Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!

STKF

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
5.406

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ευχαριστω πολυ! Το Hotel Alexandra το βρηκαμε σε πολυ καλη τιμη για 4 βραδια. Ισως και η φθηνοτερη τιμη ολων οσων κοιταξαμε. Θεωρεις οτι ειναι καλο σαν ξενοδοχειο; Κυριως μας ενδιαφερει να ειναι καθαρο και σε καλη τοποθεσια,καθως το χρειαζομαστε μονο για εναν υπνο και ενα μπανιο. Απλα τις μερες που θα παμε διαβασα οτι τα περισσοτερα εστιατορια ειναι κλειστα ( 23-27 Δεκεμβριου ) οποτε θα θελαμε να μπορουμε να εχουμε και ενα γευμα,αν χρειαστει, στο ξενοδοχειο.
Το ξενοδοχείο ειναι καθαρο, με πολυ ωραίο πρωινο και η τοποθεσια κεντρικοτατη. Τα δωματιά του ποικίλουν , το δικό μας ειχε πολυ μεγαλο μπανιο και γενικα μειναμε πολυ ευχαριστημένοι. Διπλα εχει πολλα μερη για φαγητο,δεν πιστευω οτι δε θα σας αρεσει.
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
Το ξενοδοχείο ειναι καθαρο, με πολυ ωραίο πρωινο και η τοποθεσια κεντρικοτατη. Τα δωματιά του ποικίλουν , το δικό μας ειχε πολυ μεγαλο μπανιο και γενικα μειναμε πολυ ευχαριστημένοι. Διπλα εχει πολλα μερη για φαγητο,δεν πιστευω οτι δε θα σας αρεσει.


Ευχαριστω πολυ! Θα το κοιταξουμε!
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
Καλησπερα. Ετοιμαζουμε ενα ταξιδι στη Ρωμη 23-27/12.. Διαβασα εδω στο φορουμ οτι τις μερες εκεινες των Χριστουγεννων τα περισσοτερα μαγαζια/εστιατορια/μουσεια ειναι κλειστα. Ισχυει; Υπαρχουν πραγματα που μπορουμε να κανουμε κ να δουμε εκεινες της μερες στην πολη;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
5.406
Υπαρχουν πραγματα που μπορουμε να κανουμε κ να δουμε εκεινες της μερες στην πολη;
Τι να λέμε τώρα? Μόνο και μόνο να περπατάς στο ιστορικό κέντρο αυτής της πόλης αρκεί κατά την γνώμη μου. Άλλωστε και ανοικτά να ήταν όλα ,αν σου αρέσει τελικά, θα καταλάβεις αμέσως ότι με μιά τετραήμερη επίσκεψη έχεις δει απλώς τα πολύ βασικά.:)
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
Τι να λέμε τώρα? Μόνο και μόνο να περπατάς στο ιστορικό κέντρο αυτής της πόλης αρκεί κατά την γνώμη μου. Άλλωστε και ανοικτά να ήταν όλα ,αν σου αρέσει τελικά, θα καταλάβεις αμέσως ότι με μιά τετραήμερη επίσκεψη έχεις δει απλώς τα πολύ βασικά.:)

Ευχαριστω για την απαντηση σου! Αρα ισχυει οτι ολα ειναι κλειστα; Αρα να προμηθευτουμε τοστακια; :xalara:
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αρα να προμηθευτουμε τοστακια; :xalara:
Να προμηθευτειτε ευρουλακια.. Γιατι παμπολλα ειναι ανοικτα αλλα με μενου (κ τιμες...) ρεβεγιον...
Απο τα λοιπα μουσεια κλπ μονο στις 25 ειναι κλειστα, στις 24 μειωμενο ωραριο. Οργανωθειτε παρακολουθωντας απο το σαιτ του Δημου η αλλα τις εκδηλωσεις κ θα περασετε υπεροχα. Προτεινω καμια συναυλια. Ξαναρωτα ενα μηνα πριν που θα εχει οριστικοποιηθει το προγραμμα.
 

Magdalian

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα σε όλους!!!
Έχω κλείσει Χριστουγεννιάτικες διακοπές στη Ρώμη, οικογενειακές, με ένα αγοράκι 9 ετών, και προσπαθώ λιγάκι να οργανωθώ....
Καταρχάς, να πω ότι θα πάμε μόνοι μας, από 21 έως 27 Δεκεμβρίου, δηλαδή 6 διανυκτερεύσεις....
Επειδή οι μέρες είναι αρκετές, σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για 2 μέρες και να πάμε Φλωρεντία και Πομπηία. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω τι θα είναι ανοικτό αυτές τις μέρες εκεί. Αν, δηλαδή, πάω Κυριακή στην Πομπηία (πριν τα Χριστούγεννα) θα είναι ανοικτά?
Και τι μπορώ να κάνω στην Ρώμη ανήμερα Χριστουγέννων? Κάπου διάβασα, επίσης, ότι στην Ιταλία είναι και την δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων κλειστά, όπως κι εδώ...
Όποιος μπορεί να μου δώσει καμιά ιδέα ή να με πληροφορήσει για κάτι....
Ευχαριστώ!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.201
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom