Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ο Τράβελερ έχει περάσει μικρός μια επιδημία, γι' αυτό δεν τον καταλαβαίνει κανείς όταν μιλάει.
 

aggelos74

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Καλημέρα σε όλους και όλες.
και για μένα πρώτη φορά στη Ρώμη και θα μείνω σε ενα design hotel στο Prati.
Τέτοια επεισόδια μπορούν να γίνουν παντού ακόμα και εκεί που δεν το περιμένεις.Το θέμα είναι να μη προκαλείς όπως έκανε αυτός ο φοιτητής.Τώρα ασφαλώς και εκεί υπάρχουν και οι ψαγμένοι για φασαρία οι οποίοι όμως θα ψαχτούν για φασαρία σε ανδροπαρέες και όχι σε ζευγαράκια.Μην αγχώνεσαι και μην αποθαρρύνεσαι..Κοίτα να περάσεις καλά
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
το βράδυ ειδικά καλό θα ήταν να την αποφύγεις...
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη....


Καλημέρα σε όλους και όλες.
και για μένα πρώτη φορά στη Ρώμη και θα μείνω σε ενα design hotel στο Prati.
Πρώτη φορά στη Ρώμη κι επέλεξες το Prati;

.
αχ..ήθελα και ρομαντικό τριήμερο !!!
Μην ανησυχείς..Άλλωστε η Ρώμη είναι απο μόνη της ρομαντική..Μερικές εναλλακτικές προτάσεις για ρομαντικές βόλτες, απο πρόσφατο ρομαντικό ταξίδι με τον καλό μου...Το βράδυ είναι ονειρεμένα!
-Bella Monaca
-Corviale
-Τέλος τ αγαπημένο Laurentino 38 με τις ωραίες γέφυρες απ τις οποίες έχεις μοναδική θέα της πόλης...

 

sot

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ρώμη

Πετάω για Ρώμη τέλη Μαίου και βρήκα με την παρέα μου καλό διαμέρισμα στην περιοχή San Giovanni μετρό Re di Roma.Είναι εύκολη η πρόσβαση στα αξιοθέατα της Ρώμης;Λέει στις πληροφορίες οτι είναι μισή ώρα περπάτημα για το κέντρο αλλά θέλω και άλλες γνώμες...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Google Maps
Χρησιμοποιησε αυτο για πεζους θα τα βρισκεις ολα ... βαλε διευθυνση του διαμερισματος και ενα σημειο στο κεντρο και θα σου πει ποση ωρα ειναι με τα ποδια....
 

sot

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
San Giovanni

Πετάω για Ρώμη τέλη Μαίου και βρήκα με την παρέα μου καλό διαμέρισμα στην περιοχή San Giovanni μετρό Re di Roma.Είναι εύκολη η πρόσβαση στα αξιοθέατα της Ρώμης;Λέει στις πληροφορίες οτι είναι μισή ώρα περπάτημα για το κέντρο αλλά θέλω και άλλες γνώμες...
 

sot

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πολύ χρήσιμος ο χάρτης!!!Ευχαριστώ Ελενάρα!!!Γενικά μου το προτείνετε για περιοχή διαμονής;
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25

aggelos74

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
alexandra75 δεν έχω πάει ακόμα αλλα απ'ότι καταλαβαίνω αναφέρεσαι σε εισιτήριο που περιλαμβάνει και ξενάγηση.
Το απλό εισιτήριο κάνει 15 συν τα έξοδα κράτησης απο ίντερνετ που είναι 4 ευρώ σύνολο 19.Αυτό αναφέρεται σαν Admission tickets στο πρώτο λινκ που έδωσες
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πετάω για Ρώμη τέλη Μαίου και βρήκα με την παρέα μου καλό διαμέρισμα στην περιοχή San Giovanni μετρό Re di Roma.Είναι εύκολη η πρόσβαση στα αξιοθέατα της Ρώμης;Λέει στις πληροφορίες οτι είναι μισή ώρα περπάτημα για το κέντρο αλλά θέλω και άλλες γνώμες...
αν είναι η πρώτη σου φορά άστο, ψάξε πιο κεντρικά. πιο πολύ από μισή ώρα είναι. θα έχεις μετρό, λεωφορεία κ ταξί.
μια βοήθεια για τα εισητήρια του Βατικανού σε ένα από τα site τα βρίσκω 38 ευρώ
Ticket Office online of the Vatican Museums

και σε ένα άλλο 50 ευρώ στο οποίο λέει ότι περιλαμβάνεται handling fee 6.50 ευρώ. τι είναι αυτό πληρώνουμε κάτι στην είσοδο?
Vatican tickets - reserve Vatican tickets online with tickitaly.com
το 1ο είναι το επίσημο. προτίμησε αυτό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.770
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom