Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

theodora!

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,,,αύριο κιόλας!!
εγώ έμεινα στο Hotel Elite.
είναι λγότερο απο ένα λεπτο περπάτημα απο την piazza di spagna.
καλύτερα να κοιτάξεις μέσω της δικής του σελίδας στο internet και όχι μέσω booking γτ βγάζει και προσφορές.εμείς είχαμε κλείσει για 3 ατομα σε πάρα μα πάρα πολύ καλή τιμή αλλα απ οτι ξέρω και η τιμή για δίκλινο ήταν γυρω στα 40 ευρώ τη βραδιά με πρωινό.
πάρα πολύ καθαρό,το προσωπικό πολυ καλό,τα δωμάτια πολύ καλά!!ρίξε μια ματιά!!
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
παιδιά έκλεισα σε B&B

παιδιά αφου το έψαξα απο εδώ το έψαξα από εκεί και είπα κι'εγώ για έναν ύπνο να μείνουμε αποφασίσαμε με την γυναίκα μου και κλείσαμε μέσω booking στο vatican bed and breakfast που βρίσκετε δίπλα στο βατικανό από 10/5 2013 εως 14/5/2013 δηλαδή για 4 διανυκτερεύσεις 2 άτομα 380 ευρώ +2 ευρώ το άτομο τη βραδιά .απο κριτικές που είδα είναι μέτριο αλλά ειναι κοντα στα περισσότερα .τώρα δεν ξέρω αν η επιλογή είναι καλή αλλά δεν το αγοράσουμε κιόλας.¨ Όταν πάω θα σας πώ πώς είναι.Για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που αντλώ απο τα ταξίδια σας .
 

theodora!

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,,,αύριο κιόλας!!
Κοίτα , κέντρο δεν είναι αλλά με το μετρό φτάνεις παντού !!!
Να σου πω ακόμη κάτι ...ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πάτε για φαγητό στο εστιατόριο "maxela" στην piazza de la copelle πίσω απο το pantheon !!Yπερτέλειο με καλές τιμές και το καλύτερο τιραμισού ever !!!
Να περάσετε τέλεια !!!
 

sp1r1t

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Παιδιά καλησπέρα , θα πάω σε μερικές βδομάδες στη Ρώμη , θα κλείσω μέσω internet είσοδο στο Βατικανό με οδηγό , απλώς θα ήθελα να ρωτήσω εάν επιλέξω tour με Μουσεία και Καπέλα Σιξτίνα , αλλά χωρίς τη Βασιλική του Αγ. Πέτρου, όταν τελειώσει το tour θα πρέπει να στηθώ σε ουρά για να μπω στην Βασιλική του Αγ. Πέτρου ;;;;

Y.Γ Μήπως γνωρίζει κάποιος αν γίνεται δεκτό το φοιτητικό πάσο για μειωμένο εισιτήριο , ή χρειάζεται κάποιο άλλο ;;;
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Παιδιά καλησπέρα , θα πάω σε μερικές βδομάδες στη Ρώμη , θα κλείσω μέσω internet είσοδο στο Βατικανό με οδηγό , απλώς θα ήθελα να ρωτήσω εάν επιλέξω tour με Μουσεία και Καπέλα Σιξτίνα , αλλά χωρίς τη Βασιλική του Αγ. Πέτρου, όταν τελειώσει το tour θα πρέπει να στηθώ σε ουρά για να μπω στην Βασιλική του Αγ. Πέτρου ;;;;

Y.Γ Μήπως γνωρίζει κάποιος αν γίνεται δεκτό το φοιτητικό πάσο για μειωμένο εισιτήριο , ή χρειάζεται κάποιο άλλο ;;;
Λογικά ναι, θα πρέπει να στηθείς κανονικά στην ουρά. Δικαιούσαι μειωμένο εισιτήριο αν έχεις φοιτητικό πάσο και είσαι μέχρι 26 χρονών,αλλά να θυμάσαι να το έχεις μαζί σου!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ειχα κλεισει μειωμενο εισητηριο απο το ιντερνετ και απλα εδειξα το πασο μου στο ταμειο οταν μπηκαμε χωρις κανενα προβλημα.
 

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Καλημέρα σε όλους, θα κάνω ένα οδικό ταξίδι στην Ιταλία από Μπάρι για Ρώμη. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν γνωρίζετε κάποια σημεία τα οποία πρέπει να τα δω κατά την διαδρομή, αξιοθέατα, τοπία ή ότι άλλο βάζει ο νους σας.
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Αυτή είναι η διαδρομή που σκέφτομαι να ακολουθήσω Route planner - Michelin driving directions and walking route planner. Αν έχετε να προτείνετε κάτι διαφορετικό θέλω να το ακούσω. Ευχαριστώ.
Η διαδρομή σου δεν βγαίνει στο link που έβαλες.
Εγώ έκανα την διαδρομή με μια ενδιάμεση διανυκτέρευση στην Nola κοντά στην Νάπολη. Ήθελα Πομπηία να πάω και να σπάσω την διαδρομή στα 2.
Bari, Italy to Rome, Italy - Google Maps

Στην Nola έμεινα σε ένα καταπληκτικό ξενοδοχείο Booking.com: Hotel Vulcano Buono, Nola, Italy - 130 Guest reviews. Book your hotel now!
όπου έφαγα το καλύτερο πρωινό που έχω φάει σε ξενοδοχείο (59 Ευρώ για μια βραδια)
 

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά επειδή δεν έχουμε αρκετές ημέρες στην διαθεσή μας και ο στόχος είναι η Ρώμη, δεν θέλουμε να βάλουμε διανυκτέρευση κάπου αλλού. Να φαντασείς φθάνουμε στο Μπάρι στις 7.00 το πρωί και έχουμε όλη την ημέρα μέχρι να νυχτώσει να φθάσουμε στην Ρώμη, το θέμα είναι ποιές επιλογές έχουμε κατά την διάρκεια της διαδρομής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom