Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

theovas63

Member
Μηνύματα
5
Likes
0

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλημερα παιδια..νεο μελος και θα κανω για πρωτη φορα ταξιδι εξωτερικου στη ρωμη...εκλεισα στο https://www.tripadvisor.com.gr/Hote...-Reviews-Priscilla_Hotel-Rome_Lazio.html...αν καποιος ξερει κατι γιαυτο ας μου πει....και επισης αν ειναι καλη η τοποθεσια για τα αξιοθεατα...ευχαριστω
Για το come il latte που θα ξημεροβραδιαζομουν ειναι τελεια η τοποθεσια. Για τα αλλα "μπαναλ" αξιοθεατα μετρια. Ησυχια βεβαια. Περπατημα κλπ.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για ποιο λόγο αναρωτιέσαι "πού έχω έρθει;"
Γιατι το τερμινι δεν εχει καμια σχεση με το κεντρο της Ρωμης.

Μια χαρά είναι το Termini. Έχω μείνει 4 βράδια και δεν ένιωσα στιγμή κίνδυνο.
Δεν ειπα ποτε ενοιωσα ουτε στιγμη να κινδυνευω απλα σαν περιοχη δεν μ αρεσε

Το
απο το τερμινι οπου θα φθασω , το κολοσσαιο ειναι κοντα ?? εγω θελω να περπατησω σχεδον ολο τον χρονο που θα ειμαι στην πολη .θα χρειαστει να παρω καποιο ΜΜΜ για να παω να δω κατι απο τα πιο γνωστα -ενδιαφεοντα της πολης ??? ευχαριστω για την απαντηση .
Το κολοσαιο ειναι 15 λεπτα με τα ποδια απο το τερμινι δεν χρειαζεσαι μετρο..παντου με τα ποδια πας
 
Last edited by a moderator:

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Στον φίλο/φίλη agg19 βασικά απάντησα που έλεγε ότι δεν έχει ακούσει καλά πράγματα για το Termini.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στον φίλο/φίλη agg19 βασικά απάντησα που έλεγε ότι δεν έχει ακούσει καλά πράγματα για το Termini.
Τα ειπες αριστα. Το Τερμινι ειναι κεντρο Ρωμης, εχω μεινει 104 βραδυα με διαφορους συνδυασμους παρεων και ουδεποτε δεν ειχα το παραμικρο θεμα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρ'ολ'αυτα ειναι μια απο τις πολλες ασχημες περιοχες της Ρωμης αν υποθεσουμε βεβαια πως το κεντρο της πολης ειναι ομορφο.
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Καλησπερα σας !!! Θα επισκεφτω κα γω το Μαρτιο τη Ρωμηηηηη θα παμε ηια 6 μερες επειδη δεν ειναστε και τοσο της οργανωσης εχει καποιος μηπως καποιο πλανο να με οργανωσει λιγακι αααα και φτανουνε δευτερα 9μιση η ωρα και τσεκ ιν στο ξενοδοχειο εχουμε 2 τι μποροτμε να κανουμε αυτες τις ωρες??
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.435
Likes
4.425
Καλησπερα σας !!! Θα επισκεφτω κα γω το Μαρτιο τη Ρωμηηηηη θα παμε ηια 6 μερες επειδη δεν ειναστε και τοσο της οργανωσης εχει καποιος μηπως καποιο πλανο να με οργανωσει λιγακι αααα και φτανουνε δευτερα 9μιση η ωρα και τσεκ ιν στο ξενοδοχειο εχουμε 2 τι μποροτμε να κανουμε αυτες τις ωρες??
Μπορείτε να αφήσετε τα πράγματα στο ξενοδοχείο (για να μην κουβαλάτε) και να ξεκινήσετε τις βόλτες σας...
Έχουν γραφεί τόσα πράγματα για τη Ρώμη, δείτε-διαβάστε τα αντίστοιχα topic κι ότι απορία έχετε εδώ είμαστε...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπερα σας !!! Θα επισκεφτω κα γω το Μαρτιο τη Ρωμηηηηη θα παμε ηια 6 μερες επειδη δεν ειναστε και τοσο της οργανωσης εχει καποιος μηπως καποιο πλανο να με οργανωσει λιγακι αααα και φτανουνε δευτερα 9μιση η ωρα και τσεκ ιν στο ξενοδοχειο εχουμε 2 τι μποροτμε να κανουμε αυτες τις ωρες??
Να παρετε ενα παγωτο και να καθισετε να κανετε ενα πλανο για το ταξιδι σας...Ακους εκει νεοι ανθρωποι να περιμενουν μασημενη τροφη.
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Μασημενη τροφη οχι απο το να κανουμε κυκλους ομως σε μια χωρα ζητησα μια βοηθεια . Σας ευχαριστω καλα ταξιδια
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μασημενη τροφη οχι απο το να κανουμε κυκλους ομως σε μια χωρα ζητησα μια βοηθεια . Σας ευχαριστω καλα ταξιδια
Η μονη χωρα στην οποια μπορεις να κανεις κυκλους αν πας Ρωμη ειναι το Βατικανο. Και μεταξυ μας οι κυκλοι επιβαλονται σε αυτη τη χωρα οταν πας για πρωτη φορα. Επισης και η Ρωμη θελει κυκλους και περπατημα πολυ. Μονο προσεξτε μην το παρακανετε και καταληξετε σαν κι αυτον
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.228
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom