Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτο ωραιο φαινεται. Αν ξεφευγει λιγο απο το budget ειναι αρκετα κοντα και μαλλον η καλυτερη επιλογη που εχουν.

Τέτοια ώρα , τέτοια λόγια φίλε jimp ...
Ωστόσο ρίξε μια ματιά σε αυτό ( χωρίς να έχω μείνει )
Hotel Bolivar - Booking.com : Ρώμη, Ιταλία - 536 Σχόλια πελατών . Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Που να σε ζητουσα και κανα ακριβο εσενα...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δικλινο ζητας φιλαρακι ?
Να μας το διευκρινιζεις :bleh::bleh::bleh:
Τα νυχια μας να μυρισουμε?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δικλινο ζητας φιλαρακι ?
Να μας το διευκρινιζεις :bleh::bleh::bleh:
Τα νυχια μας να μυρισουμε?
Ε μυριστε τα μανταμ... Η μυρωδια του μανο κανει κεφαλι και κατεβαζεις ωραιες ιδεες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
απιστευτα κουραστικος ο σταθμος του τερμινι....σκαλες ,ξανα σκαλες(οχι κυλιομενες)διαδρομοι ....δε θελω να ειμαι υπερβολική αλλα νομιζω κανει κανεις κανενα εικοσαλεπτο απο τη στιγμη που μπαινεις μεχρι να φτασεις στην αποβαθρα που περνα το μετρο.....
μαλλον εχεις χασει επεισοδια και το σχολιο αυτο εχει μονο ιστορικη αξια για την 3ετη περιοδο των εργων ανακαινισης που εχει ηδη ληξει.
οι 14 λοιπον προυπαρχουσες κυλιομενες και τα 2 ασανσερ αντικατασταθηκαν απο 18 κ 5 αντιστοιχα συγχρονα που λειτουργουν ηδη εδω και μηνες. τα εγκαινια του εργου προσφατα απο το Δημαρχο.
http://roma.repubblica.it/cronaca/2...lioni_di_spesa_e_tre_anni_di_lavori-56853350/
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
μαλλον εχεις χασει επεισοδια και το σχολιο αυτο εχει μονο ιστορικη αξια για την 3ετη περιοδο των εργων ανακαινισης που εχει ηδη ληξει.
οι 14 λοιπον προυπαρχουσες κυλιομενες και τα 2 ασανσερ αντικατασταθηκαν απο 18 κ 5 αντιστοιχα συγχρονα που λειτουργουν ηδη εδω και μηνες. τα εγκαινια του εργου προσφατα απο το Δημαρχο.
Metro Termini, finita la ristrutturazione inaugurata la nuova galleria di uscita  - Roma - Repubblica.it
grazie για την πληροφορηση....παντως εγω κυλιομενες δε θυμαμαι πουθενα στο μετρο του τερμινι...σκαλια και παλι σκαλια θυμαμαι που μου βγηκε η ψυχη να τα ανεβοκατεβω με τα μπαγκαζια φορτωμενη...και παρα την λατρεια που τρεφω για την πολη,τη αληθεια ειναι οτι το μετρο το χρησιμοποιω μονο και εαν ειναι απαραιτητο.....οσο και να αγαπαμε την πολη ,ε ,μην εκθειαζουμε και το μετρο της...τωρα βεβαια με τις αντικαταστασεις που λες ελπιζω να εχουν βελτιωθει λιγακι τα πραγματα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
οι 14 λοιπον προυπαρχουσες κυλιομενες και τα 2 ασανσερ αντικατασταθηκαν απο 18 κ 5 αντιστοιχα συγχρονα που λειτουργουν ηδη εδω και μηνες. τα εγκαινια του εργου προσφατα απο το Δημαρχο.
Metro Termini, finita la ristrutturazione inaugurata la nuova galleria di uscita  - Roma - Repubblica.it
Αυτο ειναι που λεμε Κολοσσιαια εργα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
grazie για την πληροφορηση....παντως εγω κυλιομενες δε θυμαμαι πουθενα στο μετρο του τερμινι...σκαλια και παλι σκαλια θυμαμαι που μου βγηκε η ψυχη να τα ανεβοκατεβω με τα μπαγκαζια φορτωμενη...και παρα την λατρεια που τρεφω για την πολη,τη αληθεια ειναι οτι το μετρο το χρησιμοποιω μονο και εαν ειναι απαραιτητο.....οσο και να αγαπαμε την πολη ,ε ,μην εκθειαζουμε και το μετρο της...τωρα βεβαια με τις αντικαταστασεις που λες ελπιζω να εχουν βελτιωθει λιγακι τα πραγματα
θα ηταν αστειο να μην υπήρχαν με 150 εκατ+ επιβατες/ετος, 2ο σταθμό της Ευρωπης σε επιβατική κινηση με το μετρό από κατω..παντα υπήρχαν και δεν σταματησαν ούτε κατα τη διαρκεια της ανακαινισης, ή μαλλον όχι ολες μαζί.
για το μετρό τα εχουμε πει, βολευει αφανταστα σε συγκεκριμενες διαδρομές, πχ για διαμονή Testaccio, Piazza Bologna, San Giovanni είναι ότι καλύτερο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ξερει κανεις κανα 4* (ή κανα πολυ καλο 3*) για 23-26 Μαιου στο κεντρο (οσο πιο κεντρο γινεται) γυρω στα 150-170€ τη βραδια;
Tripakia,εχει λιγα ξενοδοχεια και ειναι και ακριβα.Ριξε μια ματια,σε αυτο..(δεν εχω μεινει)
Best Western Hotel Mondial - Booking.com : Ρώμη, Ιταλία - 1494 Σχόλια πελατών . Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν το αργησεις και αλλο σε βλεπω να την πηγαινεις σε χοστελ τη κοπελα
 

marianna06

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, παρακαλώ για την βοήθεια σας. Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό την περίοδο μεταξύ 24 και 28 Ιουνίου και γράφει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια. Μήπως μπορείτε να μου πείτε 1)γιατί;και 2)αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πολύ.
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Καλησπέρα, παρακαλώ για την βοήθεια σας. Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό την περίοδο μεταξύ 24 και 28 Ιουνίου και γράφει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια. Μήπως μπορείτε να μου πείτε 1)γιατί;και 2)αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πολύ.
Σε άλλες ιστοσελίδες υπάρχουν οι ημερομηνίες που ζητάς (π.χ. tickitaly) αλλά με αρκετά μεγαλύτερο κόστος. Στείλε ένα email στην επίσημη σελίδα του μουσείου ζητὠντας εξηγήσεις και επισημαίνοντας ότι σε άλλες σελίδες δίνονται ως διαθέσιμες οι ημερομηνίες αυτές.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα, παρακαλώ για την βοήθεια σας. Προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό την περίοδο μεταξύ 24 και 28 Ιουνίου και
1. γράφει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια. Μήπως μπορείτε να μου πείτε
2.γιατί;
3.υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;
1. έτσι γράφει? πού το είδες?
2. γιατί κλείνεις μόνο για τις επόμενες 60 ημέρες.

It is possible to purchase up to a maximum of 10 admission tickets for each transaction, from 60 days before the date of the tour until 15 minutes before entering, according to the availability
Biglietteria Online dei Musei Vaticani / Ticket Office Online of the Vatican Museums

3. υπομονή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom