Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το μειονέκτημά του είναι ότι είναι αρκετά ακριβό (όταν έμενα εγώ η φθηνότερη τιμή που βρήκα ήταν 220 την βραδυά με πρωινό.) αλλά σε αποζημειώνει απόλυτα με την πολυτέλεια και τις παροχές που διαθέτει . Στο προτείνω ανεπιφύλακτα και σου εύχομαι να περάσεις τέλεια.
Είναι πολλά τα λεφτά!!!;)
 

akis9800

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΒΙΔΕΣ
Καλησπερα σε ολους και ολες τους Ιταλοφιλους-
Εχω κλεισει 4ημερο για Ρωμη 5 με 8 Φλεβαρη. στο Starhotels Metropole κοντα στο Τερμινι, καλη επιλογη?
Θελω τη βοηθεια σας και τη γνωμη σας γιατι ειναι η πρωτη φορα που πηγαινω Ρωμη, α ξεχασα θα ειμαστε 2 ζευγαρια.
Πεστε μου σε ποια αξιοθεατα αξιζει να παω σε 4 ημερες και επισης προτασεις για φαγητο, εχω ακουσει καλα λογια για την περιοχη strastevere.
:clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τι να πας να κανεις στη Ρωμη; Παμβρωμικη ειναι και επικινδυνη. Δεν πατε καλυτερα στο Καρπενησι λεω εγω...
 

akis9800

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΒΙΔΕΣ

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ααα και που εισαι; Παρε μαζι σου και ενα ταπερ κεφτεδακια γιατι εκει μονο ντοματινια θα βρεις να φας!
 

Margο

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σε αναζητηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κι εκεί που είχε αποφασιστεί η επόμενη δραπέτευση από την καθημερινότητα (Μαρόκο το Πάσχα), ξαφνικά επέτειος και ονομαστική γιορτή μας έδωσαν την αφορμή για 4ημερο στη Ρώμη !
Μέσα σε λίγες μέρες τακτοποιήθηκαν όλα, ή μάλλον σχεδόν όλα … Είμαι στην αναζήτηση ενός ωραίου και ατμοσφαιρικού εστιατορίου για αύριο βράδυ (λόγω της επετείου) κατά προτίμηση στο κέντρο αφού εκεί θα μένουμε και αύριο φθάνουμε το βραδάκι. Που να απευθυνθώ ? Στους ιταλόφιλους του Travelstories. Ζητώ τα φώτα σας λοιπόν …
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.198
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ωωωωωω τυχερή θα πάς Ρώμη:clap:
Στο πιο πρόσφατο ταξίδι που έκανα ανακάλυψα κατόπιν σύστασης από φίλη μου και μού άρεσε πάρα πολύ η τρατορία gioia mia(del 1920)τηλ 0648071818,πολύ ατμοσφαιρικό,αυθεντικό μαγαζί(μέχρι και κάτι απλωμένα ρουχαλάκια σαν ντεκόρ βλέπεις στο βάθος στην κουζίνα:haha:)με πολύ καλό φαγητό!!χορταστικές μερίδες και πολύ καλές τιμές!ειδικά τα φετουτσίνι του είναι εκπληκτικά και όλα όλα!σε όλη την παρέα μου άρεσε και όσες μέρες μείναμε εκεί πηγαίναμε και ξαναπηγαίναμε,έτυχε μία φορά δεν μπορέσαμε και δεν ευχαριστηθήκαμε αλλού...
Βρίσκεται κοντά στην πιάτσα Μπαρμπερίνι,οδός Avignonesi 34,ανάμεσα via Tritone και Rasela,αλλά έχει περίεργο ωράριο μεσημέρια ανοιχτό μέχρι 3,και μετά ξανανοίγει από 7 έως τις 11,Κυριακή κλειστά.
Γίνεται χαμός,πρέπει να πάς νωρίς για βράδυ εννοώ,η να κάνεις τηλ.κράτηση.
Για επέτειο δεν ξέρω αν θές κάτι σπέσιαλ γιατί αυτό οκ είναι μέν παραδοσιακό αλλά απλό μαγαζί,έχε το όμως υπόψην..
Καλά να περάσετε!
 

Margο

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σε αναζητηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε ευχαριστώ πολύ.
Θα το ψάξω και αν δεν το επισκεφθούμε αύριο, θα πάμε σίγουρα μια απο τις 4 μέρες που θα είμαστε εκεί. Εντυπώσεις όταν επιστέψουμε αν και είμαι σίγουρη οτι θα είναι οι καλύτερες ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ευχαριστώ πολύ.
Θα το ψάξω και αν δεν το επισκεφθούμε αύριο, θα πάμε σίγουρα μια απο τις 4 μέρες που θα είμαστε εκεί. Εντυπώσεις όταν επιστέψουμε αν και είμαι σίγουρη οτι θα είναι οι καλύτερες ...
οι επιλογές σου για την περίσταση είναι πολλές, εχεις δεκα εστίατόρια να διαλέξεις, κλεισε στα τρία, το εξής ένα:
www.checchino-dal-1887.com |
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Εγώ προτείνω το παρακάτω κελάρι, είναι πολύ ωραίο εστιατόριο, καλές τιμές και αρκετά ζεστός χώρος,μόλις λίγα βήματα απο το Πάνθεον...Νομίζω οτι πρέπει για την περίσταση....

http://www.vecchialocanda.eu
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.492
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom