Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.ειναι καλη η περιοχη;
2.πως θα παμε εκει απο το αεροδρομιο;
3.τι αξιζει να δουμε βραδυ;
4.ισxυει οτι την κυριακη ειναι δωρεαν η εισοδος στο μουσειο του Βτικανου;
5.την τευλευταια κυριακη του μηνα ειναι δωρεαν η εισοδος σε ολα τα μουσεια;
6.roma pass που θα βγαλω μεσω ιντερνετ η στο αεροδρομιο;
1. μια χαρά.
2. τραίνο-λεωφορείο ως Τερμινι κ μετά πόδια-λεωφορείο
3. μπαρ-κλαμπς
4. όχι. μόνο το πρωί της τελευταίας Κυριακής του μήνα.
5. όχι. πλην 4.
6. ιντερνετ.
 

vavatraxaki

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
1. μια χαρά.
2. τραίνο-λεωφορείο ως Τερμινι κ μετά πόδια-λεωφορείο
3. μπαρ-κλαμπς
4. όχι. μόνο το πρωί της τελευταίας Κυριακής του μήνα.
5. όχι. πλην 4.
6. ιντερνετ.
samion εισαι εγγυηση παει και τελειωσε!!!
διαβαζω τα ποστ σου και εισαι ο ανθρωπος μας για Ιταλια :clap::clap::clap::clap:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala




Στην σελίδα του roma pass βρηκα το παρακάτω!

Please note:

  • Form April 14 to April 22, the XVI Edition of the Week of Culture will take place. Almost all museums and archaeological sites will be open to the public free of charge.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
με προβληματισες για το ξενοδοχειο γιατι ολα τα σχολια γραφουν οτι ειναι σε πολυ καλη τοποθεσια :roll:
προσγειωνομαστε στο ciampino
roma pass που θα βγαλω μεσω ιντερνετ η στο αεροδρομιο;
σ'ευχαριστω για τα λινκ με τις πληροφοριες θα τα διαβασω να παρω μια ιδεα
βασικα επειδη θα ειμαστε παρεα οι υπολοιποι δεν ειναι των μουσειων οποτε θα παμε σε καποια βασικα πχ μουσεια βατικανου
Εχετε πολυ λιγες μερες για να πατε και σε αλλα μουσεια. Του Βατικανου κανει για πολλα. ;)
Roma pass βγαλε απ'το ιντερνετ, για να το λεει ο Samion κατι ξερει. Εγω ειχα βγαλει απ'το αεροδρομιο με 30 ευρω χωρις προβλημα.
Αμα το λενε τα σχολια καλο θα'ναι, απλα μου φανηκε μακρυα απ'τα μερη πηγα και που ηταν τα βασικοτερα. Αν και σου ειπα μη προβληματιζεσαι, οι αποστασεις στη Ρωμη ειναι μικρες και τα λεωφορεια βολευουν πολυ, μη φανταστεις οτι θα'σαι συνεχεια στο μετρο.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Απ'εξω περασα και μου φανηκε τοοσο αδιαφορο! Αν δεν ειχε το ονομα ουτε καν θα το προσεχα.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κι εγώ απορώ με τις τιμές που χρεώνει, και με τους οδηγούς που το γράφουν σαν must της Ρώμης. Ήλθον, είδον και απήλθον.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχετε πολυ λιγες μερες για να πατε και σε αλλα μουσεια. Του Βατικανου κανει για πολλα. ;)
Roma pass βγαλε απ'το ιντερνετ, για να το λεει ο Samion κατι ξερει. Εγω ειχα βγαλει απ'το αεροδρομιο με 30 ευρω χωρις προβλημα.
Αμα το λενε τα σχολια καλο θα'ναι, απλα μου φανηκε μακρυα απ'τα μερη πηγα και που ηταν τα βασικοτερα. Αν και σου ειπα μη προβληματιζεσαι, οι αποστασεις στη Ρωμη ειναι μικρες και τα λεωφορεια βολευουν πολυ, μη φανταστεις οτι θα'σαι συνεχεια στο μετρο.
Σωστα. Αποστασεις μικρες.<1 χιλ απο piazza di Spagna ειναι. Και διπλα στο piccolo Abruzzo..χμμμμ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κι εγώ απορώ με τις τιμές που χρεώνει, και με τους οδηγούς που το γράφουν σαν must της Ρώμης. Ήλθον, είδον και απήλθον.
Αν διαβαζες φορουμ δεν θα απορουσες.δεν το εχει προτεινει κανεις. Τουλαχιστον αυτοι που εχουν παει > 1 φορα. Μπειτε μεσα βγειτε,οπως εκανες,κ πιειτε τον καφε σας στις προτασεις μελων του φορουμ που ειναι real people.
Η τιμη του καφε ειναι σαν τα ειδη διατιμησης. 80 λεπτα εσπρεσσο,1 Ε καπουτσινο στο μπαρ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom