Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ILEKTRA8

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σας!!!!Σε μία εβδομάδα ταξιδεύω για Ρώμη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό.Είμαι φοιτήτρια και θα ήθελα να ρωτήσω αν το καινούριο πάσο αναγνωρίζεται,να βγάλω μειωμένο εισιτήριο??
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Είναι παραπληροφόρηση.
Μπορεί να δεις μερικούς άστεγους τηη νύχτα ή κάποιους αλλοδαπούς αλλά δεν υπάρχουν κίνδυνοι. Άλλωστε οι αποστάσεις είναι μικρές και υπάρχει κίνηση όλη την ημέρα εκτός ενδεχομένως από τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ευχαριστώ fenia42,τελικά έκλεισα στο hotel lussemburgo με 120 ευρώ για 3 νύχτες με πρωινό,είναι ένα πολύ απλό ξενοδοχείο με καλές κριτικές και απέχει κάνα 20λεπτο με τα πόδiα απ το Termini.Νομίζω οτι είναι ότι πρέπει για αυτό που θέλω,έναν ύπνο και ένα μπάνιο δηλαδή..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλησπέρα σας!!!!Σε μία εβδομάδα ταξιδεύω για Ρώμη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό.Είμαι φοιτήτρια και θα ήθελα να ρωτήσω αν το καινούριο πάσο αναγνωρίζεται,να βγάλω μειωμένο εισιτήριο??
Να βγαλεις.
 

ILEKTRA8

Member
Μηνύματα
5
Likes
0

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Ενημερωτικά. Εγώ που πήγα Βατικανό την περασμενη Παρασκευή, δε συνάντησα καμία ουρά ούτε στα μουσεία ούτε στον ¨Αγιο Πέτρο! Μπήκαμε αμέσως! Μην ξεχνάτε, δεν είναι ο Νοέμβρης φουλ σεζόν...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ενημερωτικά. Εγώ που πήγα Βατικανό την περασμενη Παρασκευή, δε συνάντησα καμία ουρά ούτε στα μουσεία ούτε στον ¨Αγιο Πέτρο! Μπήκαμε αμέσως! Μην ξεχνάτε, δεν είναι ο Νοέμβρης φουλ σεζόν...
Νομίζω εξαρτάται και από την ώρα. Αρχές Νοεμβρίου πρωινές/μεσημεριανές ώρες βλέπαμε τεράστιες ουρές, αλλά μια ώρα πριν το κλείσιμο ήταν άδειο (μιλάω πάντα για τον Άγιο Πέτρο, ο οποίος κλείνει απόγευμα). Τα μουσεία του Βατικανού κλείνουν μεσημέρι επομένως το ίδιο τρικ δεν πιστεύω να πιάσει.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ενημερωτικά. Εγώ που πήγα Βατικανό την περασμενη Παρασκευή, δε συνάντησα καμία ουρά ούτε στα μουσεία ούτε στον ¨Αγιο Πέτρο! Μπήκαμε αμέσως! Μην ξεχνάτε, δεν είναι ο Νοέμβρης φουλ σεζόν...
Μην σχολιαζεις την εξαιρεση και την πατησει κανενας. Ο κανονας για τα μουσεια του Βατικανου ειναι ατελειωτη ουρα.
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Μπορεί και να ημαστε εξαιρεση, λετε; Μουσεία μπηκαμε ώρα 11 μισή και ¨Αγιο Πέτρο περίπου 4μιση. Φυσικά και δε θα ήθελα, με τίποτα, να πάρω κανέναν στο λαιμό μου! Απλά, παρέθεσα την εμπειρία μου.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλύτερα πάντως να μην το διακινδυνεύσετε. Μου έχει τύχει να πάω 2 ώρες πριν κλείσουν και να μην έχει καθόλου ουρά, μου έχει τύχει να πάω και στις 11 το πρωί και η ουρά να είναι απλά τεραααααστια, κάνοντας με να χαίρομαι που είχα κλείσει από το διαδίκτυο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.809
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom