Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
παιδια ξέρει μήπως κανείς τι σημαίνει στο www.romapass.it οτι το roma pass δεν είναι διαθέσιμο?????????Για αγορά απο την ιστοσελίδα εννοεί ή γενικά??
thx
 
Μηνύματα
52
Likes
9
Ιταλοφιλοι παρακαλω μια διευκρινηση, η τηλεφωνικη επικοινωνια στη Ρωμη εκτος των κινητων πως γινεται ?Υπαρχουν καρτοτηλεφωνα με τηλεκαρτες?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ιταλοφιλοι παρακαλω μια διευκρινηση, η τηλεφωνικη επικοινωνια στη Ρωμη εκτος των κινητων πως γινεται ?Υπαρχουν καρτοτηλεφωνα με τηλεκαρτες?
υπάρχουν όσα κι εδώ. δηλ αραιά κ που, σε σταθμούς αεροδρόμιο κλπ. πάρε ιταλική sim.
 
Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα σας...εχω προγραμματισει 13 οκτωβρη το πρωτο ταξιδι μας στην ρωμη για 3 μολις μερες (αδεια τελος)...καταφερα να βρω δωματιο στο cenci που εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ειναι κεντρο που το ηθελα...με αφετηρια αυτο το καταλυμα χρειαζεται να παρω την roma pass? η βγαινει και με τα ποδια?θα κλεισω για βατικανο και τα γυρω και villa borghese...κολλοσεο δεν ξερω αν προλαβαινω...θα ηθελα τα φωτα σας ιταλοφιλοι...ευχαριστω
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παιδια ξέρει μήπως κανείς τι σημαίνει στο www.romapass.it οτι το roma pass δεν είναι διαθέσιμο?????????Για αγορά απο την ιστοσελίδα εννοεί ή γενικά??
thx
τελικά ναι, για αγορά από την ιστοσελίδα εννοεί. σύντομα θα ξαναγίνει διαθέσιμμη και από το σαιτ μολις επιλυθουν καποια προβληματα που αντιμετώπισε. ως τότε διατίθεται κανονικά από τα υπόλοιπα κανάλια πωλήσεων.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Σε κάθε περίπτωση αν δείξεις το πάσο, ακόμη και το ελληνικό, δε θα έχεις πρόβλημα, προσωπικά ποτέ δεν είχα. Αν θέλεις να είσαι 100% σίγουρος όμως καλύτερα να βγάλεις την ISIC.
Με το πασο σου ειχες παει και στο Βατικανο; Εκει ζητανε την ISIC, δε την εχω και δε σκοπευω να τη βγαλω. Θελω να κλεισω εισητηρια μεσω ιντερνετ και να κλεισω μειωμενο αλλα οταν θα παω εκει θα'χω το ελληνικο πασο; Λετε να'χω προβλημα;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Με το πασο σου ειχες παει και στο Βατικανο; Εκει ζητανε την ISIC, δε την εχω και δε σκοπευω να τη βγαλω. Θελω να κλεισω εισητηρια μεσω ιντερνετ και να κλεισω μειωμενο αλλα οταν θα παω εκει θα'χω το ελληνικο πασο; Λετε να'χω προβλημα;
Έχω πάει 2 φορές με το ελληνικό πάσο, τη μία φορά έβγαλα επι τόπου την άλλη το είχα κλείσει από το ίντερνετ. Καμμία από τις 2 φορές δε δημιουργηθήκε κάποιο πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.026
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom