Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Το Involtino al sugo ειναι φαγητο με ρολακια μοσχαρια σε σάλτσα!!!μιαμ!!...

Sent from my iPad using Travel Stories
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το Involtino al sugo ειναι φαγητο με ρολακια μοσχαρια σε σάλτσα!!!μιαμ!!...

Sent from my iPad using Travel Stories
Νταξει παιδια, το εφαγα στο Felice , το εχω φαει τοσες φορες...ελεος!!
Παει εχω φρικαρει με τις προσφορες , προσπαθω να κλεισω εισητηριο και δε μου καθεται και γινομαι και ρομπα εδω μεσα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
υπαρχει καποιο λινγκ που να αναγραφεις τις τιμες για ολα τα μουσεια , αρχαιολογικους χωρους κτλ ?
Εκει που λεει ''museum'' θα πατησεις τι σε ενδιαφερει,και θα σου βγαζει κατω απο καθε μουσειο,τη σελιδα του και απο εκει θα μπορεις να βρεις τις τιμες.
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
σ ευχαριστω πολυ , πως μπορω να το μεταφρασω στα αγγλικα :roll:
και τελικα samion , με συμφερει να παρω roma pass? αφου το πιο ακριβο ειναι το κολλοσσαιο 12 ? , ε?
 

magdalena

Member
Μηνύματα
15
Likes
25
Νομίζω ότι δεν σε συμφέρει ανάλογα βέβαια και με τα σχέδια σου,τι θες να δεις,πόσο χρόνο διαθέτεις κτλ!Εμείς όσες φορές έχουμε πάει έχουμε αγοράσει την εβδομαδιαία κάρτα μεταφορών,νομίζω την τελευταία φορά κόστιζε 16 ευρώ και μετά στα μουσεία πληρώναμε μειωμένο εισιτήριο λόγω φοιτητικής ιδιότητας!Οπότε δες το πρόγραμμα σου και αποφάσισε τι σε συμφέρει!
 

marouli

Member
Μηνύματα
73
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα στην Αλάσκα
Εμείς τις 5 ημέρες που καθήσαμε ρώμη την ξεσκίσαμε την ρόμα πας. Χρησιμοποιούσαμε συνέχεια το μετρό και τα λεωφορεία και μας φάνηκε σούπερ χρήσιμη. Τη χρησιμοποιήσαμε για να μπουμε δωρεάν στο κολοσσαίο /ρωμαική αγορά (όπου είναι ενιαίο το εισιτήριο και για τα δύο, και plus με τη ρόμα πας ΔΕΝ κάθεσαι στην ουρά!!! μπαίνεις κατευθείαν), και στο castel sant angelo (super). Σίγουρα αξίζει τα λεφτά της. Πρόσεξε όμως τι ώρα θα την ενεργοποιήσεις. Εχει ισχύ απο την ώρα ενεργοποίησης και ανα 24ωρο, όχι απο την ημέρα της αγοράς της. ΔΕΝ ισχύει στο Βατικανό.
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
Εμείς τις 5 ημέρες που καθήσαμε ρώμη την ξεσκίσαμε την ρόμα πας. Χρησιμοποιούσαμε συνέχεια το μετρό και τα λεωφορεία και μας φάνηκε σούπερ χρήσιμη. Τη χρησιμοποιήσαμε για να μπουμε δωρεάν στο κολοσσαίο /ρωμαική αγορά (όπου είναι ενιαίο το εισιτήριο και για τα δύο, και plus με τη ρόμα πας ΔΕΝ κάθεσαι στην ουρά!!! μπαίνεις κατευθείαν), και στο castel sant angelo (super). Σίγουρα αξίζει τα λεφτά της. Πρόσεξε όμως τι ώρα θα την ενεργοποιήσεις. Εχει ισχύ απο την ώρα ενεργοποίησης και ανα 24ωρο, όχι απο την ημέρα της αγοράς της. ΔΕΝ ισχύει στο Βατικανό.
απ οτι βλεπω το
κολοσσαίο /ρωμαική αγορά εχει 12 ευρω και castel sant angelo 5 ευρω αρα μου φαινεται οτι δεν συμφερει... η πρωτη στηλη με τις τιμες ειναι οι κανονικες και η δευτερη με εκπτωση της roma pass?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.728
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom