Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
δηλαδή περισσοτεροι ψηφιζουν termini?
να ρωτήσω ρε παιδιά κοντά στο βατικανώ τι είναι κέντρο ή όχι επειδή δεν έχω ξαναπάει
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
και επίσεις το τέρμινι είναι σταθμός ΄τρένων έτσι? είναι και σταθμός μετρό ή όχι.
και από το ciampino με τι έρχεσε ποιο γρήγορα εκτός από ταξί?
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
:shock:
δεν έχεις άδικο. αλλά Τέρμινι δεν εννούμε μόνο τα στενά του σταθμού. κι αυτή η πλατεία (γεμάτη γύρω γύρω από οικονομικά Β&Β) δίπλα στο Τέρμινι είναι..

aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_c_cd_Piazza_della_repubblica_hdr.jpg
ποία πλατεία είναι αυτή?
πρεπει μέχρι το πολύ μεθάυριο να αποφασίσω για δωμάτιο γιατί αλλιώς δεν θα προλάβω να ψάξω τίποτα άλλο για ρώμη.
γι αυτό λοιπόν βοήθεια :shock::shock::shock:!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
δεν έχεις άδικο. αλλά Τέρμινι δεν εννούμε μόνο τα στενά του σταθμού. κι αυτή η πλατεία (γεμάτη γύρω γύρω από οικονομικά Β&Β) δίπλα στο Τέρμινι είναι..
Καλά δε το λες και termini εκεί....Έχει και κάτι ξενοδοχεία φωτιά τριγύρω,δεν είναι τυχαίο..

:shock:
ποία πλατεία είναι αυτή?
πρεπει μέχρι το πολύ μεθάυριο να αποφασίσω για δωμάτιο γιατί αλλιώς δεν θα προλάβω να ψάξω τίποτα άλλο για ρώμη.
γι αυτό λοιπόν βοήθεια :shock::shock::shock:!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock:
Piazza della Repubblica..Κατά τη γνώμη μου έπρεπε ήδη να έχεις κλείσει και να οργανώνεις το πώς θα περάσεις τις 2 μέρες..Όσο τ αφήνεις ανεβαίνουν οι τιμές...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.702
Μήπως γίνεσαι λίγο υπερβολική? το τέρμινι έχει όλα τα μέσα μεταφοράς, το Βατικανό δεν είναι ακριβώς κέντρο αλλά αφού είναι κράτος είναι κέντρο από μόνο του, και η πλατεία που σου άρεσε είναι η Ρεπούμπλικα. Κλείσε πριν πάνε οι τιμές πιο ψηλά!
 

spiderman

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
?
Άλλωστε όπου και να μείνεις η πόλη είναι φανταστική και θα περάσεις υπέροχα. Την προσωπική μας άποψη λέμε ο καθένας με σκοπό να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε.
 

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
δηλαδή περισσοτεροι ψηφιζουν termini?
να ρωτήσω ρε παιδιά κοντά στο βατικανώ τι είναι κέντρο ή όχι επειδή δεν έχω ξαναπάει
την Πέμπτη θα είμαι εκεί και θα σου πω , δες και εδω :https://www.sleepinitaly.com/en/show-module/index.php , και εδώ :Apartments in Rome, Rental In Rome, vacation rentals in Rome , εμείς κλείσαμε με το πρώτο στο termini θα μείνουμε .
 

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
και επίσεις το τέρμινι είναι σταθμός ΄τρένων έτσι? είναι και σταθμός μετρό ή όχι.
και από το ciampino με τι έρχεσε ποιο γρήγορα εκτός από ταξί?
θα ξέρεις την Κυριακή στα σίγουρα μόλις γυρίσω , συνδιασμός μετρό και λεωφορείου το ποιο πιθανό
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
το τερμινι ειναι σταθμος τρενων, μετρο, λεωφορειων, ταξι, τα παντα εχει
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
και το τερμινι μη νομιζεις οτι ειναι εκτος κεντρου, κεντρο αποκεντρο ειναι..
εγω δε χρησιμοποιησα καθολου μετρο κ απο πιατσα ρεπουμπλικα (που ειναι ουτε 10 λεπτα απο τερμινι) για καρακεντρο εκανα κανα 20λεπτο με μισαωρο
ασε που επαιρνα διαφορετικους δρομους καθε φορα κ εβλεπα κ διαφορετικα πραγματα καθ οδον
επισης το δεκεμβριο που πηγα με αλλες 2 κοπελες δε φοβηθηκα καθολου απο την περιοχη οτι ωρα κ αν τριγυρνουσαμε
κλεισε αμεσα κ ψαξε πληροφοριες για το προγραμμα σου, θα σε βοηθησουν πολυ οι ταξιδιωτικες ιστοριες του φορουμ
καλα να περασεις!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.411
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλά δε το λες και termini εκεί....
δες το σταθμό τον ίδιο πόσο μεγαλος είναι και σύγκρινέ τον με την απόσταση από τη Repubblica. μιλάμε για 2 στενά τώρα. τεσπα όταν λέω εγώ Τέρμινι εννοώ κ την περιοχή γύρω από τη Repubblica.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.411
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το βράδυ στο Μόντι (8-10) λεπτά με τα πόδια θα τρως και θα διασκεδάζεις με ρωμαιους και όχι τουριστες.
ε πες και κανένα μέρος εκεί όμως, έτσι γενικά τι να βρει..
δηλαδή περισσοτεροι ψηφιζουν termini?
ναι. εννοείται με τις 2 αναφερόμενες προυοποθέσεις: οικονομικά-κέντρο.
και από το ciampino με τι έρχεσε ποιο γρήγορα εκτός από ταξί?
με ελικόπτερο.
ξέχασέ το. ταξί το πιο γρήγορο. αλλιώς λεωφορείο και υπομονή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.655
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom