Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δηλαδή να
Μη το επιχειρησω; Πόση ώρα είναι απο σκαλιά;

Το σκέφτομαι εκει γτ είναι ολοκαίνουργιο και κοντά στην τιμή που θέλω. Ενώ όλα στο κέντρο είναι παμπαλαια. Τι λες;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δηλαδή να
Μη το επιχειρησω; Πόση ώρα είναι απο σκαλιά;

Το σκέφτομαι εκει γτ είναι ολοκαίνουργιο και κοντά στην τιμή που θέλω. Ενώ όλα στο κέντρο είναι παμπαλαια. Τι λες;
Γύρω στα 20 λεπτά θα έλεγα, απλά δε ξέρω πόσο βολικό θα σας είναι αυτό δεδομένου ότι πάτε για 3 διανυκτερεύσεις μόνο. Το ξενοδοχείο σαν ξενοδοχείο είναι πολύ καλό.
 

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μια χαρα είναι τα σχόλια. Στο 8.2 περίπου. Η απόσταση με ενδιαφέρει. Γι αυτο και ρώτησα. ΕΣΥ τι πιστεύεις;
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
οπως σου ειπαν ολοι στα ισπανικα σκαλια ειναι καταπληκτικο σημειο για να μεινεις...γιατι κολλας τοσο στο οτι ειναι δωματια? δικο του μπανιο εχει το καθε δωματιο,καθημερινη καθαριοτητα εχει καθως και πρωινο... κριτικες αριστες και στο booking και στο tripadvisor...τι αλλο θες? σε πειραζει αν δεν εχει lobby?την τιμη την βρισκω λιγο τσουχτερη αλλα εφοσον πας σε υψηλη περιοδο και απο οτι καταλαβα καπου τοσο θα διαθεσεις οπου και να μεινεις ,μην αγχωνεσαι...αυτο που κοιτας τωρα ειναι μακριουτσικα....θα σε τρωει ο ποδαροδρομος και εχεις ουτως η αλλως να περπατησεις πολυυυυ στη ρωμη...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Μια χαρα είναι τα σχόλια. Στο 8.2 περίπου. Η απόσταση με ενδιαφέρει. Γι αυτο και ρώτησα. ΕΣΥ τι πιστεύεις;
πιστευω οτι αν δεν σου πουμε αυτο που θες να ακουσεις δεν θα σταματησεις:D
 

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχεις δίκιο. Οπότε με βάζεις πάλι σε σκέψεις εκει που είχα καταλήξει. Άντε πάλι απο την αρχή. Για δωμάτια είδα τα irooms
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω ως δώρο απο την Ρώμη γυαλιά ηλίου ξέρετε κάποιο μαγαζί και αν εκεί οι δικοί τους σχεδιαστές είναι πιο φθηνοί απο εδώ?
 

alexiou92

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ 14/04/2012
Πάω Ρώμη στις 14/04 - 19/04 με ryanair από Θεσσαλονίκη!
Ξενοδοχείο, επειδή ήθελα κάτι κεντρικό και και όσο πιο οικονομικό γίνεται (είναι και high season τότε), με βασική προϋπόθεση να είναι καθαρό, έκλεισα σε αυτό εδώ με 130? τη βραδιά το τρίκλινο. Συνεχίζω να ψάχνω φυσικά, μήπως πετύχω κάτι καλύτερο, αλλά κι αυτό καλό μου φαίνεται απ' τα σχόλια που διάβασα σε διάφορες σελίδες.

Τώρα βρίσκομαι στη φάση της οργάνωσης τις παραμονής στη Ρώμη και των επισκέψεων στα διάφορα αξιοθέατα!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Παιδιά επειδή σκέφτομαι να πάρω ως δώρο απο την Ρώμη γυαλιά ηλίου ξέρετε κάποιο μαγαζί και αν εκεί οι δικοί τους σχεδιαστές είναι πιο φθηνοί απο εδώ?
Kατι αναφερεται σ'αυτα που σου εδωσαν πριν.


Πάω Ρώμη στις 14/04 - 19/04 με ryanair από Θεσσαλονίκη!
Ξενοδοχείο, επειδή ήθελα κάτι κεντρικό και και όσο πιο οικονομικό γίνεται (είναι και high season τότε), με βασική προϋπόθεση να είναι καθαρό, έκλεισα σε αυτό εδώ με 130? τη βραδιά το τρίκλινο. Συνεχίζω να ψάχνω φυσικά, μήπως πετύχω κάτι καλύτερο, αλλά κι αυτό καλό μου φαίνεται απ' τα σχόλια που διάβασα σε διάφορες σελίδες.

Τώρα βρίσκομαι στη φάση της οργάνωσης τις παραμονής στη Ρώμη και των επισκέψεων στα διάφορα αξιοθέατα!
Δυσκολα θα επελεγα να μεινω στο Βατικανο. Προσπαθησε να βρεις κατι πιο κεντρικο. Ειναι ωραιο να πηγαινεις ευκολα απ'το ενα σημειο στο αλλο με τα ποδια ακομα και το βραδυ. Η Ρωμη ειναι ο,τι πρεπει για περπατημα, καλυτερα να μενεις καπου πιο κεντρικα.
 

alexiou92

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ 14/04/2012
Απ' ότι έχω δει, είναι ένα τέταρτο με μισή ώρα / 1-3 km περπάτημα από όλα τα σημαντικά μνημεία/πλατείες κλπ... Τίποτα δηλαδή... Λάθος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom