Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο θα πας με τις οδηγίες που θα πάρειςαπό το ξενοδοχείο.Για τα εισητήρια δεν ξέρω.Η ουρά είναι πολύ μεγάλη ειδικά αυτές τις μέρες.Επίσης ουρά θα συναντησεις δίπλα απ το Β ατικανό στη Cappella Sistina που αξιζει περισσότερο να πας. Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν πας με γκρουπ να τα δεις ολα χωρίς αγχος?Εγω πήγα σ ολα τα αξιοθέατα με το ταξιδιωτικό γραφείο grefis Φλωρεντία ,Βενετία ,Σιέννα ,Ρ ώμη . Το νερό είναι ακριβό.4 Ε το μπουκαλάκι.Σου εύχομαι πάντως καλό ταξίδι και καλές γιορτές!
Φίλε μου χίλια συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά η απάντησή σου είναι ότι πρέπει να ακυρώσει την εκδρομή και να κλείσει με ταξιδιωτικό;
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο θα πας με τις οδηγίες που θα πάρειςαπό το ξενοδοχείο.Για τα εισητήρια δεν ξέρω.Η ουρά είναι πολύ μεγάλη ειδικά αυτές τις μέρες.Επίσης ουρά θα συναντησεις δίπλα απ το Β ατικανό στη Cappella Sistina που αξιζει περισσότερο να πας. Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν πας με γκρουπ να τα δεις ολα χωρίς αγχος?Εγω πήγα σ ολα τα αξιοθέατα με το ταξιδιωτικό γραφείο grefis Φλωρεντία ,Βενετία ,Σιέννα ,Ρ ώμη . Το νερό είναι ακριβό.4 Ε το μπουκαλάκι.Σου εύχομαι πάντως καλό ταξίδι και καλές γιορτές!
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το νόημα της απάντησης!Κάτι σε διαφήμιση του ταξιδιωτικού μου κάνει γιατί το είδα και σε άλλο ποστ από την ίδια.
Αν θέλαμε να πάμε με ταξιδιωτικό ξέραμε που να απευθυνθούμε αλλά μας αρέσει το άγχος :D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.425
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το νερό είναι ακριβό.4 Ε το μπουκαλάκι.Σου εύχομαι πάντως καλό ταξίδι και καλές γιορτές!
Τέτοια τιμή δε βρήκα σε όλη την Ευρώπη. Το ταξιδιωτικό σου σε έστειλε να το παίρνεις από εκεί;
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
πφφφφ

το ακριβότερο νερό που πήρα στην Ρώμη ήταν 2.5 ευρώ....μπροστά στο colosseo και την ώρα της αναγκης.....
 

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!Αλλα μου δημιουργηθηκε κι αλλη απορια απο μια απαντηση η capella sistina δεν ειναι μεσα στο Βατικανο;Που διπλα εννοεις;;Θα πληρωσω αλλη τιμη γιαυτο;Μαλλον τα εχω μπλεξει λιγο!Παντως λεω να τα κλεισω απο το ιντερετ κ ας ειναι 4 ευρω παραπανω...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Η capella sistina ασφαλώς και είναι μέσα στα μουσεία,στον ίδιο χώρο δηλ.στο Βατικανό,εκεί μέσα χάνεσαι....πας πας και προς το τέλος είναι η capella sistina.
Eπομένως εννοείται ότι δεν θέλει χωριστό εισιτήριο,πληρώνεις αυτό που πληρώνεις για την είσοδο στο Βατικανό,όσο για τον Αγ.Πέτρο δε χρεώνεσαι για την είσοδο στο ναό εκτός αν θέλεις ν ανέβεις επάνω στον τρούλο για εκεί αν θυμάμαι καλά υπάρχει χωριστή είσοδος και εννοείται αντίτιμο.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
όσο για τον Αγ.Πέτρο δε χρεώνεσαι για την είσοδο στο ναό εκτός αν θέλεις ν ανέβεις επάνω στον τρούλο για εκεί αν θυμάμαι καλά υπάρχει χωριστή είσοδος και εννοείται αντίτιμο.
Θυμαστε χρεωση γι'αυτο;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!Αλλα μου δημιουργηθηκε κι αλλη απορια απο μια απαντηση η capella sistina δεν ειναι μεσα στο Βατικανο;Που διπλα εννοεις;;Θα πληρωσω αλλη τιμη γιαυτο;Μαλλον τα εχω μπλεξει λιγο!Παντως λεω να τα κλεισω απο το ιντερετ κ ας ειναι 4 ευρω παραπανω...
Δικιο εχεις που μπερδευτηκες ...εδω πηγα να μπερδευτω εγω που εχω παει κιολας .Με τον τροπο που διατυπωθηκε ηταν λιγο παραπλανητικο.
Ναι η Καπελα Σιστινα ειναι μεσα στο Βατικανο.
 

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
Εχει παει κανεις στο μουσειο ζυμαρικων;;Αξιζει;Σας αρεσε εσας;Θυμαστε ποσο κανει η εισοδος;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Εχει παει κανεις στο μουσειο ζυμαρικων;;
2. Αξιζει;
3.Σας αρεσε εσας;
4.Θυμαστε ποσο κανει η εισοδος;
1. ναι
2. ναι
3. ναι
4. 10 Ε. (είναι κλειστό για ανακαίνιση τους επόμενους μήνες)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom