Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Σε εσένα αν γνωρίζεις κάπου, αλλόυ για διαμονή στην ιταλία
Οταν λέτε στην Ιταλια, εννοείτε στη Ρώμη? Κια που κοντά θέλετε να μείνετε?
Ψάξτε στο booking με φιλτρα ανα περιοχη, τιμή και θα βρείτε.
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Μετά από 4 φορές στη Ρώμη εχω μόνο να προτείνω ένα άλλο μέρος για gelato. Gelateria della palma λεγεται κ είναι μια ανάσα από το πάνθεον. Την επόμενη φορά δοκίμασέ το κ σίγουρα θα εντυπωσιαστείς..
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μετά από 4 φορές στη Ρώμη εχω μόνο να προτείνω ένα άλλο μέρος για gelato. Gelateria della palma λεγεται κ είναι μια ανάσα από το πάνθεον. Την επόμενη φορά δοκίμασέ το κ σίγουρα θα εντυπωσιαστείς..
χαχαχα έχω πάει πολλές φορές στο della palma αλλά παρότι έχει περισσότερες γεύσεις από όλα νομίζω υστερεί σε ποιότητα..Την μια από τις 6-7 φορές που έχω πάει Ρώμη έκατσα 20 μέρες και πήγαινα σχεδόν κάθε δεύτερη μέρα μια σε αυτό και μια στο Τζολίτι..
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση! Προσπαθώ να κλείσω online τα εισιτήρια για κολοσσαίο κ μου ζητάει να δημιουργήσω ένα securecode της κάρτας μου.Όταν όμως πάω να το δημιουργησω στις επιλογές δίνει μόνο τις τράπεζες της Αμερικής και δε βρίσκω πουθενά ούτε την τράπεζά μου, ούτε την κάρτα μου. Τους έχω στείλει πόσες φορες e mail αλλά ποτέ δν απάντησε κανεις. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα κλείσω?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση! Προσπαθώ να κλείσω online τα εισιτήρια για κολοσσαίο κ μου ζητάει να δημιουργήσω ένα securecode της κάρτας μου.Όταν όμως πάω να το δημιουργησω στις επιλογές δίνει μόνο τις τράπεζες της Αμερικής και δε βρίσκω πουθενά ούτε την τράπεζά μου, ούτε την κάρτα μου. Τους έχω στείλει πόσες φορες e mail αλλά ποτέ δν απάντησε κανεις. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα κλείσω?
Προσπάθησες να το κλείσεις από το επίσημο site; Αυτό εδώ ; https://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm
Γενικά να είσαι πολύ προσεκτική με την κάρτα σου. Securecode μόνο site της τράπεζας σου μπορεί να σου ζητήσει να κάνεις, και αν.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Προσπάθησες να το κλείσεις από το επίσημο site; Αυτό εδώ ; https://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm
Γενικά να είσαι πολύ προσεκτική με την κάρτα σου. Securecode μόνο site της τράπεζας σου μπορεί να σου ζητήσει να κάνεις, και αν.
Ναι απ το επίσημο site προσπάθησα να τα κλείσω και μου το ζητάει αυτο.Οπότε καλύτερα να μην το επιχειρήσω...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μήπως σε βγάζει σε site της visa ή mastercard τότε;
Ρώτα την τράπεζά σου καλύτερα.
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Εγω έπαθα πλάκα με τις γεύσεις, αλλά γούστα είναι αυτά ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
γούστα είναι αυτά
Πολυ σωστα. Και σεβαστα θα προσθετα..
Μενει μονο το αντικειμενικο στοιχειο. Οτι η παραπανω τζελατερια, οπως το 95% αυτων, χρησιμοποιεί βασεις βιομηχανικα φτιαγμενες αλλου εννοειται. Αν αυτη ειναι η ιδεα σας για το "σπιτικο" παγωτο παω πασο και απολαυστε το.
Επισης θα απεφευγα παγωτατζιδικα οπουδηποτε που εχουν τα παγωτά εκτεθειμενα σε βιτρίνα με χιλια χρωματα (απο χρωστικες) φανταχτερα κλπ. Αλλα θα πει καποιος γούστα ειναι αυτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom