Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα προφανως και δεν θα εγραφα εδω.Απλα ηταν να παμε 5 ατομα και οι 2 ακυρωσαν τελευταια στιγμη.Η κοπελα δε θελει να δωσει παραπανω για μονοκλινο,οποτε ψαχνω γι'αυτο που εγραψα.Αν δε βρω κατι θα παρουμε τρικλινο προφανως.Το ιδανικο θα ηταν να βρω κατι τετοιο.Οποτε οποιος ξερει κατι ας μου πει,αλλιως τα επιπλεον σχολια μου ειναι περιττα.Ευχαριστω
ρε παιδια θα με τρελανετε!!!επαναλαμβανω:5 ατομα θα πηγαιναμε,οι 2 ακυρωσαν και αυτη δεν το συζητησε καν να μην ερθει γιατι θα ηταν συνεχεια με ενα ζευγαρι. γι'αυτο ψαχνω μπας και βρω κατι τετοιο αφου επαναλαμβανω το μονοκλινο δεν ειναι λυση. κατανοητο??????
εχω 2 μερες που ψαχνω στο booking.com ρε φιλε.εστειλα εδω για βοηθεια γιατι μπορει καποιος να ξερει κατι παραπανω.δηλαδη πρεπει να πηγαινω στην ουγκαντα για να στειλω???
sorry κιολας αλλα απαντηση πηρα μονο απο manelaki και marquis.οι υπολοιποι μονο σχολιαζετε.ευχαριστω και καλο βραδυ!
Με τόση ευγένεια κι εγώ σοκάρομαι που δε σου απάντησε αμέσως όλο το φόρουμ!
Κοίταξε να δεις, με αυτό το ύφος και αυτές τις εκφράσεις, πας σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο, δίνεις 20 ευρώ και σου βρίσκουν αυτοί ό,τι θέλεις.
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Δυο ερωτησούλες προς τους εμπειρους :
Υπάρχει κάποιος τρόπος να γλιτώσουμε την ουρά στο Βατικανό γιατί βλέπω ότι η Roma Pass δεν το περιλαμβάνει?
Δεύτερον στις 19-2 που θα είμαι Ρώμη έχει ματσάκι Ρομα-Παρμα.
Δεν μπορώ να βρώ όμως τρόπο να κλείσω εισητήριο και δεν θα θελα να το χάσω αφού θα είμαι εκεί.
Αν ψάξω οταν πάω θα βρώ?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Δυο ερωτησούλες προς τους εμπειρους :
Υπάρχει κάποιος τρόπος να γλιτώσουμε την ουρά στο Βατικανό γιατί βλέπω ότι η Roma Pass δεν το περιλαμβάνει?
Δεύτερον στις 19-2 που θα είμαι Ρώμη έχει ματσάκι Ρομα-Παρμα.
Δεν μπορώ να βρώ όμως τρόπο να κλείσω εισητήριο και δεν θα θελα να το χάσω αφού θα είμαι εκεί.
Αν ψάξω οταν πάω θα βρώ?
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...A%E1%ED%FC-%EA%F4%EB.html?highlight=Roma+Pass

AS ROMA


επειδή κι εγώ προγραμματίζω ένα ταξιδάκι στη Ρώμη μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς είναι το roma pass??
Roma Pass
 

georges

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
δωσε μας ημερομηνιες ποτε πας και ποσο θες να ξοδεψεις για ξενοδοχειο...μαλλον 17-21 πας..οκ τωρα το ειδα και μπατζετ γυρω στα 300,οκ

1.Booking.com: Hotel Relais Dei Papi, Ρώμη, Ιταλία - 29 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

καλυτερη τοποθεσια,πολυ καλυτερη βαθμολογια

2.Booking.com: ξενοδοχείο Bed And Breakfast El Dorado, Ρώμη, Ιταλία - 59 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

στην ιδια τοποθεσια πιο φτηνο
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
τελικα αλλαξαμε τα εισιτηρια για 2 μερες παραπανω,οποτε ψαχνω λιγο πιο οικονομικο ξενοδοχειο,πραγμα δυσκολο για τη ρωμη.το πολυ 400 ευρω για 5 βραδια.εχετε υποψιν σας κατι,να ειναι σε περιοχη κοντα με μετρο κ να εχει το βραδυ να φας να πιεις κατι!σας ευχαριστω!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Mη κολλατε στο μετρο. Δεν ειναι τοσο βολικο οσο ακουγεται. Τα λεωφορεια ειναι πολυ εξυπηρετικα.
Koιτα εδω για ξενοδοχεια κοντα στη Fontana di trevi:Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Εδω για Navona:Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Υπαρχουν και φθηνοτερα αλλα εχω επιλεξει ευρος τιμες 50-100 ευρω, ημερομηνιες τυχαιες για φεβρουαριο και τη τοποθεσια μπορεις να την αλλαξεις στο πλαι αριστε.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
Mη κολλατε στο μετρο. Δεν ειναι τοσο βολικο οσο ακουγεται. Τα λεωφορεια ειναι πολυ εξυπηρετικα.
Koιτα εδω για ξενοδοχεια κοντα στη Fontana di trevi:Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Εδω για Navona:Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Υπαρχουν και φθηνοτερα αλλα εχω επιλεξει ευρος τιμες 50-100 ευρω, ημερομηνιες τυχαιες για φεβρουαριο και τη τοποθεσια μπορεις να την αλλαξεις στο πλαι αριστε.
ευχαριστω απλα λογω εγκυμοσυνης νομιζω οτι δεν θα μπορω να περπαταω κ παρα πολυ!!!τα λεωφορεια μεχρι τι ωρα κυκλοφορουνε?υπαρχει καποια καρτα για μεσα μεταφορας?
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Οπως
ευχαριστω απλα λογω εγκυμοσυνης νομιζω οτι δεν θα μπορω να περπαταω κ παρα πολυ!!!τα λεωφορεια μεχρι τι ωρα κυκλοφορουνε?υπαρχει καποια καρτα για μεσα μεταφορας?
Α δεν το ηξερα. Τοτε θα ελεγα να κοιταξεις για τερμινι απ'οπου περνανε παρα πολλα λεωφορεια κι εχει και τις δυο γραμμες μετρο. Αλλα ψαξε κι αλλο στα κεντρικα σημεια, μπορει κατι να βρεις.
Τα λεωφορεια νομιζω μεχρι τις 12 περιπου αλλα υπαρχουν και καποια νυχτερινα, ο Samion θα ξερει καλυτε, κανε λιγο υπομονη μηπως το δει και σου απαντησει.
Ναι υπαρχει η roma pass που κοστιζει 30 ευρω κι εχει απεριοριστες διαδρομες με μμμ για 3 μερες, τα 2 πρωτα μουσεια (απ'τη λιστα που εχει) δωρεαν και απο'κει και περα τα υπολοιπα μουσεια με εκπτωση. Δες εδω:Roma Pass
Εκτος ομως απ'αυτο υπαρχει και η τριημερη καρτα για μμμ που αν θυμαμαι καλα κοστιζει 11 ευρω. Η ενδομαδιαια κοστιζει 16 ευρω, η καρτα 1 μερας 4 ευρω και το απλο εισητηριο 1 ευρω και το απλο ισχυει για μια διαδρομη μετρο ή 75 λεπτα με λεωφορεια. Οπως καταλαβαινεις συμφερουν πολυ οι καρτες για τα ΜΜΜ.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
Οπως

Α δεν το ηξερα. Τοτε θα ελεγα να κοιταξεις για τερμινι απ'οπου περνανε παρα πολλα λεωφορεια κι εχει και τις δυο γραμμες μετρο. Αλλα ψαξε κι αλλο στα κεντρικα σημεια, μπορει κατι να βρεις.
Τα λεωφορεια νομιζω μεχρι τις 12 περιπου αλλα υπαρχουν και καποια νυχτερινα, ο Samion θα ξερει καλυτε, κανε λιγο υπομονη μηπως το δει και σου απαντησει.
Ναι υπαρχει η roma pass που κοστιζει 30 ευρω κι εχει απεριοριστες διαδρομες με μμμ για 3 μερες, τα 2 πρωτα μουσεια (απ'τη λιστα που εχει) δωρεαν και απο'κει και περα τα υπολοιπα μουσεια με εκπτωση. Δες εδω:Roma Pass
Εκτος ομως απ'αυτο υπαρχει και η τριημερη καρτα για μμμ που αν θυμαμαι καλα κοστιζει 11 ευρω. Η ενδομαδιαια κοστιζει 16 ευρω, η καρτα 1 μερας 4 ευρω και το απλο εισητηριο 1 ευρω και το απλο ισχυει για μια διαδρομη μετρο ή 75 λεπτα με λεωφορεια. Οπως καταλαβαινεις συμφερουν πολυ οι καρτες για τα ΜΜΜ.
καταρχην ευχαριστω πολυ!ειδα το ranieri hotel k to hotel del corso,πως σου φαινονται σαν περιοχες?βασικα μενδιαφερει το βραδυ να μπορουμε να βγουμε για ενα φαγητο εκει στη γειτονια του ξενοδοχειου χωρις να παιρνω μμμ!!!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom