσάς; Αξίζει; Θα προλάβουμε να το κάνουμε και αυτό;;) Πείτε μου την γνώμη σας. Α! Που να πάμε για φαγητό;
 

fraoulitsa_el

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη
Καλησπέρα! Από όπερα δε γνωρίζω, αλλά για φαγητό έχω να προτείνω στην περιοχή Trastevere, από την απέναντι πλευρά του ποταμού. Είναι πολύ όμορφη γειτονιά, έχει πολλές επιλογές σε εστιατόρια και αξίζει μια βόλτα προς τα εκεί. Το zi'mberto έχει φρέσκα ζυμαρικά και νορμάλ τιμές, αλλά ίσως πρέπει να κάνετε κράτηση ή να πάτε νωρίς γιατί γεμίζει γρήγορα κυρίως από ντόπιους. Να περάσετε όμορφα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.205
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom