Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
52
Likes
9
Φευγω 23-9 για Ρωμη.Διαβασα οσα υπαρχουν στο φορουμ και κρατησα σημειωσεις Χρειαζομαι ομως εναν ταξιδιωτικο οδηγο στα ελληνικα .Εχετε καποιον να προτεινετε?ευχαριστω
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Καλησπέρα.
Αναζητώ 1 διαμέρισμα στη Ρώμη και ψάχνοντας στα διάφορα χρήσιμα links που κατά καιρούς δίνετε, βρήκα πολλά όμορφα.
Το θέμα μου είναι ποια περιοχή να προτιμήσω ούτως ώστε να μετακινούμαστε ως επί το πλείστον με τα πόδια. Ξέρω ότι το θέμα έχει ξανατεθεί, απλά λίγο-πολύ τελικά έχουν προταθεί σχεδόν όλα τα μέρη και δεν έβγαλα άκρη.. Τα πιο κεντρικά είναι η περιοχή Spagna, Navona από ό,τι κατάλαβα..Εφόσον επιζητούμε μετακίνηση με τα πόδια, τί από τα παρακάτω να αποκλείσω? Piazza Venezia, Campo dei Fiori, Vaticano,Termini(διάβασα ότι η εν λόγω περιοχή έχει άριστη συγκοινωνιακή σύνδεση, αλλά επαναλαμβάνω ότι θα προτιμούσαμε το περπάτημα, για να γνωρίσουμε καλύτερα την πόλη), Piazza Republica, San Giovanni.
Tέλος, έχω μπλεχτεί λίγο με τις χρεώσεις (ειδικός φόρος κ.λ.π). Για παράδειγμα, στο παρακάτω διαμέρισμα, τί θα πληρώσω για 1 βράδυ ας πούμε? 1.136 ευρώ? Η είναι κι άλλα? Della Genga Palace B Apartment

Αν μπορείτε, βοηθείστε παρακαλώ..Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!
 

andros1969

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παντως εγω επειδη το εβλεπα ψιλοκοτετσι αυτο που ειχα κλεισει(Booking.com: Hotel Virginia, Ρώμη, Ιταλία - 486 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! ακυρωσα και εκλεισα αυτο εδω σε πολυ καλη τιμη(Booking.com: Hotel Aniene, Ρώμη, Ιταλία - 124 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! 490 για 7 νυχτες με πρωινο....Πως σας φαινεται σαν προταση?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Παντως εγω επειδη το εβλεπα ψιλοκοτετσι αυτο που ειχα κλεισει(Booking.com: Hotel Virginia, Ρώμη, Ιταλία - 486 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! ακυρωσα και εκλεισα αυτο εδω σε πολυ καλη τιμη(Booking.com: Hotel Aniene, Ρώμη, Ιταλία - 124 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! 490 για 7 νυχτες με πρωινο....Πως σας φαινεται σαν προταση?
15 λεπτα με λεωφορειο απο τερμινι?δεν μου φαινεται καλο location..
αλλα μην σε απογοητευσω κι ολας τωρα που το εκλεισες!
ας μιλησουν οι πιο ειδικοι!
 

andros1969

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
15 λεπτα με λεωφορειο απο τερμινι?δεν μου φαινεται καλο location..
αλλα μην σε απογοητευσω κι ολας τωρα που το εκλεισες!
ας μιλησουν οι πιο ειδικοι!
Οντως δεν ειναι καλο το location αλλα τα αλλα στο κεντρο ειναι ελαφρως αλμυρα,εκτος απο το κοτετσι που ειχα κλεισει..!!εχω δωρεαν ακυρωση εως τις 17/09 και ειμαι με τα ματια ανοιχτα στα flash deals του booking.com μηπως και μας κατσει το λαχειο!! Βεβαια εμαθα τουλαχιστον οτι ειναι high season η εποχη στην ιταλια τωρα...οποτε την επομενη φορα νοεμβρη με μαρτη και ολα καλυτερα.!!
 

andros1969

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
15 λεπτα με λεωφορειο απο τερμινι?δεν μου φαινεται καλο location..
αλλα μην σε απογοητευσω κι ολας τωρα που το εκλεισες!
ας μιλησουν οι πιο ειδικοι!
Και βασικα το εκλεισα με το εξης συλογισμο...απαντησα στην ερωτηση αν ηταν να μεινω στην αθηνα για μια βδομαδα,ποιο ξενοδοχειο θα διαλεγα?? το βιεννα στην ομονοια(2 αστερια ψιλοαχουρι αλλα αρκετα κοντα στα αξιοθεατα σε σχετικα καλη τιμη) η το coral στο παλαιο φαληρο(4αστερο ποιοτικο ξενοδοχειο σε ακομα καλυτερη τιμη απο το βιεννα αλλα με καποια αποσταση απο το κεντρο)??..!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
υπαρχουν μπολικες ιστοριες για ρωμη!
κανε μια αναζητηση!

καλως ηρθες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom